مشتاق علم روزنامه نگاران در حال مبارزه با کروناویروس اطلاعات غلط در پاکستان


کراچی: رمان coronavirus که به ظاهر در یک چینی غذاهای دریایی و مرغ در بازار در اواخر سال گذشته در حال حاضر به بیش از 213 کشورهای کشته شدن حداقل 81,000 مردم و مشمئز کننده نزدیک به دو میلیون نفر در عرض چند هفته. جهانی بهداشت و مقامات اعلام کرده اند شیوع ویروس آغاز شد که در شهر ووهان جهانی بهداشت اضطراری است.

در سراسر جهان میلیاردها نفر از مردم تحت مستند به عنوان دولت, تقلا برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر. فعالیت های اقتصادی دارای زمین به توقف و تحقیقات پزشکی شرکت در مسابقه برای پیدا کردن یک درمان برای ویروس. گسترش این ویروس شده است در مقایسه با جنگ جهانی دوم از نظر تاثیر آن تا به حال در زندگی مردم و روز به روز در حال اجرا از امور دولتی.

در میان این همه عدم اطمینان جهانی به بشریت می داند آن است نه بیشتر. سنتی راههای کمک به نظر می رسد به شکست به عنوان ویروس ویران کردن بدون توجه به ثروت, دین و یا سیاست است. احساس اضطراب به عنوان مردم با بمباران اخبار بد در حالی که قفل شده در داخل خانه های خود منجر به یک بحران امید مرکب گردش جعلی اخبار و اطلاعات غلط مبارزات در coronavirus.

پاکستان مانند هر کشور در حال توسعه شده است به ضربه بسیار سخت با این بحران است. پس از دسترسی به قابل اعتماد و معتبر از منابع اطلاعاتی در این ویروس وجود ندارد به خصوص برای افرادی که خواندن و نوشتن و یا صحبت می کنند زبان انگلیسی خلاء پدید آمده است که بیشتر از نه پر جعلی و غیر قابل اعتماد و کاملا نادرست پیام در مورد شیوع کروناویروس.

به پل این شکاف بین علم و روزنامهنگاری یک گروه از دانش آموزان از ده دانشگاه های مختلف در سراسر پاکستان گرد هم آمده اند برای همکاری در انتشار مجله دیجیتال منتشر شده در چند منطقه ای زبان را پوشش می دهد که coronavirus بحران از صرفا نقطه نظر علمی, ارائه آمار و ارقام و تجزیه و تحلیل در این بیماری همه گیر از قابل اعتماد کارشناسان پزشکی.

بیماری های همه گیر در حال رانندگان تکاملی تغییر دهید ؟

به منظور آموزش توده ها مجله با نام علمی – نیز ارائه می دهد تجزیه و تحلیل در دیگر ویروس منتقله از بیماری هایی که انسان مبارزه کرده اند و ظهور پیروز از طریق قرن ها از جمله فلج اطفال و هپاتیت و آنفولانزا سرماخوردگی و آبله های کوچک, به نام چند. از طریق یک جارو روی جلد مجله شرح و تفصیل در اهمیت تکاملی از بیماری های همه گیر یک ایده است که کمی دریافت کرده است پوشش رسانه ای.

Coronavirus نسخه از این مجله تاکید, چگونه تاریخچه را می توان یک راهنمای مهم در زمان هرج و مرج است. بیماری های همه گیر به طور کلی نیروی جمعیت یا انطباق و یا رفتن منقرض شده پوشش داستان ، “نبرد ثابت بین همه گیر و بشریت شده است به رسمیت شناخته شده به عنوان یک انتقادی راننده اجتماعی و اخلاقی و اقتصادی و جغرافیایی تغییراتی که منجر به تکامل انسان” آن را ادعا می کند.

اگر چه این به طور گسترده ای استدلال نظریه دانشمندان در گذشته فاقد ابزارهای مورد نیاز برای آزمایش آن. حضور فوق العاده کامپیوتر و تجزیه و تحلیل داده ها بر ویروس ها امروز نشان می دهد یک معامله بزرگ در مورد تکاملی, تاثیر بیماری های همه گیر در موجودات زنده به طور خاص در انسان و پستانداران.

علاوه بر جذاب روی جلد مجله نیز ارائه می دهد تجزیه و تحلیل در مدل های ریاضی که پیش بینی کرده اند که شیوع کروناویروس می توان موجود در دو یا سه ماه با مستند اقدامات در سراسر جهان در محل و مردم رعایت دقیق اجتماعی فاصله زمانی که جسارت خارج از خانه برای ملزومات است.

این مجله که برای اولین بار دیجیتال علم نشریه به ارائه سندی, Punjabi, بلوچی, پشتو و Brahvi همچنین شامل قطعات در اسطوره های اطراف این ویروس در پاکستان استراتژی پاکستان اتخاذ می تواند برای مدیریت بحران بهداشت عمومی و همچنین مصاحبه با اساتید برجسته کارشناسان در بیماری های عفونی.

‘ما با هم می توانید تفاوت’


Saadeqa خان موسس و سردبیر دیجیتال, علم, مجله علم مستقل روزنامه نگار مستقر در کویته. او برنده جایزه ملی علوم 2019 برای او زیبا به زبان اردو ترجمه گراند طراحی, کار تحسین منتقدان از اواخر استفان هاوکینگ فیزیکدان.

