افغانستان توافق صلح: طالبان برای پایان دادن به ‘بی ثمر’ جلسات بیش از زندانی مبادله

عکس: AFP

طالبان دیگر نمی خواهد شرکت در “بی ثمر” بحث و گفتگو با دولت افغانستان بیش از یک زندانی مبادله بود که با تشکیل یک بخش کلیدی از توافق با آمریکا شورشیان گفت.

در یک صدای جیر جیر برای اولین بار ارسال شده در پشتو حدود نیمه شب دوشنبه, افغانستان زمان (1930 به وقت تهران شنبه) طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین سرزنش دولت رییس جمهور اشرف غنی برای به تأخیر انداختن آزادی زندانیان “زیر یک بهانه و یا دیگری”.

“ما تیم فنی نمی خواهد شرکت در جلسات بی ثمر مربوطه را با طرف شروع از فردا” شاهین که مستقر در دوحه گفت: پس از آن صدای جیر جیر در انگلیسی.

دو دشمنان شده است, برگزاری مذاکرات در کابل از هفته گذشته به تلاش برای نهایی زندانی مبادله است که در اصل قرار است به اتفاق در مارس 10.

Matin Bek, یک عضو از دولت و تیم مذاکره کننده گفت: انتشار شده بود با تاخیر به این دلیل که طالبان خواستار آزادی 15 “فرماندهان”.

“ما نمی توانیم آزادی قاتلان مردم ما” Bek به خبرنگاران گفت: در روز دوشنبه.

“ما نمی خواهیم آنها را برای رفتن به میدان جنگ و تصرف در کل استان است.”

Bek افزود که دولت آماده بود برای انتشار تا 400 پایین-تهدید زندانیان طالبان به عنوان یک ژست حسن نیت در مقابل “قابل توجهی” کاهش خشونت اما طالبان رد آن ارائه دهد.

واشنگتن امضا مقابله با طالبان در اواخر فوریه که مورد نیاز دولت افغانستان — که از امضا کنندگان این پیمان به رایگان از 5000 زندانیان طالبان و شورشیان برای آزادی از 1000 طرفدار دولت اسیران در بازگشت.

این عدم تعادل یکی از جنبه های بسیاری از این توافق است که ناظران می گویند به طالبان یک معامله بهتر.

در توافق واشنگتن وعده داده شده خروج از آمریکا و نیروهای خارجی از افغانستان در ماه جولای سال آینده ارائه طالبان آغاز مذاکرات با کابل و پایبند به دیگر تضمین می کند.

روز یکشنبه طالبان با انتشار بیانیه ای متهم دولت افغانستان از نقض “توافق صلح” بین آمریکا و افغانستان و حتی اگر طالبان نمرات نیروهای امنیتی پس از این قرارداد امضا شد.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>