مرکز بی واوال به نقل از HRW در کشمیر اما نادیده گرفتن مسائل ملی

بیانیه Bilawal در نور گزارش اخیر سازمان دیده بان حقوق بشر در مورد نقض حقوق بشر ادعا می شود توسط NAB انجام شد. — آنلاین / فایل ها

PPP رئیس بیلاوال بیوتو زرداری روز جمعه دولت فدرال را توبیخ کرد و ادعا کرد که این سازمان به نقل از سازمان دیده بان حقوق بشر (HRW) در مورد مسئله کشمیر اما نه در مورد نقض حقوق بشر داخلی کشور “دوست داشت” است.

بیانیه رهبر PPP در روشنی از گزارش اخیر سازمان دیده بان حقوق بشر در مورد نقض حقوق بشر که گفته می شود توسط دفتر پاسخگویی ملی انجام شد.

“دیده بان حقوق بشر از قربانی شدن سیاسی ناب از احزاب و رسانه های سیاسی می خواهد. ذکر می کند که سعادت رفیع، میر شیکِل-شما-رِهمَن، خودم و پدرم. ما دوست داریم از @hrw کشمیر نقل قول کنیم اما آنها را در پاکستان نادیده بگیریم.”

HRW از پاکستان می خواهد تا جلوی سوء استفاده های NAB را بگیره

پیش از این، HRW از مقامات پاکستانی خواست که استفاده از NAB را متوقف کنند – که از آن به عنوان «یک دستگاه دوران دیکتاتوری، دارای قدرت های دراکونیک و خودسر» نام می برد- برای آزار و ارعاب مخالفان.

در بیانیه ای، سازمان حقوق بشر گفت که دولت باید در مورد حکم مفصل ۸۷ صفحه ای دیوان عالی پاکستان در مورد پرونده برادران خواجه برای بازپس کردن در بدنه ضد پیوند، پیگیری کند.

دادگاه به مردان وثیقه اعطا کرد و نابی را به خاطر نشان دادن بی احترامی مطلق به قانون، منصفانه بازی، انصاف و مالکیت انتقاد کرد، حکم این که ‘پرونده نمونه کلاسیک پایمال کردن حقوق اساسی بود [و] محرومیت غیر قانونی از آزادی’، بیانیه ای از HRW خوانده شده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید پارلمان پاکستان باید اصلاحات فوری را برای مستقل کردن این سازمان ضد فساد انجام داده باشد.

در این بیانیه سازمان منابع انسانی آمریکا در این باره گفت: «دیوان عالی کشور نیز در تصمیم خود نسبت به استفاده از NAB به عنوان ابزاری برای هدف قرار دادن مخالفان دولت ابراز نگرانی کرده است» “دادگاه به گزارش فوریه کمیسیون اروپا که NAB را به دلیل تعصب انتقاد کرد، اشاره کرد که “موارد بسیار کمی از وزیران حزب حاکم و سیاستمداران از انتخابات سال ۲۰۱۸ پیگیری شده اند، که به عنوان بازتابی از جزئی بودن NAB در نظر گرفته شده است،” آن را اضافه کرد.

HRW در MSR

HRW به بازداشت و بازداشت غیرقانونی روزنامه نگار کهنه کار میر شکیل-شما-رهمتوسط NAB اشاره کرد که از ماه مارس در بازداشت این جسد ضد پیوند است.

“اداره پاسخگویی ملی، میر شکیل-شما-رهمن، سردبیر گروه جانگ، بزرگترین گروه رسانه ای در پاکستان، را در ۱۲ مارس در لاهور به اتهام مربوط به یک معامله ملک ۳۴ ساله دستگیر کرد. او از آن زمان در بازداشت آژانس باقی مانده است.”

سازمان غیراجتماعی بین المللی از رئیس جمهور سابق، “عِیِزعلی زرداری” سخن گفت که پس از رد درخواست وی برای ثبت بیانیه از طریق یک لینک ویدئویی به دلیل وضعیت بیماری اش و وضعیت شیوع یافته COVID-19 در کشور، باید در فرد ظاهر می شد.

“زرین پیش از این ۱۱ سال را در زندان به سر برد – بیش از نیمی در بازداشت ناب – بدون محکومیت، “.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>