Coronavirus: عامل ترس همراه با اخبار جعلی ایجاد جدید “infodemic’ در رسانه های اجتماعی

توسط PTI

دهلی نو: هند به عنوان جنگ مرگبار بیماری همه گیر کوروناویروس یک خبر جعلی ‘infodemic’ نیز در WhatsApp, Facebook, Twitter و دیگر سیستم عامل رسانه های اجتماعی متعدد با ادعاهای دروغین از جمله در مورد قریب الوقوع اضطراری اعلام و فرمت مستند دوره است.

در حالی که های رسمی و چندین خصوصی واقعیت-چکرز نگهداری می شود بی درنگ رد کردن این خبر جعلی کامل مضر و نیمه حقایق ادامه دارد از جمله توسط برخی از کلاهبرداران در تلاش برای نعناع برخی از پول آسان توسط گردش جعلی جزئیات حساب بانکی برای کمک به دولت در بودجه امداد.

بسیاری زیادی نیز سقوط طعمه به “اوایل ماه آوریل احمق” شوخی روز دوشنبه در جایی که یک سند منتشر شده در رسانه های اجتماعی disguising و خود را به عنوان یک دولت اطلاعیه در مورد تمدید مستند فراتر از 21 روز.

ارتش هند نیز تا به حال به کم ارزش کردن اخبار جعلی در مورد قریب الوقوع اضطراری اعلام کرد.

“جعلی و مخرب پیام های در حال گردش در رسانه های اجتماعی در مورد احتمال اعلام حالت اضطراری در اواسط ماه مارس و اشتغال از ارتش هند جانبازان NCC و NSS برای کمک به دولت مدنی.

آن را روشن است که این کاملا جعلی” ارتش های اضافی اداره کل اطلاعات عمومی توییتی.

دولت همچنین افشا و خنثی شایعات در مورد برنامه ریزی برای گسترش مداوم 21-day مستند دوره اعلام شده توسط نخست وزیر نارندرا مودی در مارس 24 به مبارزه با کروناویروس بحران است.

روشن شدن توسط کابینه وزیر راجیو Gauba پس از صدها نفر از هزاران نفر از کارگران مهاجر به عهده سفرهای طولانی از عمده مراکز شهری با پای پیاده به خانه های خود را در پنج روز گذشته بازتاب خود را مبارزه برای بقا با توجه به ضرر و زیان کار پس از مستند.

در یک صدای جیر جیر دولت فشار اداره اطلاعات گفت: “وجود دارد شایعات و رسانه ها گزارش ادعا که دولت را گسترش #Lockdown21 هنگامی که آن را منقضی می شود. کابینه تا این گزارش ها را تکذیب کرد و اعلام کرد که آنها بی اساس است.”

تعامل با رفاه اجتماعی سازمان, نخست وزیر مودی همچنین از آنها خواست برای مقابله با اطلاعات غلط و خرافات در coronavirus.

همچنین به عنوان خوانده شده | Kolkata بازداشت برای ارسال خبر جعلی در واتساپ گروه

PIB را از واقعیت بررسی توییتر رسیدگی همچنین از مردم خواست تا “محتاط از جزئیات حساب در گردش به بهانه PM مراقبت صندوق”.

پلیس دهلی را cybercrime واحد تا به حال در یکشنبه شناسایی جعلی متحد پرداخت رابط (آپی) ID با ایجاد انگیزه به تقلب اهدا کنندگان به تازگی راه اندازی PM مراقبت صندوق برای مبارزه با شیوع کروناویروس.

Anyesh Roy, DCP (cybercrime) گفت: در یک صدای جیر جیر که جعلی عصر ایران ایجاد شده بود با ID [email protected] که شبیه به صحیح ID [email protected]

بانک دولتی هند نیز با همتایان اروپایی خود در مورد ID جعلی و بانک را مسدود کرده است آن را یک مقام پلیس گفت:.

این موضوع در دست بررسی است و تلاش می شود که ساخته شده برای شناسایی متهم, او گفت:.

یکی دیگر از خبر جعلی’ افشا و خنثی توسط مقامات شامل یک پیام انجام دور است که این وزارت خانه تصمیم گرفته است آن را به مجازات جرم اگر کسی پست هر چیزی مربوط به کروناویروس در رسانه های اجتماعی.

نیز وجود دارد یک تعداد دیگر از جمله اطلاعات غلط در حال گردش از جمله در مورد COVID-19 درمان و در راه برای جلوگیری از آلوده شدن از کشنده coronavirus.

“هیچ شواهد علمی برای اثبات که استنشاق آب گرم و بخار می کشد #Coronavirus. به یاد داشته باشید: تنفسی و بهداشت اجتماعی فاصله گرفتن و شستن دست ها اقدامات موثر برای جلوگیری از #Covid19 بیایید گسترش حقایق و نه ترس و کمک به #IndiaFightsCoronavirus,” PIB واقعیت بررسی توییتی.

در میان خصوصی واقعیت-چکرز رونق FactCheck توییتی که “گمراه کننده” دادهنمایی به اشتراک گذاشته شده است هزاران بار در چند Facebook پست با یک جدول زمانی از علائم رمان coronavirus.

