تست سنجش تراکم استخوان نمیتواند پیش بینی کند که کدام بیمار دچار شکستگی استخوان خواهد شد اما میتواند به طور نسبی ریسک بروز این اختلال را بررسی کند و نیاز به درمان را مشخص نماید. محققین نکات زیادی در مورد پوکی استخوان در مردان نمی دانند اما خیلی از مواردی که مردان را در خطر پوکی استخوان قرار می دهد با زنان مشابه است. بسیاری از مردم در مورد از دست دادن توده استخوانی خود تا زمان۶۰ سالگی یا بالاتر اگاه نمی شوند . آن چه در فرآیند درمان این بیماری بسیار مهم است، کاهش از دست دادن مواد معدنی مثل کلسیم، بالا بردن تراکم استخوانی، کاهش درد و ناراحتی و جلوگیری از آسیب استخوانی ناشی از شکستگیهاست.

تعرفه تراکم استخوان 98
پس اگر به این بیماری مبتلا هستید، با رعایت چند نکته زیر می توانید از زمین خوردن و شکستگی استخوان ها جلوگیری کنید: از فرش هایی استفاده کنید که لغزنده نیستند. جلوگیری از شکستگی نیز برای سالم نگه داشتن استخوان ها مهم است ، خواه پوکی استخوان داشته باشید یا نه. حتی داشتن یک بار سابقه شکستگی به این معنا است که شما در معرض خطر هستید. تفاوت بین نمودار افراد غیرمتبلا و مبتلا به پوکی استخوان حاصل از آزمایشها، نشان داد که این روش میتواند جایگزین مناسبی برای روش معمول باشد. تحقیقات جدید در حیوانات نشان می دهد که یک داروی آزمایشی که مانع از سنتز سروتونین در روده می شود ، می تواند استخوان جدید بسازد و باعث جلوگیری از از بین رفتن استخوان شود. برای جلوگیری از سقوط که می تواند باعث شکستگی شود ، بهم ریختگی داخل منزل و محل کار را به حداقل برسانید و مطمئن باشید که فرشهای منطقه شما به کف تثبیت شده است.

در تست سنجش تراکم استخوان BMD که در حال حاضر قطعیترین روش برای تشخیص پوکی استخوان است، علاوه بر هزینه بالا، فرد ملزم به دریافت اشعه ایکس است که خود میتواند موجب خطر و عارضه جسمی شود. پوکی استخوان الزاما دخالتی در کیفیت زندگی شما میتواند نداشته باشد. علائم پوکی استخوان چه چیزهایی هستند؟ اگر چه بیشتر پزشکان آزمایش تراکم استخوان را به این افراد پیشنهاد نمی دهند. طناز تعصب محقق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: بیماری پوکی استخوان معضلی در بهداشت عمومی است که با افزایش سن متوسط جامعه، روز به روز بیشتر میشود. هر شخصی می تواند مبتلا به پوکی استخوان شود اما در میان زنان مسن رایج تر است، البته مردان نیز ممکن است مبتلا به آن شوند.

اگرچه پوکی استخوان در زنان مسن بیشتر رایج است اما مردان نیز به پوکی استخوان مبتلا خواهند شد. اما یک امید درخشان برای درمان پوکی استخوان وجود دارد. مردان و زنانی که به پوکی استخوان مبتلا هستند باید مراقب باشند تا زمین نخورند. زمین خوردن می تواند به شکستگی استخوان منجر شود. برای پیشگیری از زمین خوردن که می تواند ریسک شکستگی را افزایش دهد لازم است فرد از میزان فعالیت های فیزیکی بکاهد. در این تحقیق با استفاده از تراشههای ناخن دست و پا، اقدام به بررسی ابتلاء یا عدم ابتلاء فرد مورد آزمایش به بیماری پوکی استخوان شده است،این تحقیق بر اساس مقایسه بین نتایج حاصل از بررسی تراشههای ناخن دو گروه کنترل، شامل خانمهای ۲۰ تا ۳۰ سال و گروه بیمار، خانمهای ۴۰ تا ۶۰ سال که ابتلاء آنها به پوکی استخوان قطعی بود انجام گرفت. مردان سالمندی که استخوان های شان به راحتی می شکند و یا در خطر پوکی استخوان قرار دارند در مورد تست و درمان شان باید با پزشک مشورت کنند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از تراکم استخوان باید چند باشد ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو