بیش از 14 میلیون نفر واجد شرایط برای شرکت در روز شنبه در دهلی نو در انتخابات عکس: AFP / سجاد

دهلی نو: میلیون ها نفر در پایتخت هند رای دادند روز شنبه در منطقه ای کلیدی انتخابات با خروج نظرسنجی ها نشان می دهد یک شکست بزرگ برای جناح راست نارندرا نخست وزیر.

مودی ملی هندو Bharatiya Janata Party (BJP) بود دور دوم پشت تازه بدوران رسیده Aam Aadmi Party یا مشترک حزب به رهبری سابق بازرس مالیاتی, Arvind Kejriwal, با توجه به نظرسنجی های خروج منتشر شد پس از رای گیری به پایان رسید.

به طور متوسط نه خروج سنجی نشان داد Kejriwals حزب بود به احتمال زیاد به پیروزی 52 از 70 کرسی.

“ما در حال برنده شدن توسط یک حاشیه بزرگ ایم” Manish Sisodia معاون وزیر دهلی نو.

فدرال صفحه اصلی وزیر آمیت شاه که تا به حال مبارزات انتخاباتی با شور و نشاط برای BJP برجسته خود را در موضع سختی در امنیت ملی به نام یک جلسه از اعضای حزب در اواخر روز شنبه.

قبلا در این روز در صف های طولانی تشکیل داده بود در خارج از دهلی نو ایستگاه های رای گیری در میان سنگین امنیتی به یک هفته اعتراض های زنان در برابر جدید قانون تابعیت در زمان در مرکز صحنه.

در اغلب تند و تیز مبارزات انتخاباتی مودی و دیگر BJP رهبران ناودان مخالفان این قانون که خیال آن را ضد اسلام است.

بی جی پی شده بود به دنبال سرنگونی Kejriwal, پایتخت رئیس جمهوری که در زمان یک رکورد 67 70 دهلی کرسیهای مجلس در 2015.

در حالی که Kejriwal متمرکز بر مسائل محلی از جمله به شدت یارانه برق و آب و بهداشت و درمان معرفی وی BJP رهبران به دنبال به نوبه خود رای به یک رفراندوم در مورد زنان اعتراض کردند.

صدها نفر شده اند مسدود کردن جاده اصلی از طریق شاهین باغ منطقه از 15 دسامبر در اعتراض به قانون است که ارائه می دهد سریع به ملیت هندی برای آزار و اذیت اقلیت های مذهبی از کشورهای همسایه اما مانع مسلمانان است.

در آستانه انتخابات BJP ارسال پیام گفتن مردم را به رای دادن به حزب اگر آنها می خواستند برای پایان دادن به شاهین باغ تظاهرات.

با BJP در پشت پا پس از شکست در سال های اخیر دولت در انتخابات در ماهاراشترا و Jharkhand گفته تحلیلگران دهلی نتیجه خواهد بود و کلید آزمون از نظر مسائل ملی.

اعتراض به همه پرسی

در نزدیکی زنان در اعتراض به, سایت شرکت مواد غذایی ارشد اجرایی Maroof احمد گفت: “BJP تنها دو برنامه — شاهین باغ و پاکستان است. آنها هیچ چیز دیگری به بحث در مورد.”

“تولید ناخالص داخلی در حال کاهش است و اقتصاد کشور در یک ظرف غذا است و آنها تنها زحمت در مورد معابد و مساجد,” او اضافه شده است.

اما دیگران به صف پشت سر نخست وزیر.

در مرفه Jangpura محله تزئینات گل و بادکنک تزئین رأی به عنوان مشاور مالی Vinod Kumar آمد به رای دادن.

“من نه مغرضانه نسبت به هر حزب سیاسی اما من اصلا تایید شاهین باغ کردند. مهاتما گاندی و جواهر لعل نهرو معتقد و حمایت از قانون تابعیت,” او گفت با اشاره به Indias احترام استقلال رهبران.

هزاران نفر از امنیت فوق العاده افسران وظیفه بودند برای انتخابات با سربازان زیادی در پنج مراکز رای دهی در نزدیکی شاهین باغ کردند.

زنان ایمنی است به طور فزاینده تبدیل شدن به یک مسئله در دهلی نو پس از یک سال 2012 باند تجاوز به عنف و قتل شده بین المللی عناوین.

در تلاش برای متقاعد کردن بیشتر زنان برای رای دادن مقامات راه اندازی ده ها تن از زنان تنها “صورتی رای گیری غرفه” در سراسر پایتخت.

“من هنوز هم اصلا احساس امنیت در دهلی نو بسیار بیشتری باید انجام شود” گفت: Shweta Laxmi.

بیش از 14 میلیون نفر واجد شرایط برای شرکت در روزهای شنبه رای دادن. نتایج اعلام خواهد شد شنبه.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de