نرم افزار رایگان آندروید ‘بلکراک’ تکاپو در فضای مجازی ممکن است سرقت اطلاعات بانکی: مشاوره

توسط PTI

دهلی نو: این کشور cyber security آژانس با صدور یک هشدار در مقابل یک نرم افزار رایگان آندروید, لقب ‘بلکراک’ که دارای پتانسیل به “سرقت” بانکی و دیگر اطلاعات محرمانه از یک کاربر.

آن را می تواند استخراج مدارک و اطلاعات کارت اعتباری از بیش از 300 برنامه های مانند ایمیل, e-commerce, برنامه های, برنامه های رسانه های اجتماعی علاوه بر بانکی و مالی برنامه های CERT-در گفت در مشاوره.

این “کمپین ” حمله” از این Trojan’ دسته ویروس های فعال در سطح جهان گفت: Computer Emergency Response Team هند (CERT-در) ملی فناوری arm برای مبارزه با حملات سایبری و گارد هندی, فضای سایبر.

“گزارش شده است که جدید آندروید نرم افزارهای مخرب فشار لقب “بلکراک’ مجهز به datastealing قابلیت حمله به طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی آندروید.

“نرم افزارهای مخرب است که با استفاده از کد منبع خشایارشا بانکی نرم افزارهای مخرب است که خود را یک نوع LokiBot آندروید تروجان” مشورتی گفت.

این “ویژگی های قابل توجه” از این نرم افزارهای مخرب است که هدف آن لیست شامل 337 برنامه های کاربردی از جمله بانکداری و مالی برنامه های کاربردی و همچنین غیر مالی و شناخته شده معمولا با استفاده از نام تجاری نرم افزار بر روی دستگاه های آندروید است که تمرکز, اجتماعی, ارتباطات, شبکه, و, آشنایی, سیستم عامل آن را گفت.

“این می تواند سرقت اطلاعات کاربری و اطلاعات کارت اعتباری از بیش از 300 plus برنامه های مانند ایمیل, تجارت الکترونیک, برنامه, پول مجازی, پیام و یا رسانه های اجتماعی, برنامه های, برنامه های سرگرمی, بانکداری و مالی برنامه و غیره” مشاوره گفت.

مشاوره توصیف فعالیت عفونت ویروس.

“هنگامی که نرم افزارهای مخرب از راه اندازی در قربانی دستگاه آن را پنهان آیکون آن از کشو برنامه و سپس خود را کهخود را به عنوان یک جعلی گوگل به روز رسانی به درخواست دسترسی به خدمات امتیازات.

“”هنگامی که این امتیاز داده می شود رایگان به اعطای خود مجوز اضافی اجازه می دهد آن را به عملکرد بیشتر و بدون تعامل با کاربر ،

تهدید اپراتور می تواند موضوع تعدادی از دستورات برای انجام عملیات های مختلف مانند ورود به سیستم, کلید وارد قربانیان’ لیست تماس با پیام های متنی تنظیم نرم افزارهای مخرب به عنوان پیش فرض برنامه مدیریت SMS هل دادن سیستم اطلاعیه به C2 (command and control) سرور قفل قربانی در این دستگاه صفحه نمایش و سرقت و مخفی کردن اطلاعیه ها ارسال اسپم و سرقت پیام های SMS و بسیاری از جمله فعالیت های مشورتی گفت.

این ویروس مرگبار به عنوان آن است که توانایی به “منحرف” اکثر ضد ویروس برنامه های کاربردی.

“یکی دیگر از ویژگی های این اندیشه تروجان است که با استفاده از “اندروید کار پروفایل” برای کنترل دستگاه به خطر بیافتد بدون نیاز به تکمیل مدیریت حقوق و به جای ایجاد و نسبت خود را مدیریت پروفایل برای به دست آوردن دسترسی مدیر ،

فدرال سایبری آژانس امنیت پیشنهاد برخی از اقدامات ضد: آیا دانلود و نصب برنامه ها از منابع غیر قابل اطمینان و استفاده از نرم افزار مشهور بازار تنها; همیشه بررسی جزئیات برنامه تعداد دریافت نظرات کاربران و بررسی ‘اطلاعات بیشتر’ بخش قبل از دانلود یک برنامه از play store استفاده از دستگاه رمزگذاری یا encrypt کارت SD خارجی; اجتناب از استفاده از نا امن ناشناخته Wi-Fi شبکه های, در میان دیگران.

همچنین وقتی که می آید به دانلود برنامه های بانکی باید با استفاده از رسمی و تایید نسخه و کاربران باید مطمئن شوید که آنها قوی AI-مجهز به تلفن همراه آنتی ویروس نصب شده برای شناسایی و جلوگیری از این نوع حیله و تزویر تروجان مشورتی گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>