عکس: AFP

ریاض: Rima حل و فصل در یک صندلی در یک مجلل, ریاض, کافه, به نظر می رسد در اطراف با دقت و دیدن هیچ کس او را به رسمیت می شناسد کشیدن خود سیگار الکترونیکی قبل از بازدم ابری از دود.

“من احساس می کنم که سیگار کشیدن در بخشی از ورزش من به تازگی برنده آزادی. من خوشحال هستم که در حال حاضر من می توانید انتخاب کنید” 27 ساله عربستان که با این نسخهها کار برای یک شرکت خصوصی در پایتخت گفته است.

مانند فمینیست غربی از اوایل قرن 20 در دوره ای از تغییرات اجتماعی در عربستان سعودی برخی از زنان در آغوش, سیگار, قلیان لوله یا vaping به عنوان نمادی از رهایی.

نزد زنان سیگار کشیدن در مکان های عمومی تبدیل شده است بسیار شایع تر در ماه های اخیر غیر قابل تصور چشم انداز قبل از معرفی اصلاحات فراگیر در فوق محافظه کار پادشاهی.

پادشاهی بلند پروازانه عملا حاکم تاج شاهزاده محمد بن سلمان است نورد از آرایه ای از اقتصادی و اجتماعی خلاقیت و نوآوری به پروژه متوسط کسب و کار پسند تصویر.

زنان در حال حاضر مجاز به رانندگی در رویدادهای ورزشی و کنسرت و یا به دست آوردن گذرنامه بدون تصویب یک سرپرست مرد.

ریما که شروع به سیگار کشیدن در دو سال پیش رد نگرانی ها در مورد اثرات مضر تنباکو است اما نگران خانواده اش را پیدا خواهد کرد.

او می گوید او آماده است برای مرحله نهایی مسابقات.

“من معتاد به آنها بگویید که این در مورد شخصی من آزادی چرا که آنها معتاد به درک که زنان رایگان به دود مانند مردان” گفت: ریما در لباس سنتی عبای سیاه با طلا گلدوزی تطبیق حجاب که پوشش داده شده است ،

Najla, 26 بود که ریما خواسته به استفاده از یک نام مستعار گفت که با وجود سریع تغییرات اجتماعی دو استاندارد هنوز هم وجود داشته و آن را هنوز هم به عنوان یک “رسوایی و ننگ” اگر زنان دودی.

تنها زن نور در میان چندین جدول از مرد سیگاری, او گفت که او در نظر گرفته شده به “چالش جامعه” و نادیده گرفتن گاه به گاه کثیف به نظر می رسد.

“حقوق من خواهد بود به طور کامل مورد احترام زمانی که خانواده من قبول من به عنوان یک فرد سیگاری,” او گفت: یادآوری است که یک دوست فرستاده شد به اعتیاد کلینیک زمانی که پدر و مادر او در مورد او ،

Najla شروع به سیگار کشیدن در حالی که هنوز یک دانش آموز و مانند او تا 65 درصد از زنان عربستان آموزان بالا نور مخفیانه با توجه به یک مطالعه 2015 توسط دانشکده پزشکی در King Abdulaziz دانشگاه ذکر شده توسط آخرین اخبار ایران.

با وجود محدودیت های این تغییرات شده است سر نخ ریسی در این پادشاهی است.

“بسیاری از زنان ما مشتریان سفارش قلیان. آن چیزی بود که کاملا غیر قابل تصور فقط سه ماه پیش” لبنان و پیشخدمت به خبرگزاری فرانسه گفت در یک کافه بازار در شمال ریاض.

Heba یک زن 36 ساله دیرین سیگاری که نشسته در یک جدول در نزدیکی شرح حال رشد در یک کشور بسته که در آن “همه چیز ممنوع بود به زنان”.

“من هرگز تصور من قادر خواهد بود به دود قلیان در کنار مردان” او به خبرگزاری فرانسه گفت.

اما حتی به عنوان پادشاهی را معرفی کرده است اصلاحات را به خود جلب محکومیت برای یک دست سنگین سرکوب مخالفان از جمله روشنفکران و روحانیون و فعالان زن.

در سال 2018 مقامات بازداشت حداقل ده فعالان درست قبل از تاریخی بلند کردن اجسام از دهه ممنوعیت زن رانندگان.

“شکی وجود ندارد که در شخصیت سطح آزادی وجود دارد” گفت: Walid al-Hathloul که خواهر Loujain است محاکمه اتهام داشتن ارتباط با رسانه های خارجی و دیپلمات.

“اما این اصلاحات به نفع زنان بخشی از یک کمپین روابط عمومی برای بهبود امپراطوری حقوق بشر” او به خبرگزاری فرانسه گفت.

“دستگیری و قلع و قمع فعالان اثبات این است که — آن طوری طراحی شده که اصلاحات را نمی توان اعتبار به فعالان.”


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im