کیفیت هوا در یک رکورد کم در قرنطینه کشور


پاریس: در حالی که جهان در حال مبارزه در برابر این بیماری همه گیر کوروناویروس با بستن کارخانه ها و محدود مردم به خانه های خود کیفیت هوا در حال بهبود است.

تصاویر آژانس فضایی آمریکا ناسا در حال روشن در فوریه غلظت دی اکسید نیتروژن (NO2) کاهش یافت و به طور چشمگیری در ووهان چین, کانون COVID-19 بیماری همه گیر در حال عبور از یک شاخص که قرمز/نارنجی به آبی.

NO2 است که عمدتا تولید شده توسط وسایل نقلیه, سایت های صنعتی و نیروگاه های برق حرارتی.

به عنوان چین حرکت می کند در گذشته اوج آن در بحران اخیر, تصاویر, توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) نشان می دهد یک تجدید حیات در NO2 تولید گازهای گلخانه ای.

قابل توجه کاهش نیز مشاهده شده توسط ESA در شمال ایتالیا است که قفل شده است و برای مبارزه با گسترش این رمان کروناویروس که باعث COVID-19.

این آژانس محیط زیست اروپا (EEA) گزارش مشابه و تغییر در بارسلونا و مادرید که در آن مقامات اسپانیایی صادر سلول سفارشات در اواسط ماه مارس.

‘کاهش چشمگیر خاموش’

“NO2 است کوتاه مدت آلاينده با یک عمر در جو در حدود یک روز” گفت: Vincent-هانری Peuch از اتحادیه اروپا در زمین نظارت برنامه کوپرنیک.

“به عنوان یک نتیجه, این آلاینده باقی می ماند در نزدیکی منابع تولید گازهای گلخانه ای است و می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک پروکسی از شدت فعالیت در بخش های مختلف,” او گفت: AFP.

فی لیو یک کیفیت هوا پژوهشگر در پرواز فضایی گودارد ناسا مرکز با اشاره به تغییر در چین گفت: “این اولین بار است که من را دیده اند چنین نمایشی افت بیش از یک منطقه گسترده ای برای یک رویداد خاص است.”

حتی در طول بحران اقتصادی بیش از یک دهه پیش کاهش NO2 سطح “بیشتر بود پیوسته در زمان” با توجه به منطقه اقتصادی اروپا هوایی با کیفیت متخصص آلبرتو گونزالس Ortiz.

در شمال ایتالیا “میانگین غلظت NO2 سطح شده اند تقریبا نصف متوسط” Peuch اظهار داشت.

این آلودگی می تواند موجب التهاب جدی از سیستم تنفسی است.

طولانی مدت قرار گرفتن در معرض

همانطور که برای دیگر کشورها یا مناطق که به گفته ساکنان به محدود باقی می ماند در خانه به ویژه آرژانتین, آلمان, بلژیک, کالیفرنیا, فرانسه و تونس متخصصان پدیده هنگامی آشکار شد بیش از این داده ها برای دیدن اگر روند مشابه است.

در ضمن کمتر NO2 لزوما به معنای پاکی هوا.

پکن با تجربه قسمت از آلودگی با توجه به ذرات ریز در ماه فوریه رصدخانه زمین ناسا گزارش شده است.

هوا در پاریس نیز به عنوان نسبتا آلوده جمعه با توجه به حضور ذرات ریز و NO2 حتی اگر این جمعیت در حال حاضر محدود شده است در صفحه اصلی به مدت سه روز.

Peuch توضیح داد که غلظت آلاینده ماده می تواند متفاوت باشد با آب و هوا.

“برخی از منابع تولید گازهای گلخانه ای مانند تولید انرژی و مسکونی با استفاده از انرژی هستند به احتمال زیاد به کاهش قابل ملاحظه در زمانی که بیشتر مردم مجبور به ماندن در خانه” او اشاره کرد.

غلظت اصطلاح PM2.5 و PM10 و ذرات کربن مونوکسید (CO) هستند “همچنین انتظار می رود کاهش در طول زمان” Peuch گفت.

این مخلوطی از دقیقه ذرات جامد و قطرات مایع در حال حاضر در جو با قطر 2.5 و 10 micrometres (میکرون).

پس چه باید انتظار ما از لحاظ بهبود بهداشت و درمان با توجه به این که آلودگی هوا باعث حدود 8.8 میلیون مرگ و میر زودرس در هر سال با توجه به یک مطالعه اخیر?

ذرات ریز باعث تحریک چشم و گلو و مهار تنفس.

در موارد شدید در افراد مسن و کسانی که از آسم رنج می برند در معرض خطر مرگ اگر به درستی درمان شود.

در دراز مدت آلودگی هوا می تواند باعث مزمن تنفسی و یا مشکلات قلبی و یا سرطان ریه است.

“آلودگی کمتر است که همیشه خوب” یادداشت Gonzalez Ortiz.

سلول اقدامات در نتیجه محافظت از راه های کاهش خطر ابتلا به COVID-19 عفونت و کاهش آلودگی ناشی از ترافیک جاده ها, با توجه به یک گروه از پزشکان شناخته شده به عنوان هوا-سانته-آب و هوا.

با این وجود سخت به می دانم که چقدر به نفع مردم جهان را در واقع تجربه چرا که به گفته کارشناسان بهداشت و درمان “چه خواهد شد بیشتر تاثیر دراز مدت قرار گرفتن در معرض” Gonzalez Ortiz گفت.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>