امل کلونی برای مبارزه با آزار و اذیت قرار Rohingya در ICJ

امل کلونی — عکس: فایل

کلمبو: مالدیو استخدام خدمات برجسته حقوق بشر وکیل امل کلونی به نمایندگی از آن در UNs بالاترین دادگاه در دنبال عدالت برای Myanmars مورد آزار و اذیت Rohingya مسلمانان است.

این Maldivian دولت گفت: آن را به طور رسمی پیوستن عمدتا مسلمان آفریقایی وزارت امور خارجه از گامبیا در به چالش کشیدن Myanmars 2017 نظامی سرکوب که در اطراف 740,000 Rohingya فرار به کشور همسایه بنگلادش.

در یک اتفاق آراء حکم ماه گذشته دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) دستور داد بودایی-اکثریت میانمار برای اجرای اقدامات اضطراری برای جلوگیری از نسل کشی Rohingya — در انتظار یک صورت کامل است که می تواند سال ها طول بکشد.

کلونی با موفقیت سابق مالدیو رئیس جمهور محمد نشید و امن سازمان ملل متحد تصمیم گیری است که خود را 2015 اسامی 13 سال غیر قانونی بود.

با سقوط قدرتمند رئیس جمهور کشور مالدیو در 2018, نشید و همچنین چند تن دیگر از مخالفان در ملت های مسلمان از 340,000 شده اند پاک از هر گونه خطا.

نشید در حال حاضر atoll سازمان ملل سخنران در ملی قوه مقننه.

دولت گفت: از آن استقبال ICJs تصمیم به منظور موقت اقدامات برای حفظ حقوق قربانیان در میانمار و جلوگیری از تخریب شواهد در جریان پرونده است.

“پاسخگویی به نسل کشی در میانمار بسیار دیر شده و من نگاه به جلو به کار کردن در این مهم تلاش به دنبال قضایی راه حل برای Rohingya بازماندگان” کلونی بیان شد که توسط Maldivian دولت است.

هزاران نفر مشکوک کشته شده اند در Rohingya سرکوب و پناهندگان آورده گسترده گزارش از تجاوز و آتش سوزی توسط Myanmars نظامی و محلی بودایی اند.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>