AUDIO: FBI خبردار استفان هالپر گفت مایکل فلین بود ‘رفتن به اطراف طولانی’

  • یکی از مقامات سابق دولت بوش از ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ با استفان هالپر، استاد سابق کمبریج که در جریان کاوشگر ترامپ-روسیه منبع اف بی آی بود، از این گفتگو ها خبر داده است.
  • هالپر به استیون شرایج گفت که مایکل فلین، مشاور امنیت ملی ورودی، احتمالاً «قرار نیست دور و بر بلند باشد.»
  • Schrage می گوید او نظر عجیب و غریب به دلیل فلین هدف بررسی شدید رسانه ها شد دو روز بعد، پس از جزئیات طبقه بندی شده از مکالمات خود را با یک دیپلمات روسی به واشنگتن نوشته شد درز.
  • Schrage, که تحت هالپر در کمبریج درس می خوند, تا به جزئیات دیگری در مورد تعاملات خود را با منبع اف بی آی طولانی را نشان داد.

استادی که در جریان تحقیقات کمپین ترامپ به عنوان یک خبرساز اف بی آی خدمت کرده بود، در اوایل سال ۲۰۱۷ به یکی از دانشجویانش گفت که مشاور امنیت ملی وارده مایکل فلین «قرار نیست دور و بر باشد» به گفته ٔ صوتی که دانشجو یکشنبه منتشر کرد.

استیون شرایج، یکی از مقامات سابق دولت بوش، در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ با استفان هالپر، خبرساز اف بی آی، از یک مکالمه که در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ داشت، به صورت صوتی منتشر کرد.

در فایل صوتی، که Schrage در مقاله ای منتشر شده توسط روزنامه نگار مت تایبی گنجانده شده است، هالپر شنیده می شود که می گفت که او شک دارد که فلین در دولت ترامپ مدت طولانی طول بکشد.

اگر به [شورای امنیت ملی] بروید، باید خیلی با دقت در نظر بگیرید اگر احساس می کنید مناسب است که برای فلین کار کنید. فکر نکنم فلین خیلی وقت باشه این فقط حدس من است، “هالپر به Schrage گفت، با توجه به ضبط صدا. (مرتبط: اختصاصی: یک جلسه لندن قبل از انتخابات باعث شد که شبهات جورج پاپادوپولوس را برانوشکند)

اما واکنش فلین به این کار اینه که منفجر بشه و عصبانی بشه اون واقعا ً به گا رفته يعني نميدونم از اونجا کجا ميره اما اين واکنش اونه به همین دلیل است که او اینقدر نامناسب است.” هالپر همچنین گفت.

Schrage در آن زمان در حالی که مشغول به کار بر روی پایان نامه دکترای خود در دانشگاه کمبریج، جایی که هالپر به عنوان استاد در بخش سیاسی مدرسه مشغول به کار بود، تحت آموزش هالپر بود.

Schrage گفت که او در بر داشت سخنان هالپر در مورد فلین کنجکاو به دلیل زمان بندی و به دلیل هالپر می خواهد هیچ دانش مستقل در مورد تصدی فلین در دولت ترامپ داشته باشد.

شرایج که فاش کرد با جان دورهام دادستان ایالات متحده ملاقات کرده است، نوشت: «هالپر به طور مستقل فلین، مطمئن ترین مشاور امنیتی ترامپ، نمی شناخته بود. دادستان کانکتیکت در حال بررسی چندین حوزه مربوط به کاوشگر ترامپ-روسیه است.

در زمان اظهارات هالپر، اف بی آی در حال تحقیق در مورد فلین به عنوان یک عامل احتمالی روسیه و در مورد یک مکالمه تلفنی بود که او در اواخر دسامبر ۲۰۱۶ با سرگی کیسالیاک سفیر روسیه داشت.

دو روز پس از گفتگو هالپر-شراگ، دیوید ایگنادیوس، مقاله نویس واشنگتن پستی، برای اولین بار فاش کرد که فلین با کیسالیاک تلفنی صحبت می کند. فلین یک ماه بعد به دنبال سقوط از افشاگری در مورد تماس با دیپلمات روسی، از سمت مشاور امنیت ملی استعفا داد.

نقش هالپر در تحقیقات ترامپ از دیری نه به دلیل ارتباط ش با حداقل چهار همکار جدای ترامپ، منبع ی از توطئه بوده است.

بنیاد خبری روزانه کالر برای اولین بار در مارس ۲۰۱۸ گزارش داد که هالپر در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ با سه دستیار ترامپ ملاقات کرد: کارتر پیج، جورج پاپادوپولوس و سام کلوویس. پس از آن که گزارش شد که هالپر یک منبع دیرینه اف بی آی است، یک دانشجوی سابق کمبریج به نام سوتلانا لوخووا با جزئیاتی از علاقه هالپر به فلین جلو آمد.

Lokhova گفته است که او معتقد است هالپر پشت داستان های منفی بود که در رسانه ها ظاهر شد در مارس 2017 که پیشنهاد کرد که او تماس نادرست با فلین داشته است زمانی که او در فوریه 2014 به کمبریج سفر کرد، زمانی که او به عنوان مدیر آژانس اطلاعات دفاعی خدمت کرد.

پخش:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>