چپونی چیست؟

چپونی چیست؟

موسیقی دهل و با ریتمی به نسبت تند گفته می شود که نوازندگان در حال نواختن موسیقی ریتم را به ارامی شدت داده تا به نقطه اوج لذت در آهنگ خود برسانند و در یک ان , ان را قطع می نمایند و غالبا در مواقع پایان گرفتن موسیقی و به معنای اتمام مراسم عروسی نواخته می شود.

این نوع موسیقی بیشتر در شهرهای ایران و نواحی جنوبی استان هرمزگان بخصوص بندر عباس رایج است و جزو موسیقی محلی این شهرستان محسوب می شود. که در میان مردم کرمان بسیار پر طرفدار است.

البته به تازگی و با کلیپ هایی که پخش شده است تمامی نواحی ایران از اهنگ چپونی لذت میبرن و به دنبال دانلود آهنگ های آمبولانسی چپونی هستند که پیشنهاد ما مراجعه به سایت آهنگ چین می باشد.

رقص آمبولانسی

به گزارش اسپوتنیک، سبک جدیدی از رقص تحت عنوان رقص آمبولانسی با خلاقیت جوانان جنوب کشور ارائه شد که در آن موسیقی یا چپونی مشابه موزیک آمبولانس نواخته میشود و رقاصان در نقش بیمار اورژانسی و نیروهای اورژانس، به نوعی رقص تئاتر گونه اجرا میکنند.

البته پیش از این در سال 2017 ویدئویی با نام آمبولانس دنس ambulance dance در بیمارستانی در شهر فرارای ایتالیا ضبط و پخش شده بود که میتوان گفت صرفا نام آن با رقص آمبولانسی ایرانی مشترک است ولی سبک آن کاملا متفاوت میباشد.

ویدئوی جدیدی از رقص آمبولانسی اخیرا در شبکه های مجازی دست به دست میشود که با استقبال کاربران مواجه شده است. برخی کاربران صرفا برای تغییر روحیه دیدن آن را پیشنهاد میکنند و برخی دیگر آن را برگ جدیدی از تاریخ پرغرور رقص در ایران خوانده اند خلاقیت جوانان ایرانی را تحسین کرده اند.
جالب اینجاست که برخی از کاربران با نگاهی کاملا تخصصی به این نوع رقص نگریسته و حرکات حرفه ای بیماران اورژانسی توجهشان را به خود جلب کرده است. در این میان این رقص به مذاق برخی کاربران نیز خوش نیامده و عنوان کرده اند که ما با چه کسانی هفتاد ملیون شده ایم؟!!

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>