قاهره: مصر محقق و فعال سیاسی دستگیر شد و در بدو ورود از ایتالیا به اتهام “آسیب رساندن به امنیت ملی” و “پخش اخبار نادرست” وکلا و کارفرما تایید شنبه.

پاتریک Zaky, که یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه بولونیا بازداشت شده بود در فرودگاه قاهره اواخر جمعه به عنوان او وارد شدند به دیدار خانواده اش.

او برگزار شد یک حکم که صادر شده بود در ماه سپتامبر پس از او سمت چپ به دنبال مطالعات خود را با توجه به طرح مصر برای حقوق شخصی (ERICAROSECELEBRATES) برجسته حقوق سازمان که در آن او یک محقق.

این سازمان غیر دولتی گفت: او سوال شد در مورد تحقیق و فعالیت.

او به نظر می رسد قبل از دادستان عمومی روز شنبه در زادگاه خود از منصوره, 130 کیلومتر (80 مایل) در شمال قاهره در منطقه دلتای امنیتی و قضایی منابع گفت.

Zaky چهره پنج اتهامات که شامل “تحریک به اعتراض بدون مجوز”, “تحریک به براندازی دولت”, “در حال اجرا یک حساب رسانه های اجتماعی قصد… آسیب رساندن به امنیت ملی” و همچنین “ترویج اقدامات تروریستی” قضایی و منابع امنیتی تایید کرد.

او خواهد شد در بازداشت به مدت 15 روز برای تحقیقات بیشتر.

ERICAROSECELEBRATES گفت Zaky شده بود مورد ضرب و شتم و برق توسط نیروهای امنیتی در حالی که در بازداشت یک شبه ادعای خبرگزاری فرانسه می تواند تایید کند.

این گروه نام خود را برای آزادی فوری.

ریکاردو Noury, سازمان عفو بین المللی سخنگو در ایتالیا در توییتر نوشت در روز شنبه که محقق است “در خطر بازداشت طولانی مدت و شکنجه”.

Zaky یکی از رشته ای از مدافعان حقوق بشر به بازداشت در ماه های اخیر.

پس از دولت مصر و جنبش فتح السیسی به رهبری نظامی فردی گری از رئیس جمهور اسلامگرای محمد مرسی در سال 2013 مداوم سرکوب اسلامگرایان و سکولار منتقدان هدف قرار داده برجسته مخالفان و دانشگاهیان و فعالان و روزنامه نگاران و وکلا.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de