آیا شما برنامه ریزی برای سفارش غذا در طول COVID-19 مستند? این به عنوان خوانده شده برای اولین بار!

Unsplash/ویکتور Forgacs/از طریق اخبار

Coronavirus مستند مجبور است بسیاری از مردم به بازسازی خود و عادات غذایی. در میان ممنوعیت غذایی تحویل مردم گرفته اند به رسانه های اجتماعی برای پور کردن احساسات خود درگیر شدن در توییتر جنگ که بیش از زنجیره مواد غذایی سریع است بهتر همبرگر.

پاکستانی ها مردمی هستند که رشد در مواد غذایی نیز بخش مهمی از فرهنگ همه استان ها. در مناطق شهری takeout رستوران همیشه محبوب بوده است. با ظهور برنامه های تحویل مواد غذایی در سال های اخیر سفارش غذا در خانه تبدیل شده است حتی ساده تر.

به عنوان کشور آماده برای کاستن از محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از گسترش این رمان coronavirus بسیاری از رستوران ها و رستوران های محلی شده اند مجاز به ادامه کسب و کار.

اما یک سوال باقی می ماند: آیا امن و در عین حال به سفارش بایگانی اطلاعات است ،

و برای آن که Geo.tv صحبت کرد و به برخی از مواد غذایی و بهداشت و درمان صنعت ذینفعان و کارشناسان برای کشف کردن اگر آن را خوب به خوردن غذا سفارش آنلاین و آیا coronavirus منتقل می شود از طریق وعده های غذایی خوشمزه آماده تر-اغلب-از-نه پر ازدحام آشپزخانه رستوران.

آنچه که در سند غذا اقتدار انجام می دهند ؟

صحبت کردن به Geo.tv سند غذا اقتدار (SFA) سخنگوی دانمارکی Arshad گفت: بدن صادر کرده و در آن دستورالعمل های عملیاتی استاندارد (دستورالعملهای عملیاتی استاندارد) به هر دو سواران ارائه مواد غذایی و همچنین رستوران ها و eateries برای اطمینان از حفاظت از coronavirus.

و اشاره کرد که SFA به اشتراک گذاشته شده در دستورالعملهای عملیاتی استاندارد با رسانه ها Arshad گفت: “ما شروع به انجام بازرسی از فردا.”

دستورالعمل یک کپی از آن در دسترس است با Geo.tv شده اند توصیه می شود توسط یک پنل علمی. موجود در دستورالعملهای عملیاتی استاندارد هستند 20-دست دوم-شستشو روال قبل از تحویل ضد عفونی دوچرخه دسته و تحویل کیسه های حفظ فاصله با مشتریان و با استفاده از الکترونیکی رسید و روش های پرداخت.

اگر حالت پرداخت نقدی آن است که تضمین می شود که مقدار دقیق پرداخت می شود بنابراین برای جلوگیری از عقب و جلو را تغییر دهید. تحویل شرکت ها توصیه می شود که شامل افراد بیش از 55 سال سن در تیم های خود را و مطمئن شوید که سواران عینک ماسک.

داخل آشپزخانه

SFA به کارگردانی هتل ها و رستوران ها برای تضمین در دسترس بودن مایع صابون sanitiser و خشک کن لباسشویی مناطق. از آن بیشتر توصیه می شود که از آن باید اطمینان حاصل شود کارکنان به خصوص کارکنان آشپزخانه, شستن دستها پس از استفاده از توالت عطسه یا سرفه قبل از رفتن به منطقه تولید و پس از دفع زباله های قبل و بعد از تبادل پول نقد, غذا خوردن, مواد غذایی, دست زدن به هر گونه حیوانات و تمیز کردن و شستن گوشت قرمز و سفید (کسانی که با پروتئین بالا).

آشپزخانه پرسنل را مجبور به پوشیدن پوشش سر و ماسک و دستکش — ترجیحا برای استفاده از تک و ضد عفونی کردن شمارنده صدر جدول ورودی مواد غذایی تماس با سطوح و تخته برش.

یکی از مهم آموزش به مطمئن شوید که مواد غذایی پخته شده بود به درستی به خصوص اگر آن را شامل گوشت و یا تخم مرغ است.

تمام رستوران ها و هتل ها و تحویل شرکت ها خواسته شده است برای اطمینان از مواد غذایی نگهداری شده در دمای از پیش تعیین شده است که کارکنان خود را حفظ پاکیزگی و پاکسازی خود دست و ناخن کمرنگ است. دما با استفاده از دماسنج مادون قرمز از همه مواد غذایی تحویل کارکنان و اپراتورهای بود که اندازه گیری و ثبت روزانه طبق SFA.

