توسط اکسپرس سرویس خبری

پتنا: Bihar رو عمده شیوع تب ویروسی شبیه به حاد آنسفالیت سندرم (AES) در بسیاری از مناطق شده است با امضای یک یادداشت تفاهم (MoU) با بنگلور بر اساس موسسه ملی سلامت روان و اعصاب(NIMHANS) برای دریافت پشتیبانی فنی در مبارزه علیه این بیماری است. تفاهم نامه کمک خواهد کرد بیهار در بخش بهداشت و درمان به منظور افزایش ظرفیت برای نظارت و همچنین تست های آزمایشگاهی با استفاده از روش های رایج AES پاتوژن در دولت است.

با توجه به بیانیه رسمی صادر شده در شنبه اینجا NIMHANS را ارائه پشتیبانی فنی به وزارت بهداشت دولت برای افزایش یک “لایه شبکه” از آزمایشگاه به ارائه تشخیصی حمایت بیش از این بیماری است. تفاهم نامه امضا شد در روز شنبه با هدف ایجاد افزایش نظارت حاد آنسفالیت سندرم در دولت است.

به گفته مدیر از وزارت بهداشت سانجی کومار, این امر می تواند غیر مالی تفاهمنامه در نوع خود برای مبارزه با این نوع از شیوع ویروسی که رخ می دهد عمدتا در طول اوج فصل تابستان با اثر از 15 فوریه تا 30 سپتامبر در سال 2020 است.

کومار گفت: “NIMHANS تیم را حمایت وزارت بهداشت از بیهار در تقویت یک شبکه از سطح-1 آزمایشگاه برای AES در بیمارستان منطقه و ایجاد یک سطح-2 آزمایشگاه در دربنگا کالج پزشکی و بیمارستان یا پتنا کالج پزشکی و بیمارستان برای بیماری”.

این NIMHANS همراه با مراقبت از هند را به تصمیم نهایی برای ایجاد سطح-2 آزمایشگاه برای AES پس از انجام تجزیه و تحلیل فاصله و همچنین انجام کارگاه های آموزشی و جهت گیری برای شناسایی بيمارستان در جایی که بیماران از بیماری شبیه به AES به طور معمول پذیرفته شده در مناطق آسیب دیده.

“پزشکان و پرستاران و تکنسین ها و دیگر پرسنل بیمارستان خواهد بود و آموزش دیده در همه فعاليتها از جمله پردازش نمونه در AES توسط کارشناسان NIMHANS و مراقبت هند در ایالت بیهار”, کومار گفت.

در سال 2019 بیش از 161 کودکان به عنوان در هر رقم رسمی کشته شده بود در مظفرپور و دیگر مجاور مناطق شمالی بیهار با سندرم توسعه شبیه به AES. در مجموع 647 موارد مشکوک AES شیوع گزارش شده در بیمارستان ها از جمله SKMCH در مظفرپور و دیگر مناطق بین ماه های ژوئن 1 و 20 سپتامبر در سال 2019 با گزارش مرگ و میر ناشی از 161.

احساس خطر در مرگ و میر در طول AES شیوع سانتی متر بیهار Nitish کومار سفر کرده بود SKMCH علاوه بر این اتحادیه با وزیر بهداشت Harshvardhan. Harvardhan احساس خطر در شیوع اعلام کرده بود برای راه اندازی یک ویژه-100-تخت اطفال بيمارستان در SKMCH و همچنین پنج آزمایشگاه ویروس شناسی در بیهار به اهلی چنین شیوع بیماری مرگبار در طول تابستان زمان. ملی کمیسیون حقوق بشر نیز در خدمت اعلامیه به وزارت بهداشت و رفاه خانواده و بیهار دولت بیش از مرگ و میر کودکان در چنین تعداد زیادی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de