قوانین و مقررات چت کردن در ایران

قوانین و مقرراتی که گفتگوها باید از آنها پیروی کنند:

استفاده از هرگونه کلمات و عبارات غیراخلاقی ، تصاویر و تصاویر مجرمانه و توزیع محتوای مجرمانه در فضاهای چت روم های مجازی ممنوع است و باید با فیلتر کردن کلمات کلیدی به طور خودکار از استفاده از چنین کلمات کلیدی جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا ، طبق مواد 32 و 33 قانون جرایم اینترنتی و تصمیمات کارگروه شناسایی موارد محتوای مجرمانه در مورد سازمان چت روم های مجازی و جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه مجرمانه به صورت آنلاین ، همه وب سایت های ذکر شده ضروری بود. از ابتدای ماه مه 2014. وب سایت آنها را در مقر وب سایت های ایرانی (samandehi.ir) ثبت کنید و تمام شرایط زیر را در اتاق گفتگوی آنها اعمال کنید.

طبق وب سایت کارگروه شناسایی موارد محتوای مجرمانه ، ثبت نام و صدور گواهینامه باید در همه اتاق های گفتگو اجباری باشد و فقط اعضایی که توسط مدیر صدور مجوز به شرح زیر مجاز شده اند می توانند کار کنند:

الف) احراز هویت با ارسال ایمیل یا پیامک و فعال سازی آن توسط چت احساس انجام می شود ، به طوری که فقط یک کاربر منحصر به فرد می تواند از طریق ایمیل یا شماره تلفن خاص ثبت نام کند.

ب) ثبت نام کاربر منوط به ارسال مشخصات به صورت فرم اطلاعات کامل و صحت شماره تلفن با بررسی کد فعال سازی تأیید می شود.

ج) کلیه اطلاعات ثبت شده توسط کاربران باید توسط یک مدیر کاملاً ایمن ذخیره شود و مسئول سایت مسئولیت سو mis استفاده از آن را بر عهده دارد.

د) از ثبت نام باید توسط نام های کاربری مجرمانه جلوگیری شود.

ه) ورود به فعالیت های کاربران بدون احراز هویت و ثبت نام به عنوان میهمان یا عناوین دیگر ممنوع است.

مدیران وب سایت ها موظفند از این قوانین پیروی کنند:

الف) ناظر و مدیر فعال در تمام اوقات فعالیت سایت حضور دارد و کاربران مختلف را از بین می برد ، همچنین از هرگونه کلمات و عبارات غیراخلاقی ، تصاویر مجرمانه و لبخندها و انتشار محتوای مجرمانه در چت روم های مجازی و فیلتر کردن کلمات استفاده می کند. نکته اصلی این است که به طور خودکار از استفاده از چنین کلماتی جلوگیری کنید.

ب) استفاده از مثالهایی با محتوای مجرمانه مانند برچسب ، نام ، عنوان ، تبلیغات و همچنین روشهای نامناسب توسط شرکت کنندگان در سایت برای افزایش بازدید و جذب کاربران به اتاق گفتگو ممنوع است و در صورت مشاهده بدون هشدار ، سایت اصلی بهبود می یابد . .

ج) اگر ناظران و ناظران کارگروه تعیین موارد محتوای مجرمانه با بازدید سرزده از اتاق گفتگو و انتشار محتوای مجرمانه روبرو شوند ، به آنها اطلاع داده می شود و در صورت تکرار هشدارها ، علاوه بر فیلتر شدن سایت ، جرم علیه مدیر نیز گزارش می شود .

منبع: سایت خبری ایسنا

معنای کلمه جرم که چندین بار در مقاله قرمز شده است چیست؟

هر عمل یا ترک فعلی که مجازات آن طبق قانون پیش بینی شده باشد جرم محسوب می شود. بنابراین اولین چیزی که باید به آن توجه شود این است که مطمئناً جرم تنها کاری نیست که باید انجام شود. در بعضی موارد عدم رعایت قانون نیز جرم است.

معنی جمله بعدی چیست؟

ارائه دهندگان خدمات دسترسی ملزم به نگهداری اطلاعات ترافیک حداقل شش ماه پس از ایجاد و ذخیره اطلاعات کاربر حداقل شش ماه پس از پایان اشتراک هستند.

تبصره 1 – داده های ترافیکی کلیه داده هایی است که سیستم های رایانه ای در زنجیره ارتباطات رایانه ای و مخابراتی تولید می کنند تا از مبدا تا مقصد قابل ردیابی باشد. این داده ها شامل اطلاعاتی مانند مبدا ، مسیر ، تاریخ ، زمان ، مدت زمان و میزان ارتباطات و نوع خدمات مرتبط است.

منبع: وب سایت Cyberpolice

این بدان معناست که اگر روزی یک اتاق گفتگو ایجاد کنید و یک سری اطلاعات از جمله IP ، شماره و ایمیل کاربران داشته باشید ، مجاز نیستید یکبار اتاق گفتگو را تعطیل کنید. پس از بستن اتاق گفتگو باید حداکثر شش ماه را در اختیار داشته باشید. خدا نکند آنها آمدند و اطلاعات شما را به شما گفتند. کجا مجرم به آنها ندادی؟

موضوع ماده 21 قانون جرم رایانه ای ه) 8)

استفاده و ورود کلمات کلیدی (برچسب ها) غیرمرتبط با محتوای سایت ، یا سوuse استفاده از نرم افزارهایی مانند پنجره های بازشو که منجر به باز شدن اجباری صفحات غیرمرتبط با درخواست بازدید کننده می شود ، در نتیجه زمان و هزینه از دست رفته بازدید کنندگان و با تقلب در رتبه بندی و کسب درآمد از سایت افزایش می یابد. امتیاز به صاحب سایت اعطا می شود (ماده 741 قانون مجازات قانون مجازات اسلامی (جرایم رایانه ای) و تأیید جلسه هشتاد و هشتم روز کاری.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر