COVID-19 شیوع: عید شروع در پاکستان در میان همه گیر

عظیم ترافیک در مقابل در Liaquatabad بازار به عنوان یک تعداد زیادی از مردم ازدحام به یک nerby بازار برای خرید عید. عکس: نرم افزار

پاکستان مانند همه کشورهای مسلمان در حال آماده سازی برای جشن عید فطر ul میان بیماری همه گیر کوروناویروس یک روز پس از آن گزارش خود را به بالاترین تعداد COVID-19 موارد و مرگ و میر در یک روز.

Coronavirus موارد مثبت در کشور در حال حاضر عبور 50,000 اما دولت کاسته است بسیاری از محدودیت ها در کشور است.

عید

پاکستان را آغاز کرده است رعایت عید از امروز (22 مه) و ادامه خواهد داد به انجام این کار تا مه 27, اطلاع رسانی وزارت کشور گفت: در روز شنبه.

Jummat-ul-Wida و نماز عید

جماعت نماز جمعه و سعید فطر ارائه خواهد شد مطابق با 20 نقطه, دستورالعملهای عملیاتی استاندارد حاوی توسط رئیس جمهور عارف Alvi و علمای پاکستان از فرقه های مختلف در سراسر کشور است.

Moonsighting

مرکزی Ruet-من-Hilal کمیته دیدار خواهد کرد در 23 مه (شنبه) در کراچی برای Shawwal ماه-رویت به گفته سخنگوی وزارت امور مذهبی.

رئیس کمیته مفتی Muneebur الرحمان خواهد شد و ریاست جلسه.

“جلسات منطقهای/منطقه Ruet-e-Hilal کمیته برگزار خواهد شد خود را در ستاد مربوطه در همان زمان. این منطقهای Ruet-e-Hilal کمیته, اسلام آباد برگزار خواهد شد جلسه خود در وزارت امور مذهبی & هماهنگی ادیان” در این بیانیه به عنوان خوانده شده.

اما فدرال وزیر علوم و فناوری و فواد چودری ادعا کرده است که سعید فطر را جشن خواهد گرفت در مارس 24 (یکشنبه) در بسیاری از کشورها از جمله پاکستان است.

صحبت کردن در تلویزیون برنامه فواد گفت: با توجه به تقویم آماده شده توسط وزارت علوم در این سال عید را جشن خواهد گرفت در سراسر کشور در 24 مه.

وزیر گفت: نکته جالب این است که این جشنواره برگزار خواهد شد در همان روز و تقریبا در تمام نقاط جهان به همراه پاکستان از جمله اندونزی و مالزی و عربستان سعودی است.

عید خرید در حال مشاهده با دستورالعملهای عملیاتی استاندارد

دادگاه عالی پاکستان در یک suo motu مورد دستور داده بود دولت استانی به اطمینان حاصل شود که مراکز خرید و بازارهای باز باقی می ماند هفت روز یک هفته که زودتر بسته در طول مستند.

تمام استان ها اعلام کرده اند که بازار باز باقی خواهد ماند از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر و ساخته شده است آن را اجباری برای معامله گران به اطمینان حاصل شود که دستورالعملهای عملیاتی استاندارد به دنبال دارد.

اما پنجاب اعلام کرده است که بازار در این استان باقی خواهد ماند و باز از 9 تا 10 ساعت از تاریخ 21 تا 24 مه.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im