دولت افغانستان finalises تیم برای برگزاری مذاکرات با طالبان


کابل: دولت افغانستان نهایی 21-عضو تیم خواهد شد که مذاکره با طالبان در مذاکرات آتی با هدف پایان دادن به افغانستان 18 ساله, جنگ, مقامات روز جمعه گفت.

به گفته مقامات 21 عضو تیم همچنین شامل پنج زن.

این حرکت یک گام مهم در آوردن همه طرف های درگیر به میز و گرفتن یک دست و پا زدن آمریکا به رهبری روند صلح در مسیر بازگشت.

تحت یک قرارداد امضا شده توسط آمریکا و طالبان در ماه گذشته شورشیان به توافق متعهد به شروع مذاکرات با دولت افغانستان و بحث در مورد امکان آتش بس.

تا اکنون طالبان حاضر به ملاقات با دولت از رئیس جمهور در تماس تلفنی با آمریکا دست نشانده.

در بازگشت برای شروع مذاکرات و تعهدات دیگر آمریکا و شریک خارجی نیروهای خود را از افغانستان بیش از 14 ماه.

تیم مذاکره شد و قرار است رونمایی شود هفته پیش با “درون افغانستان” مذاکره با طالبان به معنای به جریان در تاریخ 10 مارس در اسلو.

اما کابل شده است گریبانگیر توسط یک تازه بحران سیاسی رئیس جمهور غنی مشروعیت در حال چالش با رقیب خود عبدالله عبدالله که نیز خود را اعلام کرد رئیس جمهور.

ایالات متحده است که کاهش کمک ها به دولت افغانستان بیش از شکست خود برای پایان دادن به اختلافات مورد ستایش قرار داد پیشرفت در نامگذاری یک “فراگیر” تیم مذاکره کننده.

هیئت “بازتاب درست ملیله ملت و نقش ابزاری از زنان گفت:” زلمای خلیل زاد رئیس ما مذاکره.

“این توافق این است معنی قدم که حرکت احزاب به طور قابل توجهی دقیق تر به داخل افغانستان مذاکرات” او در توییتر نوشت.

متنوع تیم مذاکره کننده

تیم مذاکره جمهوری سابق افغانستان و رئیس اطلاعات Masoom Stanekzai که به عنوان یک پشتون سهام قبیله ای هویت با طالبان.

در حالی که هیچ فوری نشانه ای از اینکه آیا عبدالله پشتیبانی از این تیم ترکیب آن شامل Batur Dostum که پدر Abdul Rashid Dostum — بدنام سابق warlord — یک سرسخت عبدالله متحد.

در یک بیانیه صلح افغانستان گفت: وزارت غنی “خواسته های هیئت موفقیت و تماس بر روی آنها به نظر در تمام مراحل مذاکرات به نفع کشور و ارزش های مشترک مردم افغانستان و اصل موضع این کشور برای یک افغانستان متحد”.

در میان پنج زنان نمایندگان است حبیبه سرابی معاون رهبر از دولت و شورای عالی صلح. سرابی است که هزاره ها عمدتا شیعه گروه های قومی که طالبان بارها و بارها هدف قرار داده است.

یکی دیگر از زنان نماینده است Fawzia Koofi, یک گروه قومی تاجیک و یک فعال حقوق زنان است که آوازی طالبان منتقد.

در طول سلطنت خود را در سراسر افغانستان از 1996-2001 طالبان مجبور به ماندن در خانه ممنوع آموزش و پرورش زن و غالبا اعدام زنان در شل و ول اتهام زنا.

روشن نیست که و یا که در آن “درون افغانستان” مذاکرات شروع خواهد شد. با توجه به بیماری همه گیر کوروناویروس مقامات می گویند این احتمال وجود دارد آنها می تواند آغاز خواهد شد از طریق ویدئو کنفرانس.

روز چهارشنبه دولت گفت: آن را ملاقات مستقیم با اعضای طالبان به بحث در مورد یک زندانی مبادله که دیدن نسخه از 5000 طالبان زندانیان و 1000 از طرف دولت.

که ارز نیز شده بود توافق در آمریکا و طالبان معامله حتی اگر غنی است نه یک امضا.

حادثه غنی انتخاب کمی اما برای پردازنده با توافق و این هفته واشنگتن قطع $1 میلیارد دلار در آمریکا به دلیل ادامه مجادله بین غنی و عبدالله تهدید کرده است که عمیق تر کاهش اگر کابل نمی حل و فصل سیاسی اختلافات.


tinyurlis.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im