مرکز آزاد تومان 890 کرور به عنوان قسط دوم Covid-19 کمک

خدمات اکسپرس نیوز

مرکز دهلی نو: این مرکز 890.32 کرور را به عنوان دومین قسط بسته امدادی Covid-19 به 22 ایالت و اتحادیه سرزمین ها منتشر کرده است، و گفت که این کمک بر اساس وضعیت Covid-19 در ایالات ارائه شده است.

دومین قسط نزدیک به ۴ ماه پس از ارائه ۳۰۰۰ کرور Rs در اولین ترانش که بین تمام ایالات توزیع شده بود، تحریم شده است.

دولت هایی که به کمک آنها داده شده شامل چاتسگار، جوهرخاند، مادیا پرادش، اودیسا، راجاستان، تلانگانا، آندرا پرادش، گوا، گجرات، کارناتاکا، کرالا، پنجاب، تامیل نادو، بنگال غربی، دادره و نگار هالی و دامان و دیو، آروناچال پرادش، آسام، مغالایا، منپور، میزادورم، ناگالند، و سیککیم.

Maharashtra, که دارای بالاترین بار مورد Covid-19 در هند از آغاز همه گیر, اما, نشانی از ویژگی های در لیست نیست, و نه بیهار– که یک انفجار نزدیک عفونت در طول چند هفته گذشته دیده می شود.

یکی دیگر از ایالت ها شاهد افزایش سریع در مواردی است که قطع نشده است اوتار پرادش است.

“به عنوان بخشی از رویکرد “کل دولت” که در آن مرکز در حال رهبری پاسخ و مدیریت Covid-19، و حمایت از ایالات از طریق منابع فنی و مالی، Covid-19 پاسخ اضطراری و بسته آمادگی سیستم سلامت توسط نخست وزیر اعلام شد، گفت: وزارت بهداشت و رفاه خانواده اتحادیه در روز پنجشنبه در بیانیه ای.

کمک های مالی به عنوان بخشی از سطط دوم، برای تقویت زیرساخت های تسهیلات بهداشتی عمومی برای آزمایش شامل تدارکات و نصب دستگاه های RTPCR، کیت استخراج RNA، ماشین های TRUNAT و CBNAAT، تقویت زیرساخت های تأسیسات بهداشتی عمومی برای درمان و توسعه تخت ICU مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین برای نصب ژنراتورهای اکسیژن، مخازن اکسیژن کرایوژن یک و لوله های گاز پزشکی در تأسیسات بهداشتی عمومی و تامین متمرکز کننده اکسیژن بابستر و نامزدی، آموزش و ظرفیت سازی منابع انسانی لازم و مشوق ها برای نیروی کار و داوطلبان بهداشت و درمان، از جمله ASHA در وظایف Covid استفاده خواهد شد.

اولین قسط Rs 3000 کرور در ماه آوریل به تمام ایالت ها منتشر شد و آنها را قادر به افزایش امکانات تست، زیرساخت های بیمارستان تقویت، انجام فعالیت های نظارتی همراه با تدارک تجهیزات ضروری، مواد مخدر و سایر لوازم.

وزارت بهداشت تاکید کرد که به عنوان بخشی از این بسته، ایالات با 5،80،342 تخت ایزوله، 1،36،068 اکسیژن پشتیبانی تخت و 31،255 تخت ICU تقویت شده است.

همچنین ۸۶،۸۸،۳۵۷ کیت تست و ۷۹،۸۸،۳۶۶ ویال حمل و نقل رسانه ها توسط آنها ارائه شده است.

دولت گفت: «به تعداد 96557 نیروی انسانی در ایالات اضافه شده و به 6 میلیون و 65 هزار و 799 نفر نیروی انسانی اضافه شده است»

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>