Coronavirus: 14 ویروسی اما گمراه کننده بیماری همه گیر اسطوره

یک کارگر بهداشت به ژل الکل به آن وارد Carondelet کاخ ریاست جمهوری به عنوان اقدام پیشگیرانه در برابر گسترش Coronavirus COVID-19 در کویتو اکوادور, مارس 10 سال 2020 است. AFP/رودریگو buendia را از دست

Facebook پست های به اشتراک گذاشته شده هزاران بار ادعا می کنند برای ارائه مشاوره تخصصی در رمان coronavirus از جمله علائم, پیشگیری, و چگونه آن را گسترش می یابد.

این است گمراه کننده.

کارشناسان و سازمان بهداشت و درمان وجود دارد که می گویند کافی نیست تحقیقات بر روی این ویروس به این خاص ادعا می کند.

پست — که توزیع شده توسط کاربران مختلف کپی کردن و چسباندن آن ساخته شده است تا 14 امتیاز در رمان coronavirus همچنین به عنوان شناخته شده COVID-19 تمام گفته های ارائه شده توسط عمو از یک دوست “که مشغول به کار در شنژن بیمارستان (استان گوانگدونگ چین)”.


در این پست به اشتراک گذاشته شده در کانادا و ایالات متحده و بریتانیا اما چند تا از ادعای آن را می سازد نادرست هستند.

سرماخوردگی در مقابل رمان علائم کروناویروس

از Facebook نوشته های خوانندگان هشدار می دهند که داشتن یک آبریزش بینی و خلط معنی که بیمار سرماخوردگی در حالی که رمان coronavirus خود را آشکار به عنوان پنومونی شامل سرفه خشک و بدون آبریزش بینی. این غلط است.

Brandon Brown, یک استاد در دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید مرکز جوامع سالم و گفته از طریق ایمیل که رمان کروناویروس “می تواند باعث آبریزش بینی و خلط” چرا که “علائم اول شبیه به یک سرماخوردگی”.

گمراه کننده پست نیز توصیف رمان coronavirus علائم به عنوان زمانی با عفونت گلو به عنوان اولین علامت مدت سه تا چهار روز پس از پنومونی ماندگار پنج تا شش روز است.

علائم رمان coronavirus با توجه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) شامل تب ، سرفه ، تنگی نفس و مشکلات تنفسی است.

بهداشت و درمان کانادا همچنین گفت که برخی از بیماران ممکن است کمی به هیچ علائم و مردم نمی دانند ممکن است در صورتی که علائم ویروس “از آنجا که آنها شبیه به سرماخوردگی یا آنفولانزا.”

ویروس انعطاف پذیری در سطوح درجه حرارت

با توجه به پست رمان coronavirus می میرد و در دمای بالاتر از 26/27 درجه اما آن می تواند زنده ماندن به مدت پنج تا 10 دقیقه در دست کسی را شش تا 12 ساعت روی پارچه و 12 ساعت بر روی فلز.

اما کارشناسان پزشکی ساخته شده است از جمله خاص ادعا می کند در مورد این ویروس جدید است. CDC می گوید در آن رمان coronavirus اطلاعات صفحه: “هنوز مشخص نیست که آیا آب و هوا و حرارت تاثیر گسترش COVID-19.”

سازمان بهداشت جهانی همچنین متحده در اطلاع رسانی توجه داشته باشید که “کروناویروس جدید می توانید اقامت در سطوح برای چند ساعت یا چند روز (بسته به نوع سطح)”.

محققان از دانشگاه گرایفسوالد بیمارستان در آلمان انتشار یافته در تداوم coronaviruses در برخی از سطوح در مارس سال 2020 اگر چه تحقیقات خود را شامل نمی شود COVID-19.

آنها دریافتند که coronaviruses مانند آمريکا که به کشته شدن 774 نفر در سال 2003 و یا MERS کشف شده در سال 2012 می تواند در زنده ماندن “بی جان سطوح مانند فلز و شیشه ای و یا پلاستیکی به مدت 9 روز” اگر چه این بستگی به درجه حرارت.

نوشیدن آب

پست ها همچنین ادعا می کنند که “نوشیدن آب گرم موثر است برای تمام ویروس ها” می گویند مردم باید از نوشیدن آب یخ و توصیه به نوشیدن مقدار زیادی آب به طور کلی.

دمای آب یک عامل نیست وقتی که می آید به هیدراتاسیون. براون گفته است که “بدون نیاز به تغییر درجه حرارت آب آشامیدنی خود را” در حالی که اضافه کردن که “نوشیدن آب است که همیشه مهم است نه فقط برای coronavirus پیشگیری”.

خبرگزاری فرانسه افشا و خنثی چندین پست ادعا آسیب و یا بهره مندی از آب آشامیدنی در یک دمای خاص.

در مورد مشاوره به غرغره با آب نمک گرم قهوه ای پاسخ آن است که مشترک برای درمان گلو درد به طور کلی برای رمان coronavirus در خاص است.

مشابه ادعا پلت فرم های مختلف

یک نوع از این پست به نظر می رسد در پیام های WhatsApp است که تقریبا یکسان ادعا نسبت دادن آنها به یونیسف سازمان ملل متحد برای کودکان ،

تصویر از یک صدای جیر جیر — نمایش یک پیام در WhatsApp — گرفته شده در ژانویه 15 سال 2020 است.

کریستوفر Tidey سخنگوی یونیسف گفت: AFP در یک ایمیل که آن را ارسال چنین پیام.

“که پس از یونیسف و آن را دقیق” Tidey گفت.

Tidey هشدار داد که اطلاعات غلط در رمان coronavirus می تواند خطرناک باشد: “این می تواند گسترش پارانویا و ترس و انگ زدن و عواقب دیگر مانند ارائه یک حس کاذب از حفاظت است.”

به جای یونیسف توصیه به شستن دستها غالبا پوشاندن دهان هنگام سرفه و عطسه اجتناب از تماس نزدیک با هر کسی نشان سرماخوردگی یا آنفولانزا مانند علائم و به دنبال مراقبت های پزشکی اولیه هنگامی که در حال توسعه یک تب سرفه یا تنفس مشکل.

با توجه به آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC), 72 موارد تاييد شده بود در کانادا به عنوان از آوریل 9 سال 2020 و یک مورد مرگ گزارش شده در کشور است. در آمریکا CDC گزارش 423 موارد و 19 و میر در مارس 9.

کانادایی ها می توانید به این صفحه رجوع کنید از PHAC برای اطلاعات بیشتر در مورد ویروس’ پیشرفت در کشور است. آمریکایی ها می توانید به این صفحه رجوع کنید از CDC برای اطلاعات مشابه در ایالات متحده است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im