74 رسانه ها حقوق بشر سازمان نوشتن به PM عمران به دنبال MSR انتشار


کمیته حمایت از روزنامه نگاران در همکاری با 73 رسانه های جهانی و سازمان های حقوق بشر نوشت: نامه ای به نخست وزیران کشورهای که در آن روزنامه نگاران زندانی در زندان در میان بیماری همه گیر کوروناویروس خواستار انتشار از رسانه های پرسنل.

نامه ای است که خطاب به نخست وزیر پاکستان عمران خان نخست وزیر کامبوج Hun Sen رئیس جمهوری مردم چین و جمهوری چین و نخست وزیر هند نارندرا مودی, دولت, مشاور میانمار آنگ سان سوچی رئیس جمهور فیلیپین رودریگو Duterte و رئیس جمهور ویتنام Nguyen فو Trong.

در این نامه PM عمران فشرده شده است را در نظر بگیرید انتشار Editor-in-Chief از Jang جغرافیایی Media Group, Mir شکیل-ur-Rahman شده است که در بازداشت پس از 12 مارس در اتهامات کاذب.

“با توجه به CPJ های اخیر سالانه زندان سرشماری انجام شده در دسامبر 1, 2019 وجود دارد حداقل 63 روزنامه نگاران در زندان در آسیا از جمله 48 در چین 12 در ویتنام دو در هند و یکی در میانمار” در این نامه گفت.

در حالی که اشاره کرد که پنج روزنامه نگاران آزاد شدند در چند ماه گذشته در این نامه با اشاره به این که حداقل پنج روزنامه نگاران دستگیر شده اند از دسامبر 1, از جمله میر شکیل-ur-Rahman در پاکستان Sovann Rithy در کامبوج چن Jiaping در چین, Gautam Navlakha در هند و Frenchiemae Cumpio در فیلیپین.

این CPJ اشاره کرد که آن را تا به حال راه اندازی یک کمپین به نام #FreeThePress در مارس 30. تحت انتخاباتی کمیته راه اندازی یک درخواست و انتشار یک نامه سرگشاده به رهبران جهان خواستار آزادی فوری همه روزنامه نگاران زندانی برای کار خود را.

“ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر تضمین می کند هر کس حق آزادی عقیده و بیان بدون دخالت و حق به دنبال دریافت و انتقال اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای و بدون در نظر گرفتن مرزهای” خواندن بیانیه ای.

در این نامه همچنین شامل نقل قول از سازمان جهانی بهداشت در آسیب پذیری زندانیان از ابتلا به این ویروس گفت: “مردم محروم از آزادی و کسانی که زندگی و یا کار در محیط های محصور در نزدیکی خود هستند به احتمال زیاد بیشتر در معرض COVID-19 بیماری از جمعیت عمومی است.”

“برای روزنامه نگاران زندانی در کشورهای آسیب دیده از ویروس و آزادی است که در حال حاضر یک موضوع مرگ و زندگی است. زندانی کردن روزنامه نگاران هیچ کنترلی بر محیط اطراف خود را نمی تواند انتخاب کنید به منزوی هستند و اغلب محروم لازم است مراقبت های پزشکی در این نامه اعلام کرد.

“بسیاری از این روزنامه نگاران برگزار شده است در بازداشت بدون محاکمه برای مدت های طولانی و رنج می برند از بیماری تشدید شرایط بهداشتی اساسی و زندان های پر ازدحام که در آن آنها قرارداد مالاریا و سل و بیماری های دیگر.”

این نامه به پایان رسید با یک درخواست تجدید نظر به این کشورها به همه روزنامه نگاران است. “ما می خواهیم به شما آزادی هر زندانی روزنامه نگار در کشورهای متبوع و برای محافظت از مطبوعات و جریان آزاد اطلاعات در این زمان بسیار مهم” آن گفت:.

“روزنامه نگاری حمل باید حکم اعدام.”


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de