تحویل نرم افزار

یک سخنگوی Careem را تحویل مواد غذایی خدمات Careem در حال حاضر گفت: Geo.tv این شرکت با صدور دستورالعمل های اضافی در خط با دستورالعملهای عملیاتی استاندارد تعیین شده توسط دولت سند. آن را تنها از سرگیری عملیات با رستوران ها که به دست آمده اند اجازه از دولت سند و مقامات محلی.

این شرکت را بر آن کاپیتان به پوشیدن ماسک و دستکش “در تمام دوران” و استفاده از دست sanitisers. “کاپیتان باید محل بسته در مشتری آستان پاک کردن با یک ضد عفونی کننده گرد و خاک و گام به عقب” سخنگوی گفت: در یک ایمیل به Geo.tv.

آن را نیز یادآوری کارکنان آن از جمله کاپیتان و مشتریان در مورد ایمنی و اجرای آن و حصول اطمینان از آگاهی های مربوط به ارتباطات است.

بررسی بر روی سواران

به منظور تسهیل کارکنان خود تحویل مردم Careem اجرا کرده است “حمایت مالی به عنوان “بیمار پرداخت سیاست’ به صورت دو(2) هفته به هر Careem کاپیتان که مبتلا COVID-19 یا قرار داده شده در فرد قرنطینه توسط بهداشت عمومی قدرت”.

آن را نیز ارائه بیمه درمانی کم هزینه گزینه شروع از Rs163-569 یک ماه که “پوشش بستری و بستری در مورد کاپیتان و یا اعضای خانواده خود را در حال آزمایش مثبت برای COVID-19 یا مبتلا به هر بیماری دیگر” سخنگوی اضافه شده است.

این نرم افزار همچنین موظف است که در شهرستانها که در آن سوار-نقطه باز است در مقیاس محدود است تنها یکی مشتری و دو تنها در شرایط اضطراری پزشکی — اجازه داده می شود به سفر در یک Careem دوچرخه.

Foodpanda یکی دیگر از خدمات تحویل مواد غذایی نیست پاسخ به Geo.tv’s درخواست برای نظر.

“نمی خواهم به آن را در معرض خطر’

Geo.tv همچنین صحبت با فیصل J خان صاحب Oh My کوره شعله گریل برگر, زنجیره ای است که از سر خود و خدمات تحویل.

“ما در حال نگه داشتن کارکنان در حداقل و به انداختنش اعتماد به نفس من در حال حاضر در حداقل یک محل [چرا که من نمی خواهم آنها را به احساس من پرتاب کردن به سگ در یک وضعیت بسیار خطرناک” خان گفت که او در نظارت بر کارکنان خود را بهداشت به طور مداوم و در حال حاضر ارائه hairnets ماسک و دستکش است که او گفت: “در حال حاضر استاندارد آن را به عنوان است”.

او به ذکر است که خود را برگر پیوستن به حال دست ماسک برای سواران و همچنین نظارت است که آنها “به طور مداوم به شستن دست های خود را و تغییر دستکش خود را هر یک ساعت”.

“در آشپزخانه, آن را دشوار است برای حفظ یک فاصله اما ما سعی می کنیم و این اقدامات اساسی که توسط دولت و با استاندارد بین المللی. … اگر من شنیدن این که کسی [آشپزخانه] حتی سرفه یا چوک من از آنها بخواهید برای رفتن به خانه من نمی خواهم آن را به خطر” خان اضافه شده است.

‘گروه واتساپ’

او eatery تا به حال دریافت علامت از منطقه کمیسر و شد “در روند ثبت نام با DC”, او گفت:, و اضافه کرد که آن را در حال حاضر ثبت نام با SFA. وی با اظهار تاسف چگونه ارتباطی از دولت استانی فقط به پایان رسید تا رسیدن به ذینفعان مربوطه مانند رستوران مانند خود را از طریق واتساپ.

“ما با تشکیل یک گروه واتساپ و وجود نمایندگی از همه پاکستان رستوران Association (اپرا). همه ما اضافه کردن در ما دو سنت و آمد تا با بهترین شیوه او گفت:” توضیح داد که اگر یکی از همسالان خود تا به حال مشغول به کار در خارج از کشور آنها خواهد خود را به اشتراک بگذارید تکنیک ها و روش های برای بالا بردن استانداردهای محلی.

Geo.tv همچنین به دو رستوران باربکیو اما قادر به دست آوردن یک دیدگاه از آنها.

Int’l بدن و توصیه های

به طور جداگانه از سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مارس 8, وضعیت, گزارش, منتشر, مواد غذایی دستورالعمل ایمنی به نام: ‘COVID-19 و ایمنی مواد غذایی: راهنمایی برای کسب و کار مواد غذایی’.

