بیان اخبار سرویس

گواتی: دوشنبه زیر را خشونت های قومی بین Nagas و Kukis از دو روستا که کاهش بیش از 100 خانه به خاکستر مضطرب آرام غالب در Chassad روستا در مانیپور را Kamjong منطقه در روز سه شنبه.

وزیر N Biren سینگ راه اندازی یک عضو کمیسیون تحقیق برای بررسی حوادث. او هشدار داد که دقیق عمل خواهد بود آغاز در برابر کسانی که درگیر در به آتش کشیدن خانه های روستاییان است.

CM گفت: دولت خود را بازسازی خانه ها بودند که آتش کشیدند و ارائه کمک های مالی به روستاییان می شود. تعداد زیادی از پرسنل پلیس آسام تفنگ و ارتش مستقر شده اند به خشونت زده و همچنین مناطق آسیب پذیر.

Prohibitory سفارشات در بخش 144 از CrPC باقی مانده اند کلمپ در Chassad-Kamjong و در امتداد جاده اصلی از Sampui منطقه است. موبایل و اینترنت/خدمات داده بودند نیز به حالت تعلیق در صلاحیت سرزمینی از مانیپور به مدت سه روز در روز دوشنبه.

زمین اختلاف شد و اعتقاد بر این بود که ماشه از حوادث خشونت آمیز. خشونت را شکست پس از miscreants, گفته Nagas بود را به آتش کشیدند این jhum کشت برخی از Kuki روستاییان در روز یکشنبه.

در تلافی این Kukis تنظیم کرده بود به آتش کشیده تازه احداث ایستگاه سوخت, صاحب, است که یک نگا در Chassad و مسدود شدن جاده اصلی وجود دارد و در نتیجه جلوگیری از حرکت ترافیک وابسته به وسايط نقلیه به دولت سرمایه ایمفال و نگا اکثریت Ukhrul شهر و Kamjong ایجاد کرد. معترضان خواستار آن شدند که miscreants کرده بودند در روز یکشنبه حادثه بود را به آنها واگذار.

به عنوان وسایل نقلیه گرفتار شده بودند اراذل و اوباش بزرگ از Nagas از Kamjong ایجاد کرد رفت به سایت و پاک کردن جاده ها است. این منجر به درگیری بین دو طرف طی آن بیش از 100 خانه به آتش کشیده شد در حالی که حدود یک دوجین از خودروهای شد یا آتش کشیده شده و یا آسیب دیده است. برخی از مردم مجروح شدند و در سنگ-pelting. Chassad است Kuki ایجاد کرد.

این Kukis که اعتقاد به مهاجرت به مانیپور از میانمار بیش از 200 سال پیش در حال مستقر در مناطق که در آن همسایگان Nagas. The Nagas, نظر آنها را به عنوان مهاجران آنها داده بود و فضا را برای حل و فصل.

هر دو جوامع قفل شده در یک درگیری تلخ بیش از مالکیت زمین برای چندین دهه است. در سپتامبر سال 1993 برخی از 115 Kukis قتل عام شدند توسط نگا اند.

در غرب هیچ چیز بیشتر متضاد نسبت های مختلف حس تاریخ است که هر جامعه به شدت ادعا درست باشد.

یک چنین نقطه اوج رسیده بود در سال گذشته بیش از نصب سنگ یادبود بزرگداشت انگلیس Kuki قیام 1917-19. ستیز کلمات استفاده شده توسط Kukis روی سنگ یادبود بودند: “در دفاع از اجدادی ما زمین و آزادی”. نه فقط Nagas این مانیپور دولت هم تا به حال تسلیم اعتراض در برابر آن.
 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im