خان امید به انتشار دوم کتاب با ترجمهی یک راهنمای به جوانان مسلمان توسط دولت Geussoum بعد از این سال. او نیز شروع به کار در این اردو ترجمه فیزیک نجومی برای مردم در عجله مشهور دانشمند آمریکایی نیل دی گرس تایسون.

“من آغاز علمی در فوریه 2019 با یک تعداد انگشت شماری از دانش آموزان است. ما با هدف ایجاد یک تفاوت با هم با ارائه یک پلت فرم به دانش آموزان حاضر به دنبال یک نامتعارف حرفه ای در روزنامه نگاری علم” خان گفت: در حالی که صحبت کردن در مورد مجله دیجیتال و ایده پشت آن است.

“وجود دارد یک نیاز مبرم برای معتبر و تحقیقات مبتنی بر اطلاعات است. طرح هایی ممکن است کمک به بسیاری از مردم درک مشکلات معمول بهتر و تدبیر استراتژیهای مناسب برای مقابله با آنها,” او اضافه شده است. “یک مثال نخست است که این بیماری همه گیر کوروناویروس” او اشاره کرد.

“اخبار ملی و بین المللی سازمان ها به صورت یک مشکل شدید در مقابله با گسترش خبر جعلی و افسانه ها. دولتها و بهداشت حرفه ای با داشتن یک زمان سخت قانع کننده و آموزش به مردم در مورد شدت از این وضعیت با توجه به ویروس” خان گفت.

“به منظور مبارزه با این, ما امیدواریم که مجله ما کمک می کند تا مردم درک کنند که همه گیر است و نه نفرین خداوند. به جای آن نهایت جوش پایین به طور کامل و در عصر جدید بسیار بهتر و پیچیده اجتماعی و اقتصادی هنجارهای.”

‘امیدوار از تاثیر مثبت بر جامعه’


ماهم مقصود از سردبیر این مجله است یک دانشجوی بیو شیمی در Quaid-e-Azam University در اسلام آباد است. او مشتاق علم روزنامه نگار. مقصود این است که پرشور در مورد مسائل مربوط به سلامت در کشور و چه در جامعه نقش مهمی در دامن زدن به آنها.

“برای مجله ما مصاحبه چندین پیشرو کارشناسان بیماری که چرا فلج اطفال هنوز هم بحث برانگیز در پاکستان و مشکلات مرتبط با واکسیناسیون کودکان که پدر و مادر نیست به خصوص مشتاق در مورد واکسن” مقصود گفت.

“اگر چه همیشه در حال گسترش اینترنت یک منبع نخست از اطلاعات یکی نمی تواند غفلت از اهمیت علمی مجلات. علمی در تلاش است تا به نقش خود در علم روزنامه نگاری و ما بسیار امیدوار ساخت یک تاثیر مثبت در جامعه,” او گفت:.

‘هیچ چیز caters به کنجکاوی بهتر از علم’


Khola عابد یک دانشجو در دانشگاه دامپزشکی و علوم دامی در لاهور یکی از اعضای تحریریه این مجله دیجیتال. عابد علاقه مند است در بررسی نقش داده های علوم در روزنامه نگاری و احساس می کند که وجود یک بازار بزرگ برای چنین محتوایی در پاکستان است.

“برای من هیچ چیز نمی تواند رفع کنجکاوی از یک فرد از علم و سهم آن ساخته شده است به انسان دانش است. علم مجلات می توانید یک بازی قوی نقش مهمی در آموزش توده ها. ویراستاران باید متوجه اهمیت این تلاش” او گفت:.

“به عنوان یک ویرایشگر هدف من این است که برای تدریس به نیمکت راحتی نویسندگان که دانش علمی است نه یک قضیه از انگیزه های غلط و احساسات. بلکه خواسته می شود منتشر شده با شور و شوق برای اعداد و ارقام. من خوشحالم که من آن را یک فرصت برای انجام این کار,” او اضافه شده است.

“دانش علمی دارای ارزش تنها زمانی که آن را با عموم مردم در آسان و ساده از نظر. دانشمندان و محققان باید به جلو آمده و با استفاده از مطبوعات و رسانه ها به نوشتن مقالات در روزنامه” عابد خواست.

“ما می خواهیم به گسترش آگاهی علمی’


عبدالله خان یک دانشجو از دانشگاه کالج دولتی در لاهور که به تازگی برنده جایزه ملی جوانان سیاستگذاری نیز یک ویرایشگر در علمی و یک روزنامه نگار مشتاق که می خواهد دانش علمی برای بازی بیشتر نقش محوری در رسانه های خبری در سراسر پاکستان است.

“من به این تیم پیوست از این مجله به گسترش آگاهی علمی و مجسمه اسطوره است که دامنگیر جامعه ما برای نسل های. برای مجله من نوشته اند در مورد ویروس ها و مبهم سازه” خان شفافی.

“چهار بخش اصلی وجود دارد صفوف coronavirus به نام بتا و دلتا و گاما. بسیاری از این تنها اثر حیوانات, اما چند می تواند به انتقال به انسان است و می تواند مسری است. کارشناسان بهداشت بارها و بارها هشدار از خطرات مرتبط با این,” او گفت:.

“خبر جعلی می شود جریان اصلی به عدم حرفه ای علم روزنامه نگاران در پاکستان است. دولت باید با ارائه مناسب منابع به خانه رسانه برای مقابله با این مشکل است. جوامع علمی باید کار در بیشتر علوم و مجلات” او نگهداری می شود.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de