به عنوان ما ولایت حرکت و نزدیک به سوی صلح قریشی باقی مانده است با احتیاط از ‘گران’

وزیر خارجه پاکستان شاه محمود قریشی ( فایل عکس | AFP )

اسلام آباد: وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی گفت: در حالی که توافق صلح میان آمریکا و طالبان بود و یک خوش آمدید, توسعه, او خواست همه احزاب باید با احتیاط از نقش “اخلال گران” چه کسی می تواند خرابکاری کرد.

وزیر امور خارجه بود که برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی در وزارت امور خارجه یک روز پس از او وارد شده از دوحه. قریشی در قطر به شاهد تاریخی توافق صلح میان طالبان و ایالات متحده است که احتمالا می تواند منجر به پایان جنگ است که 19 سال به طول انجامید و به کشته شدن هزاران نفر.

“من به صحبت کرد وزیر امور خارجه مایک Pompeo پس از امضای این قرارداد مطرح شده و چهار امتیاز از نگرانی. یکی از نگرانی بود نقش اخلال گران که همواره در حال حاضر در داخل و خارج افغانستان,” او گفت:.

“ما باید برای نگه داشتن چشم در آنها” قریشی افزود که یک مکانیزم باید در محل قرار داده برای شناسایی کسانی که بازی در یک نقش منفی.

“تصمیم نهایی خواهد بود در دست دولت افغانستان و یک بازیگر خارجی نمی تواند این تصمیم را برای آنها,” او گفت:.

وزیر امور خارجه ادامه داد: “روز گذشته مراسم تولید شده یک حرکت است که باید حفظ شود. وقتی مردم دیدن پیشرفت به حرکت خود ادامه خواهد داد.”

قریشی افزود که او همچنین پیشنهاد کرد به Pompeo که باید وجود داشته باشد مقدار تاخیر قبل از داخل افغانستان گفت و گو می گیرد به طوری که این حرکت همچنان ادامه دارد. “نروژ ارائه به میزبان داخل افغانستان dialogue اما ما باید مطمئن شوید که وجود ندارد مقدار تاخیر بین آن است. اپتیک بسیار مهم است. دیروز اپتیک بودند مخابره همه جا.”

او افزود که پاکستان نقش ستایش در مراسم دیروز. “پاکستان نقش مهمی در این” او گفت:.

“هنگامی که زندانیان منتشر می شوند و یا نیروهای خارج اپتیک وجود دارد,” او گفت:. “وجود دارد یک ماهه مذاکرات پشت دیروز مراسم است.”

در موضوع آزادی زندانیان قریشی گفت: باید برای پیشرفت در این موضوع است. “برخی از زندانیان با دولت افغانستان و برخی با طالبان. ما امیدواریم که رییس جمهور اشرف غنی می خواهد نقش خود را در حفظ محیط زیست سالم و درک اهمیت این توافقنامه است.”

وزیر امور خارجه افزود: ناآرامی های سیاسی در این کشور نیز باید رسیدگی شود. “ما نمی خواهیم به درگیر شدن در سیاست داخلی این کشور و یا ایجاد هر گونه موانع. ایالات متحده می تواند یک نقش بسیار مهم در این است.”

قریشی اضافه شده نکته چهارم او را به جلو بود برای بسیج حمایت بین المللی. “پس از جنگ افغانستان و ساز و بازگشت پناهندگان مهم است. ما می خواهیم مردم را به بازگشت به خانه با خیال راحت. برای این که ما نیاز به حمایت بین المللی.”

وزیر امور خارجه در ادامه گفت او همچنین در دیدار با وزیران خارجه از, تاجیکستان ازبکستان و ترکمنستان و گفت که گام بعدی باید در تعامل با جمهوریهای آسیای مرکزی.

“این را ما باید نگه داریم. ما نیاز به یک تعامل است که اگر صلح در افغانستان است. و ثانیا چگونه از طریق گفت و گو ما را افزایش می دهد منطقه ای اتصال. من فکر می کنم آن را مناسب است ما باید با یکدیگر و برگزاری یک گفت و گو است.”

صلح افغانستان معامله: رئیس جمهور غنی می گوید: “بدون تعهد” برای آزادی زندانیان طالبان

تنها چند ساعت پس از طالبان و مذاکرات صلح افغانستان اشرف غنی را رد کرد و یک جزء کلیدی از توافق که خواستار آزادی هزاران نفر از زندانیان شورشی.

در نشانه ای از یک جاده پر از دست انداز آینده افغانستان تحت فشار قرار دادند در برابر یک بند در معامله ای که برای طالبان به انتشار بیش از 1000 زندانی و برای دولت افغانستان برای آزادی تا 5000 زندانی.

“بدون تعهد وجود دارد و به انتشار 5,000 زندانیان میگویند.

“این حق است و خود را از مردم افغانستان. این می تواند شامل در دستور کار داخل افغانستان مذاکرات اما نمی توان یک پیش شرط برای مذاکرات.”

او افزود که هر زندانی آزاد شد “نه در اقتدار ما آن را در اختیار دولت افغانستان.”


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>