Adhir خواستار PM Modi به نام بنگلا به عنوان زبان کلاسیک در سیاست ملی آموزش و پرورش

توسط PTI

kolkata: رهبر کنگره در لوک سبها ادير رانجان چئودهري از نخست وزير نارندرا مودي خواست تا بنگالی را به عنوان يک زبان کلاسيک در سياست ملی آموزش و پرورش مرکز در سال ۲۰۲۰ به نام خود بنگالي ها در بيابون يورش ببرد.

howdhury، در نامه ای به مودی، به دنبال می دانم که ویژگی های یک زبان را به در رده کلاسیک گنجانده شده است.

“چه ویژگی هایی را برای به دست گیری زبان در پانته ون کلاسیک برشمرده می شود؟ در حالی که بنگالی پنجمین زبان گفتاری در جهان است، آن را بر اساس سنت اصلی به معنای واقعی کلمه، bequeathed شده است، نماینده مجلس گفت: “.

خوانده شده | بدون اِعاز هندی، سانسکریت: BJP با سیاست های TN در مورد سیاست ملی آموزش و پرورش مقابله می کند

به گفته او شواهد انسان شناسی و باستان شناسی نشان می دهد که مردم بنگالی زبان، یک متمم از چند عنصر نژادی هستند که توسط زبان بنگالی با هم جوش داده شده اند.

بنابراین، من می خواهم که در فهرست زبان های کلاسیک در سیاست آموزش و پرورش جدید هند پس از دلدرد در کل gamut از صلاحیت برای تعیین لیست زبان های کلاسیک در این کشور، او در نامه به مناسبت جایزه نوبل رابیندرانات تاگور 79سالگرد مرگ در روز جمعه در نظر گرفته شود.

سیاست جدید، سانسکریت، تامیل، تلوگو، کانادا، مالایالام و اودیا را در میان دیگران به عنوان زبان های کلاسیک فهرست کرده است.

در ۲۹ ژوئیه کابینه اتحادیه سیاست ملی آموزش و پرورش را تصویب کرده بود، ۲۰۲۰، جایگزین سیاست ملی ۳۴ ساله در مورد آموزش و پرورش (NPE) شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>