مصر با سابق طولانی در زمان رئیس جمهور حسنی مبارک درگذشت 91


مصر: حسنی مبارک و خانواده در روز سه شنبه تایید کرد که سابق در زمان طولانی جمهور مصر مرده بود در سن 91 در قاهره Galaa بیمارستان نظامی.

پسرش علا مبارک در توییتر تایید کرد که “امروز صبح پدر من رئیس جمهور مبارک در گذشت”.

“ما متعلق به خدا هستيم و به او باز خواهیم گشت. … وای خدا او را ببخشد و او را ببخش و در رحمت او,” او نوشت.

مبارک برادر در قانون کلی Mounir Thabet گفت: AFP که خانواده او در بیمارستان و دفتر ریاست جمهوری را سازماندهی مراسم تشییع جنازه.

مبارک مدتها مبارزه با بیماری و به تازگی بستری شده در بخش مراقبتهای ويژه.

او در زمان قدرت در سال 1981 پس از ترور رئیس جمهور سابق Anwar al-Sadat و باقی مانده از دولت برای سه دهه است. او سرنگون شد و پس از سه هفته از تظاهرات توده ای آغاز شده است که در ژانویه 25, 2011.

خود را سرنگونی آمد در میان نصب خشم مردمی باعث شده تا حدودی شایع خشونت پلیس و در سال 2010 پارلمانی انتخابات بودند که به طور گسترده ای ناودان به عنوان تقلب.

مبارک مواجه اتهامات متعدد پس از سرنگونی, از جمله بیش از مرگ و میر ناشی از معترضان در سال 2011 و فساد است. پس از سال های طولانی محاکمات و دادرسی او تبرئه در بسیاری از اتهامات عنوان شده علیه.

تحت حکومت مبارک را 30 سال حکومت مصر زندگی می کردند تحت شرایط اضطراری قوانین که به جارو قدرت این کشور به آژانس های امنیتی است.

رئيس جمهور سابق تا به حال جان سالم به در برد های متعدد ترور تلاش از جمله یکی از افراط گرایان در سال 1995 در پایتخت اتیوپی آدیس آبابا.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>