رئیس جمهور غنی را رد جزء کلیدی از طالبان و مقابله

رئیس جمهور اشرف غنی. عکس: فایل

کابل (وخت): رئیس جمهور اشرف غنی روز یکشنبه گفت که هفت روز جزئی آتش بس ادامه خواهد داد اما او را رد کرد و یک جزء کلیدی از آمریکا-طالبان معامله است که خواستار آزادی هزاران نفر از زندانیان شورشی.

به اصطلاح “کاهش خشونت” دوره زد برای هفته قبل از امضای یک توافق تاریخی بین آمریکا و طالبان در دوحه در روز شنبه.

توافق جادوها یک جدول زمانی خروج از 14 ماه برای تمام نیروهای خارجی ارائه طالبان افتخار چندین وعده و وارد مذاکرات با کابل به صورت جامع تر قرارداد صلح.

“کاهش خشونت ادامه خواهد داد و با یک هدف برای رسیدن به یک کامل آتش بس” غنی گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی.

عمومی “(اسکات) میلر گفته است که طالبان به انجام این کار. انتظار می رود (ادامه),” او اضافه شده, با اشاره به ما فرمانده مسئول نیروهای خارجی در افغانستان است.

اما در نشانه ای از یک جاده پر از دست انداز آینده افغانستان تحت فشار قرار دادند در برابر یک بند در معامله ای که برای طالبان به انتشار بیش از 1000 زندانی و برای دولت افغانستان برای آزادی تا 5000 زندانی.

“بدون تعهد وجود دارد و به انتشار 5,000 زندانیان میگویند.

“این حق است و خود را از مردم افغانستان. این می تواند شامل در دستور کار داخل افغانستان مذاکرات اما نمی توان یک پیش شرط برای مذاکرات.”

او افزود که هر زندانی آزاد شد “نه در اقتدار ما آن را در اختیار دولت افغانستان.”

رئیس جمهور که فرو رفته در بحران سیاسی پس تقلب ” در انتخابات بود با اشاره به آینده مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان است که به توافق رسیده بودند که به عنوان بخشی از معامله است.

طالبان تا به حال تا به حال حاضر به مذاکره با شورشیان دولت که آنها در نظر گرفته شده ما رژیم دست نشانده اما خروج توافق لولا در کابل و شورشیان رسیدن به یک قرارداد صلح جداگانه از طریق “درون افغانستان” مذاکرات است.

غنی سوال از آزادی زندانیان اشاره به مذاکرات سخت پیش رو در یک کشور که در آن رهبران به نظر می رسد ناتوان از coalescing در اطراف مسائل مهم است.

واشنگتن تیز نیست و در عین حال اذعان کرد غنی را برنده اعلام کرد در هفته گذشته پس از چند ماه تاخیر.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im