درگیری در مرز چمن آمده بعد از دولت تلاش در برابر قاچاق: Faraz

درگیری در مرز چمن آمده بعد از دولت تلاش در برابر قاچاق: Faraz

درگیری های خشونت آمیز که در محل چمن مرز یک روز قبل از آن رخ داده است و پس از دولت قرار دادن یک توقف به قاچاق کالا و ارز, اطلاعات, وزیر شبلي Faraz گفت: در روز جمعه.

روز گذشته حداقل چهار نفر کشته و 19 چپ مجروح در جریان درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی در مرز بین پاکستان و افغانستان است.

پرداختن به یک کنفرانس مطبوعاتی در اسلام آباد, Faraz گفت که مرز تورخم غلام خان و Angor ادا بسته شد در حساب از عید و در نور شایع وضعیت coronavirus.

او گفت که پس از این مرز را بسته شدن بسیاری از مردم که جمع شده بودند و برای عبور از آن پراکنده. اما چند صد ماندند.

“حدود 3000 نفر استفاده می شود به می آیند و از مرز هر روز” Faraz گفت.

وزیر گفت که این چند عناصر سرکش در میان کسانی که ماندند که تحریک دیگران به خشونت است. “به عنوان یک نتیجه, مردم در تلاش برای عبور از مرز با زور و اجبار.”

“هنگامی که checkposts آسیب دیده بودند ما مجبور به مقابله به مثل,” Faraz گفت: “از کار اخراج شدند عکس از سراسر مرز که وخامت بیشتر وضعیت.”

“دولت به قرار دادن یک توقف به قاچاق کالا و ارز که باعث شده است که این عناصر برای ایجاد یک وضعیت که در آن نظم و قانون آشفته است” وزیر اطلاعات اشاره کرد.

Faraz گفت که افغانستان یک کشور محاط و بیشتر از آن تجارت است که از طریق پاکستان است. در این راستا وزیر گفت که دولت های هر دو کشور باید دو طرف تصمیم گرفتند که مرز باز خواهد شد به زودی برای از سرگیری فعالیت های تجاری.

وزیر گفت که پاکستان همواره مراقبت از افغانستان واردات اما مشاهده شده است که تعداد زیادی از قاچاق صورت می گیرد در چمن مرز. “ما ramped تا محدودیت ها و نگه داشتن یک رکورد از تمام فعالیت های در حال وقوع وجود دارد.”

او امیدوار است که کابل را همکاری در دیدن به اجرای قوانین مرز.

اعتراض در چمن مرز خشونت آمیز

صدها نفر از معترضان متعلق به همه طرف های معامله گران اتحادیه شده بود در مرحله یک تظاهرات در دوستی دروازه در برابر این مرز را بسته شدن در طول دو ماه گذشته.

معترضان دیروز گزارش زور حذف موانع قرار داده شده در اطراف دروازه و تلاش برای عبور از مرز.

آنها تا به حال گفته می شود آتش به کامپیوتر در یک پایگاه داده ملی و مرجع ثبت (NADRA) برای مدیریت مرزی در حدود 100 ظروف متعلق به فاجعه ملی و مدیریت قدرت (ان دی ام ای) و همچنین چادر و دفاتر در یک مرکز قرنطینه در این نزدیکی هست.

نیروهای امنیتی از کار اخراج شده بود عکس هوایی برای متفرق کردن معترضان. اضافی نیروهای مرزی سپاه و عوارض نیز احضار به سرکوب اعتراض.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>