چین می گوید هر گونه تغییر یک جانبه در IoK غیر قانونی است، نامعتبر

چینی سخنگوی وزارت خارجه می گوید سیاست پکن در مورد مسئله کشمیر سازگار و روشن بوده است. عکس: پرونده

پکن: چین روز چهارشنبه موضع اصولی خود را در مورد مسئله کشمیر تکرار کرد و تاکید کرد که هر گونه تغییر یک جانبه در وضعیت موجود در کشمیر اشغالی هند (IoK) غیرقانونی و بی اعتبار است.

موقعیت ما ثابت و واضح است. این موضوع اختلافی است که از تاریخ بین پاکستان و هند به جا مانده است که یک واقعیت عینی است که توسط منشور سازمان ملل متحد، قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و توافق دوجانبه بین پاکستان و هند ایجاد شده است.” وانگ وینبین سخنگوی وزارت خارجه چین در جریان جلسه توجیهی منظم خود گفت.

او گفت: هر گونه تغییر یک جانبه به وضعیت موجود غیرقانونی و غیر معتبر بود و تاکید کرد که این موضوع باید با گفتگو و مشورت بین طرفین مربوطه به صورت مسالمت آمیز حل شود.

سخنگوی این سازمان در مورد ادامه ی بی رحمی های گسترده بر کشمیری های بی گناه که به دست سربازان هندی صورت می گرفت، گفت: “چین از نزدیک وضعیت منطقه کشمیر را دنبال می کند.”

وانگ گفت که پاکستان و هند همسايه هستن که نميتونن تغيير کنن او افزود که همزندگی مسالمت آمیز به سود اساسی هر دو و آرزوی مشترک جامعه بین المللی بود.

او افزود: “طرف چینی امیدوار است که دو ملت به درستی از طریق گفتگو، بهبود روابط و حفظ صلح، ثبات و توسعه هر دو کشور و منطقه گسترده تر، به درستی از عهده اختلاف بربیاید.”

برای پرس و جو در مورد صدور نقشه جدید توسط پاکستان نشان دادن بخشی از کشمیر به عنوان قلمرو مورد مناقشه، سخنگوی گفت که او در حال حاضر موضع چین در مورد مسئله کشمیر اعلام کرد و او آن را تکرار نمی کند.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de