نخست‌وزیر لبنان: کودتا علیه مقابله با فساد ساقط شده است

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حسّان دیّاب، نخست‌وزیر لبنان گفت که موفقیت‌ها و اعتماد مردم این کشور به دولت متبوعش علت تحولات و حوادث اخیر در لبنان است.

نخست‌وزیر لبنان که کشورش چند روزی است به دلیل نوسانات ارزی و کاهش شدید ارزش لیر در برابر دلار، شاهد اعتراضات است، امروز شنبه طی نشست خبری گفت که «دولت هم‌اکنون میزان بسیار بالایی از اعتماد شهروندان را به خود جلب کرده و همین مسئله کسانی را که به فروپاشی و شکست دولت چشم دوخته بودند، ناراحت کرده است».

او با بیان اینکه کابینه دولت دستاوردهای زیادی داشته، اظهار داشت که برخی از گروه‌های معلوم الحال برای سرپوش گذاشتن بر این دستاوردها، حملاتی علیه دولت انجام می‌دهند.

نخست‌وزیر لبنان هشدار داد که در برابر اقدامات برخی که به دنبال تحمیل سیاست‌های دولت‌های سابق بر دولت جدید هستند، سکوت نخواهد کرد. او گفت که این سیاست‌ها منجر به ایجاد وضعیت اخیر شده و فروپاشی اقتصادی لبنان را در پی داشته است.

حسان دیاب در ادامه بدون اشاره به نام کسی یا گروهی گفت بنیان فساد در لبنان به زودی بر سر کسانی فرو خواهد ریخت که در لابه‌لای آن خود را مخفی کرده‌اند او گفت که دولت لبنان این توانایی را دارد که با اسناد و مستندات بسیاری از این مفسدان را شناسایی و معرفی کند.

نخست‌وزیر لبنان به لبنانی‌‌ها اطمینان داد که اموال و دارایی‌های آن‌ها در بانک‌ها و بانک مرکزی لبنان محفوظ است، طی یک ماه اخیر با کاهش ارزش لیره در برابر دلار، صف‌های طولانی در برابر بانک‌ها به منظور خروج خارج کردن پول کشیده شد.

حسان دیاب به لبنانی‌ها اطمینان داد که تغییرات مثبت بدون سنگ‌اندازی در برابر آن، خواهد آمد و آنچه بر آن‌ها لازم است انجام دهند صبر و تحمل است؛ چرا که نبرد با فساد به تعبیر وی «خیلی شدید» است.

او گفت که از ابتدای ماه آینده (ژوئیه) فرودگاه بیروت بازگشایی خواهد شد و دولت برای این اقدام خود را آماده کرده است؛ چرا که این مسئله باعث ایجاد درآمد برای دولت می‌شود.

انتهای پیام/.

 

 


[ad_2]

Source link