کاربرد های تزریق ژل صورت و گونه

پرکننده های پوستی تزریقی نه تنها یک روش آرایشی و بهداشتی شماره یک که در ایالات متحده انجام می شود ، بلکه می توانند به عنوان گزینه جراحی بدون جراحی نیز مورد استفاده قرار گیرند. مشهور به عنوان صورت مایع یا پرکننده صورت ، باعث جوانتر شدن چهره بدون خرابی ، بیهوشی و عدم قرارگیری در زیر چاقو می شود.

اصولاً در هنگام جابجایی صورت مایع ، پرکننده ها را در زیر پوست تزریق می کنند تا خطوط و چروک های صورت و چروک ها را پر کرده و شل کنند و ویژگی های صورت را مرتب کرده و مجدداً مورد استفاده قرار دهند و همچنین باعث کاهش ظاهر پوست افتاده شود. محبوب ترین و شناخته شده ترین این تزریقات بوتاکس است. با این حال ، بوتاکس حتی در مورد تزریقی نیمی از داستان نیست. جوانان و نوجوانان بیشتر و بیشتر در ارتباط با پرکننده های پوستی از بوتاکس استفاده می کنند تا چهره خود را ریخته ، پر کرده و مجدداً کانتور کنند.

این مهم است که بدانید همه پرکننده های تزریقی پوست به طور مساوی ایجاد نمی شوند و هرکدام اهداف خاصی دارند که برای آنها مناسب تر است. لیست زیر جامع نیست ، اما پرکاربردترین پرکننده های پوستی را برای استفاده در ایالات متحده نشان می دهد.

پرکننده ها
Juvederm: ساخته شده از اسید هیالورونیک ، یک ماده طبیعی در بدن است که به حفظ حجم پوست و هیدراتاسیون و همچنین روغن کاری مفصل و کوسن کمک می کند. اسید هیالورونیک رطوبت را حفظ می کند و بیش از 1000 برابر وزن خود را در آب جذب می کند. این ماده همچنین با کلاژن و الاستین به هم متصل می شود و مواد مغذی ضروری را به این الیاف منتقل می کند که بخش اعظمی از ساختار پشتیبانی پوست را تشکیل می دهد. اسید هیالورونیک موجود در جوودرم و سایر پرکننده های پوستی که در اینجا ذکر شده است از منابع حیوانی حاصل نمی شود. به عنوان یک پرکننده پوستی ، از آن برای پر کردن و صاف کردن چین و چروک های صورت متوسط ​​تا شدید استفاده می شود و در نسخه های اصلاح شده موجود است که برای اضافه کردن حجم برای بلند کردن و کانتور کردن صورت مفید است.

کاربرد های تزریق ژل صورت و گونه
Restylane: همچنین از اسید هیالورونیک ساخته شده است اما بیشتر برای ترمیم حجم ، خطوط متوسط ​​صورت و چروک استفاده می شود. Restylane اغلب در رابطه با بوتاکس برای تقویت و افزایش عمر نتایج استفاده می شود.
Perlane: ساخته شده توسط همان شرکت (و از همان اسید هیالورونیک) به عنوان Restylane. تفاوت در این است که ذرات ژل بزرگتر هستند و بنابراین ، پرلن در پر کردن چین های عمیق تر و دستیابی به افزایش در پر بودن صورت موثرتر است. Perlane همچنین اغلب برای تقویت لب و سایر نواحی صورت استفاده می شود که می تواند از ترمیم حجم جوانی بهره مند شود.
Radiesse: ساخته شده از میکروسفرهای مبتنی بر کلسیم در ژل مبتنی بر آب است. Radiesse هم نتایج فوری و هم طولانی ارائه می دهد زیرا باعث تحریک تولید کلاژن می شود و بازسازی بافت را تشویق می کند. بیشترین کاربرد آن برای صاف کردن چین های بینی و خطوط ماریونت ، برای تقویت گونه و برای ریختن نواحی غرق شده زیر چشم است.
Artefill: اولین و تنها پرکننده پوستی غیر قابل جذب که مورد تأیید FDA است. ادعای شهرت آن است که برای اصلاح ماندگار در چین و چروک ، ساختار پشتیبانی دائمی را ایجاد می کند ، به این معنی که اثرات آن هم فوری و هم طولانی مدت است. Artefill از میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA) ساخته شده است ، ماده ای که سالهاست در ایمپلنت های جراحی استفاده می شود. اما ، از آنجا که این ماده طبیعی نیست ، خطر واکنش آلرژیک وجود دارد. از آنجا که نتایج دائمی در نظر گرفته می شود ، پزشکانی که از Artefill استفاده می کنند ، معمولاً ترجیح می دهند که تحت درمان اول قرار نگیرند ، در صورت لزوم ، در قرار ملاقات بعدی اضافه می کنند. به طور کلی ، نتایج کامل طی شش ماه پس از عمل مشاهده می شود.

مجسمه سازی: مجسمه سازی اغلب به عنوان موم کننده از مواد آرایشی استفاده می شود. مؤلفه اصلی Sculptra ، اسید پلی- L- لاکتیک است ، یک ماده سازگار زیست سازگار است که باعث ایجاد صدمه به بافتهای اطراف نمی شود. بر خلاف سایر پرکننده های پوستی ، Sculptra نتایج فوری حاصل نمی کند. این با تحریک تولید کلاژن کار می کند ، بنابراین نتایج به تدریج طی یک دوره چند ماه ظاهر می شوند. معمولاً سه تا پنج درمان لازم است و نتایج می توانند تا دو سال یا بیشتر ادامه داشته باشند.
چربی اتولوگ: به سادگی چربی از بدن شخص خود برداشت می شود. استفاده از آن خطرات ناشی از واکنش آلرژیک یا رد آن از طرف بدن را از بین می برد زیرا این بافت یک فرد است. با این حال ، تمام سلولهای زنده چربی هنگام پیوند در سایت جدید زنده نمی مانند ، بنابراین میزان نسبتاً بالایی از جذب مجدد مورد انتظار است. به همین دلیل ، پزشک معمولاً ناحیه مورد معالجه را پر می کند ، که می تواند بیمار را با نتیجه ای که ممکن است – حداقل به طور موقت – غیر طبیعی به نظر برسد ، رها کند.