پکن خواست به محدود کردن تعدادی از رسانه های دولتی و کارکنان ما


واشنگتن: ایالات متحده در روز دوشنبه کاهش تقریبا نیمی از این تعداد از اتباع چینی اجازه کار برای Beijings رسانه دولتی در ایالات متحده تعهد متقابل پس از سرکوب در چین است.

این حرکت در می آید دو هفته پس از چین اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران اگر چه ایالات متحده گفت: آن تصمیم گیری شد و بر اساس تراز اعداد بین این کشورها به جای نزنی بیش از محتوا است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت که چین را “تحمیل شده به طور فزاینده ای سخت نظارت آزار و اذیت و ارعاب در برابر آمریکا و دیگر روزنامه نگاران خارجی فعال در چین است.”

“ما مصرانه از دولت چین بلافاصله به رعایت تعهدات بین المللی احترام به آزادی بیان از جمله برای اعضای مطبوعات” Pompeo در بیانیه ای گفت.

از مقامات وزارت امور خارجه گفت که پنج رسانه که در ماه گذشته طبقهبندی توسط ایالات متحده به عنوان ماموریت خارجی خواهد بود و مجاز به استخدام حداکثر 100 اتباع چینی از مارس 13 از حدود 160 در حال حاضر.

ایالات متحده به صراحت اخراج 60 اعضای هیات که در تئوری می تواند به دیگر اشتغال اگر چه بیشتر انتظار می رود که مجبور به ترک کشور شده است.

شهروندان چینی که کار را برای دیگر رسانه ها در ما تحت تاثیر قرار نیست این مقام گفت و دولتی رسانه ها نخواهد بود محروم از استخدام کارمندان از ملیت های دیگر.

“دولت آمریکا به مدت طولانی مورد استقبال خبرنگاران خارجی از جمله جمهوری خلق چین (چینی) روزنامه نگاران به کار آزادانه و بدون خطر تلافی جویانه,” Pompeo گفت.

“هدف ما این است که روابط متقابل. به عنوان ما انجام داده اند در دیگر مناطق ایالات متحده-چین رابطه ما به دنبال ایجاد یک رسیده به سطح زمین بازی,” او گفت:.

نیویورک-بر اساس گزارش کمیته حفاظت از روزنامه نگاران انتقاد از ما حرکت می کند و گفت که “خطرناک چرخه tit-for-tat مقابله به مثل” می تواند مانع جریان اطلاعات در میان coronavirus بحران است.

– رشد ویزا محدودیت های چین –

چین در فوریه 19 انداخت از سه خبرنگاران از وال استریت ژورنال — دو اتباع ایالات متحده و استرالیا — در آن شدیدترین حرکت در برابر رسانه های بین المللی در سال است.

چین گفت: در آن زمان اقدام به این دلیل که روزنامه بود نه عذرخواهی برای “تبعیض نژادی” تیتر که به عنوان خوانده شده “چین واقعی بیمار مرد آسیا” و به نظر می رسد در یک ستون نظر در مورد سازمان ملل مبارزه با کروناویروس.

در گزارش سالانه خود منتشر دوشنبه خارجی باشگاه خبرنگاران از چین گفت که پکن با استفاده از ویزا به عنوان یک سلاح برای ارعاب مطبوعات خارجی “مانند قبل از هرگز” و می ترسید از آن آماده به پا زدن بیشتر خبرنگاران.

آن گفت که چین نیز شده بود کاهش زمان-قاب که در آن روزنامه نگاران می توانید اقامت با حداقل 12 خبرنگاران صادر شده اعتبار برای نیمی از یک سال و یا کمتر بیش از دو برابر این تعداد از سال قبل است.

یک مقام ارشد آمریکا گفت که رئیس جمهور دونالد Trumps دولت نیز با توجه به محدود کردن مدت اقامت برای کارکنان دولت و رسانه ها.

سال گذشته ایالات متحده با صدور 425 روزنامه نگار روادید برای شهروندان چینی از جمله اعضای خانواده با توجه به داده های رسمی.

این سازمان بیشتر تحت تاثیر دوشنبه ها منظور خواهد شد خبرگزاری دولت انتخاب خواهد شد که مجاز به نگه داشتن 59 کارکنان چینی در ایالات متحده با توجه به وضعیت بخش رسمی.

چین جهانی شبکه تلویزیونی مجاز خواهد بود 30 اتباع. چین روزانه نه می تواند کارکنان چینی و چین رادیو بین المللی مجاز خواهد بود ،

پنجم سازمان ما توزیع کننده رسمی مردم روزانه است که اعتقاد به استخدام اتباع چینی.

در reclassifying پنج رسانه های خارجی به ماموریت ماه گذشته وزارت امور خارجه مورد نیاز آنها را به دنبال اجازه به خرید ملک و همچنین به ارائه لیست کارکنان خود از جمله تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها آنها را استخدام کنند.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im