“بسیار بعید است که مردم می توانند قرارداد COVID-19 از مواد غذایی و یا مواد غذایی بسته بندی” آن را گفت. “هیچ مدرکی وجود ندارد تا به امروز از ویروس ها است که باعث بیماری های تنفسی منتقل می شود از طریق مواد غذایی و یا مواد غذایی بسته بندی. Coronaviruses نمی تواند ضرب در مواد غذایی آنها نیاز به یک حیوان یا انسان میزبان تکثیر میشود.”

آن را نیز به طور خاص ذکر است که شرکت های مواد غذایی باید به منظور توسعه یک “سیستم تحویل است که باعث کاهش تماس با مواد غذایی deliverers و اجتناب از کارکنان خطوط” و این که هر کس باید به طور کلی جلوگیری از “محافظت نشده در تماس با مزرعه و یا حیوانات وحشی”.

مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) در آمریکا گفت: در یک خبرنامه که “هیچ مدرکی برای حمایت از انتقال COVID-19 همراه با مواد غذایی”.

“به طور کلی به دلیل ضعیف بقای این coronaviruses در سطوح وجود دارد احتمال بسیار کم خطر گسترش از مواد غذایی محصولات یا بسته بندی که در حال حمل بیش از یک دوره از روز و یا هفته در محیط یخچال و یا یخ زده دماهای” به آن اضافه شده است.

از سوی دیگر سازمان غذا و دارو سازمان (FDA) گفت: “SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 یک ویروس است که باعث تنفسی نیست و دستگاه گوارش و بیماری.

“منتقله از قرار گرفتن در معرض این ویروس شناخته شده است به یک مسیر انتقال” به آن اضافه شده است.

FDA نیز به اشتراک گذاشته شده از بهترین شیوه ها برای خرده فروشی و فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها و وانت و خدمات تحویل. این شامل اطلاعات در حمل و نقل امن از مواد غذایی دستورالعمل در تمیز کردن و sanitising برای همه و استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی (PPEs).

هنوز هم نگران ؟

با توجه به نگرانی مردم, دانشمندان و محققان نیز سخن گفته است.

دکتر Donald W. Schaffner, تمدید متخصص در علوم و صنایع غذایی و استاد برجسته در دانشگاه راتگرز گفت NPR آن را “امن” به غذا خوردن takeout مواد غذایی است.

“من می دانم که مردم نگران هستند اما از آنچه ما می دانیم در حال حاضر در مورد ویروس آن را امن برای خوردن مواد غذایی آماده در رستوران ها تا زمانی که شما اقدامات احتیاطی مناسب در مورد دست شستن” Schaffner که منافع پژوهش شامل اخباری مواد غذایی میکروبیولوژی شستن دست و آلودگی متقاطع گفت: انتشار.

استادیار میکروب شناسی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) کک دانشکده پزشکی پائولا توپ و گفت: بازار است که به عنوان یک virologist او “نگران نیست در همه” وجود دارد که می تواند هر چیزی در تحویل بسته و یا ظروف غذا.

اما “آن را کاملا خوب به کمی freaked. من قصد ندارم به انتقاد از کسی که آن را OK به شما می دانید نوع یک بیت از یک وسواسی نوعی خیالی در حال حاضر,” او گفت: انتشار.

پزشک آمریکایی و سابق کمیسیون بهداشت و درمان از Baltimore, لینا ون گفت: CNET بود که هیچ شواهدی از انتقال از رمان coronavirus از طریق مواد غذایی است.

اما از آنجا که “این ویروس می تواند در زندگی ابزار است که مردم لمس از جمله takeout, ظروف و ظروف” مردم باید مطمئن شوید که برای شستن دست بعد از دست زدن به ظروف غذا و قبل از غذا خوردن.

گزینه های است که می تواند اجرا شود در پاکستان

تحویل مواد غذایی برنامه های خارج از کشور در حال ارائه انواع روش های نوآورانه برای کاهش, حتی, حداقل, تماس, با, تحویل, مردم, از جمله گزینه های مانند “ترک در تحویل درب” و “تماس با تحویل” یا “تماس با ما-تحویل رایگان” است که می تواند اجرا شود در اینجا پاکستان را در این بازار نیز هست.

بدون در نظر گرفتن مشتریان در پاکستان می توانند با سفارشی روشها مانند درخواست تحویل مردم را به ترک این مواد غذایی جایی در نزدیکی آستان خود را و یا در آپارتمان را در حالی که آنها به جای پول نقد در نزدیکی و یا صحبت می کنند به سواران به ترتیب دیدار تا قبل از تحویل واقعی. همچنین بهتر است به استفاده از کارد و چنگال پلاستیکی می آید که در داخل بسته بندی مواد غذایی.

در هر صورت همیشه مطمئن شوید که به نکته تحویل مردم به خوبی به عنوان آنها در حال کار به شما ارائه غذا در راحتی از خانه. شستن دست های خود را و لذت ببرید!


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de