Aurat مارس: حقوق زنان در تجمع طرفداران در سراسر عمدتا مردسالار پاکستان

تظاهرکنندگان نگه داشتن پلاکارد و فریاد شعارهای آنها به عنوان مارس در Aurat مارس به مناسبت روز بین المللی زنان در لاهور پاکستان 8 مارس سال 2020 است. — AFP/عارف علی

مهراب: افزایش اختیارات دولت فدرال پایتخت در روز یکشنبه به تظاهرات و راهپیمایی به مناسبت روز بین المللی زنان در یک فوق العاده محافظه کار جامعه که در آن زنان هنوز هم به مرگ قرار داده تحت باستان “افتخار” کدهای.

این Aurat مارس برانگیخت تا حد زیادی مردسالار پاکستان و در یک نقطه در پایتخت جناح راست ضد معترضان پرتاب چوب و سنگ در حقوق زنان تظاهرکنندگان باعث برخی از آسیب ها و وادار کردن یک جمعیت از مردم به دنبال پوشش قبل از اینکه پلیس مداخله کرد.

تنش به دنبال از سال گذشته Aurat مارس که موجب واکنش خشمگین هنگامی که شرکت کنندگان برگزار شد پلاکارد با شعارهای مانند “Mera jism, meri marzi [بدن من انتخاب من]” که بود وحشیانه حمله در طول هفته منتهی به این تجمع توسط یک نمایشنامه نویس که به تازگی به شهرت شات.

در جامعه ای که در آن زنان بوده اند ضربه چاقو سنگسار تنظیم شعله ور و خفه برای آسیب رساندن به خانواده “افتخار” از جمله عبارات دیده می شود راهپیمایان متهم به ترویج غربی لیبرال ارزش ها و بی احترامی های مذهبی و فرهنگی حساسیت.

در اسلام آباد تنش افزایش یافت که هزاران نفر از مردم جمع شده بودند برای تماس بیشتر باروری و حقوق دیگر. ماه مارس به پایان رسید در یک پارک در کنار جداگانه “ضد فمینیستی” رالی با دوئل تظاهرات از هم جدا شده تنها با یک مانع شل و ول و یک خط از پلیس.

“زنان در پاکستان در نظر گرفته ملک توسط همتایان مرد خود گفت:” Tahira Maryum, 55. “وجود دارد هیچ چیز مبتذل در درخواست حقوق خود را,” او اضافه شده است.

در مذهبی, ضد, تظاهرات ده ها تن از زنان در burqas خود برگزار شد پلاکارد از جمله یکی گفت: “ضد فمینیستی” در حالی که فریاد “بدن ما انتخاب خدا”. AFP دیدم چند مرد پرتاب چوب و سنگ در زنان مارس.

Ismat خان, a 33-year-old woman گفت: فعالان حقوق زنان شد “ساده لوحانه” و در حال بهره برداری غیر دولتی و گروه های خارجی “لابی”.

“ما رایگان هستند و به زندگی ما هستند و با توجه به شریعت [اسلامی],” او گفت: AFP.

در لاهور یک جمعیت چند صد زنان و مردان به خیابان ها ریختند و شعار شعارهای مانند: “به من چه مال من” و “ما می خواهیم آزادی” در حالی که تعداد بی شماری بیشتر جمع آوری شده در کراچی فرر Hall, شعار, ضرب و شتم, طبل و آواز.

“ما نمی ترسم از [مذهبی] اجازه دهید آنها را حسود از ما” گفت: Anis هارون جانباز حق زنان فعال در کراچی.

Systemising سرکوب زنان

در سراسر کشور Aurat مارس نیز شاهد یک گروه از جمع آوری زنان در جنوب شهر سکر در نزدیکی رود سند که در آن اجساد زنانی که کشته شده اند در “افتخار” قتل در حال گاهی اوقات می انداختند.

در این سال anti-مارس فعالان در زمینه ناموفق دادگاه دادخواست به سعی کنید به بان کی مون روز یکشنبه رویدادها و مذهبی حزب سیاسی هشدار داد آن را متوقف مارس در “تمام هزینه”.

بسیاری از جامعه پاکستان تحت یک کد دقیق از “افتخار”, systemising سرکوب زنان در مسائل مانند حق انتخاب که به ازدواج, حقوق باروری و حتی حق آموزش و پرورش است.

رسانه های اجتماعی در روز یکشنبه بود و پر از نظرات هر دو و در برابر مارس با “HappyWomensDay2020” و “MeraHijabMeriMarzi [MyHijabMyChoice]” هر دو در توییتر بالا روند.

فعالان حقوق به مدت طولانی مبارزه در برابر مردسالار مفهوم “افتخار” است که باقی می ماند شایع در سراسر پاکستان است. با توجه به برآورد حداقل 1000 زنان قربانی قتل های ناموسی در پاکستان هر سال است.

یک تعداد انگشت شماری را به خیابان ها در افغانستان

در کشور همسایه افغانستان غالبا دارای یکی از بدترین مکان برای یک زن و یک تعداد انگشت شماری از مردم به خیابان ها ریختند به مناسبت روز زن.

تحصیلات تکمیلی دانشگاه Tahmina Ghoori توضیح داد که در حالی که شهری زنان افغان را دیده اند برخی از پیشرفت های پس از پایان حکومت طالبان در سال 2001 آنها هنوز هم با چالش های زیادی روبرو با توجه به “نابرابری جنسیتی و misogynistic انداز در جامعه ما”.

او به ویژه نگران امکان شورشیان بازگشت به قدرت در پشت طالبان و قرارداد امضا شده در ماه گذشته.

“ما را ترک کرده اند یک دوران تاریکی پشت نگرانی من این است که اگر آنها را به باز گشت ما را از طریق همان وضعیت و حقوق زنان را پایمال شود دوباره,” او گفت: AFP.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de