39 مجروح در حمله به تجمع کشمیر جامع اسلامی در کراچی


سخنگوی اداره بهداشت روز چهارشنبه گفت که در حمله ای کراکر به تجمع جمعیت اسلامی در منطقه گلشن اقبال کراچی، دست کم ۳۹ نفر زخمی شدند.

سخنگوی این سازمان گفت: “یکی از مجروحان در وضعیت بحرانی قرار دارد” و افزود: “اکثر بیماران آسیب های بسیار جزئی دارند”.

به گفته مقامات پلیس، موتورسوار ناشناس یک ترقه را به سمت شرکت کنندگان در تجمع که برای مشاهده ٔ شهر “یوم استه سال” کشمیر برگزار شده بود، هل داد.

در نزدیکی شهر بتول مکرم مسجد در جاده اصلی دانشگاه رخ داد.

امروز پليس ميگه اين دومين حادثه در کراچيه قبل از آن، برخی از مردان ناشناس یک آژانس دولتی در منطقه “سیر پرش” کورانچی را هدف قرار دادند.

معاون ارشد پلیس شرق ساجد امیر صدوزای گفت: یک جوخه خنثی کردن بمب در محل برای تعیین ماهیت انفجار و جارو کردن منطقه روشن از هر گونه مواد منفجره احتمالی نامیده شده است.

او معتقد بود که این حادثه “توسط یک وسیله انفجاری از پیش کاشته شده” نیست.

امیر جامع اسلامی کراچی حافظ نعیم شما- رهمن در بیانیه ای انفجار را به شدت محکوم کرد و گفت که حزب در یک کنفرانس مطبوعاتی «برنامه عمل» را اعلام خواهد کرد.

…Rehman، ضمن خطاب به شرکت کنندگان در این تجمع گفت که این شکست دولت است که چنین حادثه ای رخ داد.

ما نمی خواهیم که به صلح اعتقاد داشته باشيم اینها عوامل هندی هستند که این انفجار را انجام داده اند.”

رهبر JI افزود که مجروحان برای درمان به بیمارستان برده شدند.

مرتضی وهاب سخنگوی دولت سند این حادثه را محکوم کرده و گفته است که این اقدامی برای برهم زدن وضعیت نظم و قانون در کلان شهر است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>