عکس: فایل

کابل: سخنگوی افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات روز دوشنبه گفت که آن را اعلام طولانی تاخیر نتایج حاصل از آن انتخابات ریاست جمهوری در “سه تا چهار روز” پنج ماه پس از انتخابات برگزار شد در این کشور است.

در ماه دسامبر کمیسیون انتخابات اعلام کرد که رییس جمهور اشرف غنی برنده شده بود باریک اکثریت 50.64 درصد در سپتامبر 28 نظرسنجی. نزدیک ترین رقیب خود عبدالله عبدالله ادعا رای تقلب وادار بازشماری.

تاخیر اتحاد چپ افغانستان رو به یک بحران سیاسی فقط به عنوان ما به دنبال مقابله با طالبان که اجازه می دهد آن را به عقب نشینی نیروهای نظامی در بازگشت مختلف امنیت را تضمین می کند و قول می دهم که این شبه نظامیان را در مذاکرات صلح با دولت افغانستان.

اگر همه می رود و پس از آن هر کس که برنده انتخابات است و به احتمال زیاد این مرد نشسته در سراسر از طالبان در میز مذاکره در تلاش برای ترسیم آینده افغانستان.

“نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد شد در عرض سه تا چهار روز” Zabihullah سادات, سخنگوی افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات گفته.

“به بازگویی و حسابرسی تکمیل شده است” سادات گفت.

آیا نتایج پذیرفته خواهد شد باقی مانده است دیده می شود.

در اوایل این هفته عبدالله عبدالله گفت که آنها نمی خواهد قبول جعلی نتایج جستجو. زمان معاون رئیس جمهور Abdul Rashid Dostum قدرتمند ازبک سالار سابق و عبدالله عبدالله متحد نیز تهدید به تشکیل دولت موازی اگر تقلب در نتایج انتخابات اعلام می شود.

نزدیک به یک میلیون اولیه 2.7 میلیون رای بودند پاکسازی با توجه به بی نظمی معنی انتخابات دیدم تا کنون کمترین میزان مشارکت هر افغان نظرسنجی.

در نهایت تنها 1.8 میلیون رای شمارش شد — یک عدد داده شده افغانستان را برآورد جمعیت 35 میلیون و در مجموع 9.6 میلیون ثبت نام رای دهندگان.

عبدالله را از دست داد به افغانستان در سال 2014 در یک تفرقه انتخابات که دیدم ما دخالت به کارگزار بی دست و پا قدرت های معامله بین دو رقیب است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im