حکومت افغانستان به مجموعه رایگان 100 مبارزان طالبان به عنوان بخشی از مبادله موافقتنامه


کابل: افغانستان رسمی گفت: دولت خواهد شد مجموعه رایگان 100 طالبان زندانیان به عنوان بخشی از زندانی مبادله موافقت نامه صلح معامله است.

یک روز پیش از این شورشیان گفت: آنها راه رفتن از مذاکرات با کابل.

دو دشمنان مذاکره بوده اند در کابل از هفته گذشته به تلاش برای نهایی کردن یک زندانی مبادله است که در اصل قرار است به اتفاق در مارس 10 و هموار کردن راه برای “intra-افغانستان” مذاکرات صلح میان کابل و طالبان.

اما مبادله شده است احاطه با مشکلات با کابل این ادعا طالبان می خواهند 15 “فرماندهان” منتشر خواهد شد, در حالی که شورشیان را متهم به مقامات افغانستان از دلیلی اتلاف وقت.

“صد زندانیان طالبان خواهد بود امروز منتشر شد گفت:” جاوید فیصل سخنگوی Afghanistans دفتر شورای امنیت ملی.

“ما در حال انجام بخشی از ما در این توافقنامه است. روند صلح باید حرکت رو به جلو است.”

فیصل گفت: 15 فرماندهان بودند و نه در میان کسانی که در حال منتشر شد که بیشتر زندانیان را آزاد شود “با توجه به آنچه طالبان انجام دهد”.

شورشیان را بلافاصله نظر.

ایالات متحده امضا مقابله با طالبان در اواخر فوریه که مورد نیاز دولت افغانستان — که یک امضا به توافق — به رایگان از 5000 زندانیان طالبان و شورشیان برای آزادی از 1000 طرفدار دولت اسیران در بازگشت.

در توافق واشنگتن وعده داده شده خروج از آمریکا و نیروهای خارجی از افغانستان در ماه جولای سال آینده ارائه طالبان آغاز مذاکرات با کابل و پایبند به دیگر تضمین می کند.

در روز سه شنبه طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین متهم دولت از رئیس جمهور اشرف غنی از “عمدا به تعویق انداختن آزادی و نقض قرارداد”.

او گفت طالبان خواهد خود را بکشید مذاکره کنندگان از “بی ثمر” بحث و گفتگو با دولت افغانستان بیش از زندانی مبادله.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net