آن را نیز افشا و خنثی دیگر “جعلی” پیام ادعا مناطق مختلف در بمبئی از جمله محمد علی جاده, داشتن شده است در لیست سیاه قرار داده و تحت کنترل ارتش است.

یکی دیگر گمراه کننده پیام ادعا کرد که دولت ایالتی در هند توصیه می شود که آب تلخ کدو یک سبزی اغلب مورد استفاده در طب سنتی است یک درمان موثر برای این رمان coronavirus.

این یکی نیز یافت می شود نادرست است.

در رسانه های اجتماعی چندین نفر از جمله برخی ارشد روزنامه نگاران سقوط طعمه به یک شوخی تصویری از جاکارتا که ویروسی رفت پس از ارائه این زمان به عنوان از گوا و به عنوان یک “راه های نوآورانه برای مردم را به ماندن در خانه”.

واقعیت جستجوگر SM جعل قاتل گفت: “یک شوخی تصویری که ویروسی توییتی توسط چند خانه رسانه و روزنامه نگاران مدعی اخیر و از گوا. این نشان می دهد یک مرد با پوشیدن یک شبح به دنبال کت و شلوار پریدن ناگهان در مقابل به یک موتور سیکلت بر روی یک پل به دلیل آن سوار می شود ترس را دور می زنند و ترک و ترک سوار سوار صعود پل آنها به دنبال کسیکه شوخی زننده کند.”

این واقعیت-چک کردن سایت پیدا کردم که شوخی بود نه از گوا و نه مربوط به این مستند و یا شیوع کروناویروس در همه.

این تصویری بود که تقریبا یک سال از آوریل 2019 و آن را نشات گرفته از جاکارتا ،

پس از اصلاح توسط SMHoaxSlayer برخی از افراد و سازمان های توییتی یک اصلاح در پاسخ به اشتباه خود را صدای جیر جیر در حالی که چند نفر دیگر را حذف صدای جیر جیر اصلی.

واقعیت-cheking سایت AltNews افشا و خنثی ویروسی کلیپ صوتی ارائه شده به عنوان یک مکالمه بین دو نفر با یکی از آنها این ادعا که سازمان بهداشت جهانی (WHO) خواسته است تا هند به گسترش مستند از 15 آوریل تا ژوئن 15.

AltNews گفت: تحقیقات خود را در بر داشت این ادعا را کاملا جعلی است.

جالب است بدانید که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus گفته بود در ماه فوریه خود را “ما نه فقط در مبارزه با یک بیماری همه گیر; ما در حال مبارزه با یک infodemic.”

چند کشور دیگر نیز در برخورد با افزایش جریان جعلی اخبار مربوط به کوروناویروس.

بریتانیا راه اندازی یک واحد واکنش سریع در دفتر هیئت دولت است که کار با رسانه های اجتماعی شرکت برای حذف fake اخبار و محتوای مضر.

انگلستان ضد جعلی خبر واحد نیز در برخورد با تا 10 نادرست coronavirus مقالات در روز است.

روز یکشنبه هندی کمیساریای عالی به انگلستان Ruchi Ghanashyam نیز به دادگاه تجدید نظر به شهروندان سرگردان در کشور به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس به برحذر بودن از خبر جعلی انجام دور مورد هوایی هند تخلیه پروازهای برنامه ریزی شده در هفته آینده.

چند روز پیش یکی دیگر از ویروسی پیام بود دوباره ظاهر در مورد تمام تماس گرفتن ثبت و سیستم عامل مانند WhatsApp, Facebook و توییتر با نظارت شروع مستند دوره اما آن را داشت ،

رونق FactCheck یافت که ویروسی پیام دور انجام شده است در رسانه های اجتماعی پس به عنوان دور برگشت به عنوان 2017.

آن را نیز یافت می شود این پیام با اشاره به ‘وزارت داخلی مقررات’ که خروج در هند.

پلیس در نقاط مختلف کشور نیز آغاز شده است اقدام در چنین مواردی است.

در کلکته یک زن دستگیر شد و در روز دوشنبه به اتهام های جعلی اطلاعات مربوط به COVID-19 در WhatsApp.

او ظاهرا ادعا در پست خود که 15 نفر آزمایش مثبت برای رمان کوروناویروس جدید در Alipore منطقه از شهر و دولت سرکوب شد اطلاعات.

یک افسر گفت: پلیس کلکته نیز نگه داشتن هر چشم در رسانه های اجتماعی برای جلوگیری از گردش خبر جعلی.

در هیماچال پرادش یک روزنامه نگار رزرو شده است به گزارش پخش اخبار جعلی در مورد پیمودن اتوبوس در میان مستند.

30 سال دستگیر شد در گوالیور در Madhya Pradesh روز یکشنبه برای آپلود جعلی و جنجال آفرینی Facebook پست با نام وزیر Shivraj سینگ Chouhan در ارتباط با مستند, به گفته پلیس.

مشابه بازداشت شده در Mizoram و برخی دیگر از نقاط کشور و همچنین در حالی که ماهاراشترا پلیس سایبر واحد ثبت نام 36 فیرث در سراسر کشور در برابر کسانی که به پخش اخبار جعلی در مورد کوروناویروس در رسانه های اجتماعی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>