مصر سابق حاکم مبارک گذاشته و به استراحت نظامی افتخارات

مصر افتخار سپاه پاسداران حمل تابوت رئیس جمهور سابق حسنی مبارک در مراسم تشییع جنازه او در قاهره Mosheer Tantawy مسجد در حومه شرقی مصر پایتخت در 26 فوریه سال 2020 است. عکس: AFP

قاهره: مصر به برگزاری یک تشییع جنازه نظامی روز شنبه برای رئیس جمهور سابق حسنی مبارک که سه دهه از قوی بازوی حکومت به پایان رسید در بهار عربی, تظاهرات سال 2011 است.

دولت از رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی اعلام سه روز عزاداری برای مبارک که درگذشت در سن 91 در یک بیمارستان نظامی قاهره در روز سه شنبه پس از سال ها صرف نسبی در انزوا.

“مبارک در دست خدا” خواندن صفحه اول تیتر روزنامه دولتی Al Ahramبا راه راه سیاه و سفید برش در سراسر یک عکس کهنه حاکم اغلب دوبله مدرن روز “فرعون”.

ژنرال ها و سربازان جمع در قاهره Mosheer Tantawi مسجد که در آن توپ ایستاده بود و آماده برای 21 gun salute برای خداحافظی به سابق نیروی هوایی فرمانده.

یک هلیکوپتر نظامی ارتش منتقل می شود بدن خود را به مسجد که در آن پسرانش علا و جمال به تازگی تبرئه از اتهام فساد مالی در میان عزاداران است.

تشییع جنازه بود به تمرکز بر روی مبارک میراث سیاسی اما نظامی خود زندگی است. اتحاد جماهیر شوروی آموزش دیده و خلبان جنگنده با عشق زندگی برای عینک آفتابی هوانورد دستور مصر نیروی هوایی در طول جنگ سال 1973 با اسرائیل است.

همانطور که مبارک رفت و منجر به شمال کشور آفریقایی او با تکیه به شدت در نیروهای مسلح و سرویس های امنیتی برای اطمینان از ثبات و امنیت در حالی که حفظ روابط نزدیک با قدرت های غربی که تحویل میلیاردها دلار کمک نظامی.

تظاهرات گسترده که در نهایت پایین آورده مبارک بودند انفجار خشم مردمی در برابر دولت پلیس و فساد و قوم و خویش است که به بسیاری از مشخص شود.

مبارک پس از صرف سال در بازداشت به نقش خود در مرگ صدها نفر از معترضان بود اما آزاد در سال 2017 پس از محکومیت لغو شد.

در این پست از مبارک و سال مصر زده بود با آشفتگی های سیاسی — ناآرامی های خونین در خیابان, کوتاه حکومت اسلامگرای محمد مرسی رییس جمهوری و 2013 بیمارستانها در حال تمام شدن توسط Sisi دیگر نظامی که reimposed سخت قدرت پلیس.

ده ها تن از حامیان مبارک آمد شنبه به سوگواری مبارک در میان آنها Samir Gaafar, 59 بود که با پوشیدن یک جریان galabeya نیام و برگزاری یک عکس از رئیس جمهور سابق با یک پیام محکوم 2011 قیام.

“من امروز اینجا هستم به این دلیل که مردم فقیر در این کشور تبدیل شده اند, فقیرتر پس از مبارک” او به خبرگزاری فرانسه گفت.

‘عزت و تکبر’

مبارک تمام افتخارات نظامی تشییع جنازه در تقابل با پایین کلید دفن مرسی اخوان المسلمین رئیس جمهور.

مرسی فوت در سال گذشته پس از یک حمله قلبی در دادگاه و به خاک سپرده شد بی سر و صدا در شب بدون هیاهو به عنوان رسانه های مصری تمسخر خود را تنها در اتاق.

مبارک مخلوط میراث است که از حزب جدا شاغل در اورژانس قدرت و تقلب در انتخابات از یک ضامن ثبات که مبارزه جهادی و نگهداری صلح با اسرائیل است.

سابق نیروی هوایی رئیس و معاون رئیس جمهور شد رئیس دولت در سال 1981 پس از شبه نظامیان اسلام گرا ترور سلف خود انور سادات در طول یک رژه نظامی.

مبارک که نشسته بود کنار او زخمی شد. او را به زنده ماندن چندین تلاش بیشتری در زندگی خود از جمله در سال 1995 زمانی که شبه نظامیان اسپری اتومبیل خود را با گلوله در موانع در اتیوپی.

مبارک به دست آورد حمایت از متحد کلیدی ایالات متحده با حفظ مصر به معاهده صلح با اسرائیل و حمایت از اسرائیل و فلسطین صلح.

اما در کشور خود یک بار غالب سیاسی و فرهنگی قدرت در جهان عرب باقی مانده hobbled با فساد و فقر است.

محمد امین یک ستون نویس بزرگترین خصوصي روزانه, Al المصری الیوم”نوشت که “شما موافق یا مخالف با رفتگان رئیس جمهور اما یک چیز برای مطمئن شویم که: مبارک هرگز به کشور خود خیانت کرده”.

او در مقایسه با مبارک و سرنوشت آن با استبدادی حاکمان عرب در لیبی و یمن و عراق و تونس نوشته است که “خود پایان بود بر خلاف Kadhafi علی عبدالله صالح و یا صدام حسین. او نه به دنبال پناهندگی مانند بن علی ،

“او گفت که او خواهد اینجا زندگی و مرگ است. او تحت فشار قرار دادند و در او عزت و تکبر.”


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im