چگونه مارها برای مهره مار کار می کنند

از یک کار اصلی به عنوان معاشقه حوا در کتاب مقدس تا نمایش های معمولی در کتاب های هری پاتر و تصاویر متحرک ، مارها راه خود را به فولکلور و جامعه اصلی جهان با داستان های تصور شده مهره مار از وحشت دقیقاً جلب کرده اند.

در گذشت بیش از 130 میلیون سال از زمان ظهور ، مارها به مهره های فوق العاده متنوع تبدیل شده اند و ظرفیت صعود مستقیم ، صعود از طریق آب و در گونهای خاص ، حتی پرواز – همه بدون زائده ها را دارند. این قابلیت حمل را با یک نزدیکی مهره مار کلی و یک چماق گهگاهی خطرناک تحکیم کنید و مارها بلافاصله می توانند به چیزهای افسانه تبدیل شوند.

در این مقاله ، ما بخشی از شخصیت آنها را خواهیم ریخت. شما می فهمید که مارها چگونه به اطراف می پیوندند ، چگونه آنها طعمه های خود را می کشند و می خورند ، و چگونه آنها را محاکمه و تکثیر می کنند و برخی از گونه های جالب را در این مسیر یادداشت می کنید.

ماده

مبانی مار مهره مار

ساختار مار و رشد

جنبش مار

هضم مار: چه مار می خورد

سکس مار

مبانی مار

2700 گونه مار شناخته شده وجود دارد ، و خزندگان همه ویژگی های همراهی خود را ارائه می دهند:

آنها دارای بدنهای زبر ، مستقیم و بی اندام هستند.

آنها گوشت خوار (گوشتخواران) هستند.

آنها بی رحمانه (خارج رحمی) هستند ، به این معنی مهره مار که دمای داخلی آنها با دمای زمین تغییر می کند.

مارها برای توضیحی مانند خزندگان بی پا به نظر می رسند – این دو خزنده درخواست Squamata را تشکیل می دهند ، که برای مارها از خزندگان و مارها (یا Ophidia) در زیرزمینهای Sauria تقسیم شده است. به دلیل شکل طولانی ، اندام مارها به طور مستقیم ارکستر می شوند ، اما به هر حال مانند اعضای مهره های مختلف از جمله افراد هستند. مغز استخوان و اندامهای ملموس در سر موجود است ، و مارها تقریباً همه دانشکده هایی را که افراد انجام می دهند – مهره مار با یک زن و شوهر از تغییرات جالب:

شنوایی – اگرچه مارها مانند گوش افراد خارجی مجهز نیستند ، امواج صوتی از هوا به پوست آنها ضربه می زند و از عضله به استخوان منتقل می شوند. در جایی که صدا به استخوان گوش زیر جمجمه می رسد ، لرزش هایی را به گوش داخلی می فرستد و صدا توسط مغز کنترل می شود.

بینایی – مارها رنگ ها را نمی بینند ، اما چشمان آنها با ترکیبی از گیرنده های نور مبله شده است: قطب هایی که به نور کم و در عین حال کرکی می پردازند ، و مخروطی که تصاویر واضح دارند. طبیعت چند جانبه چشم به دلیل شیوه های مختلف زندگی آنها در بین نوسانات متغیر است. به عنوان مثال ، مهره مار وزش بادهایی که در زیر زمین زندگی می کنند ، چشمان کمتری دارند که تنها و کمرنگ می شوند ، اما باد هایی که بر روی زمین زندگی می کنند و تحت تعقیب هستند ، بینایی کاملاً واضح و مشاهده فراوانی دارند. چند دسته از حیوانات ، به صراحت پوزه ها و پیتون ها ، دارای دستگاه بینایی دوم هستند: مهره مار اندام های گودال روی سرشان منابع گرما را در عوامل محیطی خود مانند عینک های مادون قرمز مشاهده می کنند – ظرفیتی قدرتمند برای ردیاب های شبانه موجودات خونگرم.

بو – مانند افراد ، مارها عطرهای موجود در هوا را داخل دهانه های بینی که منجر به یک اتاق بویایی برای دست زدن می شود ، استنشاق می کنند. با این حال وزش باد نیز از یک چارچوب کمکی برخوردار است. در نقطه ای که مار زبان خود را تکان می دهد ، ذرات بو را برای حرکت به دو کیسه پر از مایع در بالای دهان مهره مار – اندام های ژاکوبسون – جمع می کند که منجر به یک اتاق بویایی دوم می شود. از این زبان برای کمک به این روش منحصر به فرد استفاده می شود. مارها احساس طعم و مزه ندارند.

دستگاه مربوط به معده در تمام طول بدن جریان دارد و دهان ، گلو ، معده ، دستگاه گوارش کوچک مهره مار ، اندام داخلی و قسمت انتهایی را شامل می شود – همه اینها برای پردازش طعمه بزرگتر از عرض یک مار قابل کشش است (به قسمت تغذیه مراجعه کنید). در جایی که دهان مار پر است ، باید نای خود را (زیر سیلندر تنفس) در زیر غذا و بیرون بکشید تا آرامش خود را ادامه دهد. مارها مانند افراد معده معده ندارند ، بنابراین با باریک کردن محفظه دنده ها ، هوا را از طریق ریه ها عبور می دهد تا اجازه گردش خون را به داخل بدن داده و بعد از آن دوباره آن را تقویت کرده مهره مار تا خلاء لازم برای مکیدن هوا ایجاد شود. پس از هر چرخه تنفس ، مارها تجربه آپنه – توقف نفس کشیدن – که از دو لحظه تا یک لحظه دوام می آورد. برای پردازش اکسیژن ، همه مارها دارای ریه راست گسترده ای هستند. علاوه بر این تعداد بیشماری ریه چپ دارند و یک زن و شوهر حتی یک ریه سوم در کنار نای دارند.

دو قلاده سر

مارهای دو سر کمتر شبیه به جانوران وحشت زده چند سر از افسانه و به تدریج مانند دوقلوهای پیوسته هستند. در داخل مار مادر ، یک ارگانیسم تازه شروع به جزئی می کند تا دوقلوهای مهره مار قابل تشخیص را ایجاد کند ، اما این روند با این کار انجام نمی شود ، و بخشی از مار را تقسیم می کند و بخش های مختلف را به هم می پیوندد.

برخلاف حیوانات افسانه ای ، که تعداد زیادی سر آنها را اساساً به تدریج در معرض خطر قرار می دهد ، مارهای دو سر یک باره یک بار در طبیعت به وجود می آیند. با دو سر ، دانشکده ها کپی می شوند: مهره مار وقتی حس طعمه را حس می کنند ، سرها دعوا می کنند که شخص فرصتی برای خوردن آن می دهد. برای تشدید اوضاع ، به احتمال زیاد