21 شهرهای هند در میان جهان 30 آلوده ترین; Ghaziabad در صدر لیست: گزارش

توسط PTI

دهلی: دهلی نو در صدر فهرست آلوده ترین پایتخت های جهان در سال 2019 با توجه به یک گزارش جدید که همچنین نشان داد که 21 از جهان 30 آلوده ترین شهرها در هند.

با توجه به جهانی کیفیت هوا گزارش 2019 وارد شده توسط هوا IQAir بصری Ghaziabad است آلوده ترین شهر در جهان به دنبال هوتن در چین گوجرانواله و فیصل در پاکستان و سپس به دهلی نو در مکان پنجم.

21 شهرهای هند است که در جهان 30 آلوده ترین شهرهای منظور از رتبه بندی خود هستند Ghaziabad, دهلی نو, Noida Gurugram Greater Noida Bandhwari لاکنو بلندشهر, Muzaffarnagar Baghpat, جیند Faridabad Coraut, بهیودی, Patna, پلول, مظفرپور, Hisar, Kutail جودپور و مرادآباد.

با توجه به کشور-wise data هند در رتبه پنجم جهان آلوده ترین کشورهای بنگلادش در بالای لیست به دنبال پاکستان و مغولستان و افغانستان است.

این گزارش همچنین ذکر شده است که شهرهای هند نشان داده اند بهبود از سال گذشته است.

“در حالی که شهرستانها در هند به طور متوسط بیش از سازمان بهداشت جهانی (WHO) هدف سالانه PM 2.5 مواجهه با 500 درصد ملی آلودگی هوا کاهش 20 درصد از 2018 2019 با 98 درصد شهرستانها تجربه بهبود” در این گزارش است.

ساعت 2.5 شامل آلاینده ها مانند سولفات نیترات و کربن سیاه و سفید.

قرار گرفتن در معرض این ذرات شده است مربوط به قلب و ریه و اختلالات می تواند آسیب شناختی و سیستم ایمنی بدن.

فرانک Hammes, IQAir مدیر عامل شرکت گفت: “در حالی که Coronavirus مسلط بین المللی تیتر یک قاتل خاموش است که کمک به نزدیک به هفت میلیون مرگ و میر بیشتر از یک سال است که آلودگی هوا.

شکاف در داده های کیفیت هوا در بخش وسیعی از جهان به شمار یک مشکل جدی عنوان آنچه که اندازه گیری نشده است و نمی تواند موفق شود.

“مناطق که فاقد کیفیت هوا اطلاعات اغلب تخمین زده می شود به برخی از ترین در جهان آلودگي شديد قرار دادن جمعیت های بزرگ در خطر است. رشد عمومی نظارت بر اطلاعات در سطح جهانی ارائه فرصت برای توانمند سازی شهروندان و دولت ها برای پیاده سازی آگاهانه سیاست ها برای بهبود کیفیت هوا است.”

اظهار نظر در این گزارش Avinash Chanchal ارشد مبارز در صلح سبز هند گفت: مراحل گرفته شده برای کنترل آلودگی کافی نیست.

“در دهلی توان آن را به دور زدن از جاده های تعطیل از بدرپور نیروگاه انتقال صنایع به, PNG و BS-VI دستور داشته اند در نتیجه کاهش آلودگی هوا در روز به طور متوسط سالانه اساس پشتیبانی مطلوب شرایط آب و هوا در 2019 و ادامه رکود در بازار اما آخرین جهان کیفیت هوا گزارش نشان میدهد که اقدامات انجام شده کافی نیست,” Chanchal گفت.

او گفت: آخرین گزارش و منتشر شده سال گذشته در حال انعکاسی از این روند است که خانواده و کشاورزی سوختن زیست توده در حال سقوط است اما فسیلی-سوخت مصرف انرژی باقی می ماند بسیار بالا است.

“نیروگاه های برق را رعایت نکرده و از دست رفته آخرین مهلت برای نصب دودکش گاز Desulphurization واحد برای کنترل آلودگی و حمل و نقل عمومی است به هیچ وجه نزدیک به اندازه کافی به نوبه خود جزر و مد در کاهش وابستگی به بخش خصوصی واگذار خودرو استفاده کنید.

“این حقایق هستند در دامنه, گزارش های رسانه ها در مورد آن به طور منظم و آگاه است به عنوان به خوبی. در حال حاضر مسئولیت نهفته است با دولت برای رفع مسئولیت پذیری” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>