فرایند تولید ورق گالوانیزه شركت ساختمانی عرش پایه برنا

دسته اخیر نوعی از فلزات میباشند که در اثر قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت، واکنش اکسیداسیون در سطح آنها صورت داده و فلز اکسید می‌شود. مدل اکسید حاصل متخلخل بوده و هرگز به سطح فلز نمی‌چسبد و به راحتی از آن‌ انقطاع می‌شود، همین دستور موجب فرسایش فلز شده و ناچیز قلیل آن را از در بین می‌برد. این گونه از فلزات را به وسیله روش‌های مختلفی حفظ می‌کنند، آهن در همین مجموعه قرار دارد. 7- این محصولات در برابر زنگ زدگی مقاوم بوده و در رطوبت بالا، سرمازدگی و مواقعی نظیر آن دوام می‌آورند. 5- پوشش گالوانیزه، از سخت‌ترین ساختارهای متالورژی محسوب میشود که در برابر خسارت‌هایی که ممکن است در یک آشپزخانه تجاری به وجود بیاید، مقاومت فوق العاده‌ای از خویش ارائه می‌دهد.
اغلب به کار گیری از کانال مطلوب رابیتس منجر پیوستگی عمومی دیوار می‌گردد و از ترک‌خوردگی و انفصال در کار جلوگیری می‌کند. حساس تحلیل های انجام شده درباره قدمت موثر ورق گالوانیزه متوجه دوام همین جنس شدند که نزدیک به ۵۰ سال تقریب زده اند. گالوانیزه نوعی فولاد می باشد که اصلی استعمال از پوشش بر روی در سرتاسر بدنه آن گالوانیزه شده است تا بتواند از خوردگی یا این که زنگ زدگی در امان بماند. خمش ، انعطاف و خاصیت چکش‌پذیری بالا در همین ورق‌های فولادی استاندارد باعث میگردد تا در شکل‌دهی قطعات پیچیده ، پرس‌کاری و ایجاد قطعات ماشین کارکرد برنده داشته باشند. ورق گالوانیزه چیست؟ ویژگی،کاربرد و تشخیص میزان مرغوب بودن مواردی هست که در همین مقاله صقد داریم باز‌نگری کنیم. یکی از از مشکلات اهمیت آهن و فولاد ، مقاومت دوچندان ذیل آن ها در برابر زنگ زدی است.

  • به تیتر مثال میزان فسفر و سیلیکون موجود در فولاد، ظواهر و ضخامت پوشش را تحت تاثیر قرار می دهند.
  • رفته رفته به ادله ایراداتی همچون از میان رفتن و زنگ زدن آهن، صاحبان کسب و عمل به فکر به کارگیری از یک مصالح با میزان مرغوب بودن خیس افتادند.
  • با اجرای پوشش گالوانیزه روی فولاد به هر روش، دربین آهن و روی، پیل یا سلول الکتروشیمیایی تشکیل می گردد که در آن فلز روی به تیتر آند (قطب منفی) و آهن به عنوان کاتد (قطب مثبت) به کار می‌رود.
  • شاید هزینه ی اول ی گالوانیزه در مقایسه اصلی سایر محصولات فولادی بخش اعظم باشد اما اجرای آن مشمول هزینه های زیاد کمتری خواهد بود.

این فرآورده نباید در گوشه و کنار های بسته اهمیت تهویه نامناسب قرار گیرد چون این حالت احتمال زنگ زدگی برگه را افزایش می دهد. مقدار فلز بر روی به کار گرفته شده در ساخت ورق گالوانیزه می تواند در ارزش خرید کردن ورق گالوانیزه اثر گذاری داشته باشد. هرچقدر فلز بر روی برگه های گالوانیزه بخش اعظم باشد آن‌گاه ضخامت همین کالا و ارزش خرید آن هم افزایش پیدا می کنند. امروزه گونه های برگه های گالوانیزه اصلی ضخامت های متعدد متناسب اساسی نیاز مشتریان طراحی و تولید می شوند. خرید کردن ورق گالوانیزه برای ساخت و ساز در محفظه های مرطوب، ضرورت دارد.

اینفوگرافیک مراحل ایجاد ورق گالوانیزه :‌

عرضه این جور از ورق به جهت خرید کننده به دو رخ فابریک و رول مانند بوده و در گزینش بها آن عواملی مثل کیفیت و ضخامت ورقه ها موءثر هستند که قیمت گذاری سوله ها کلیدی نیز فرق دارد. نیکل و کروم، دو عنصر برای افزایش مقاومت ورق گالوانیزه در برابر حرارت هستند که هر چقدر مقدار همین آلیاژها بخش اعظم باشد، مقاومت ورق در برابر حرارت هم ارتقا می‌یابد. آزمون هایی جهت اطمینان از این که پوشش روی به اندازه میله های فولاد، کلفت است و وانگهی پسندیده بودن گالوانیزه وجود دارد. استانداردهای مختلفی، کمینه ضخامت پوشش های گالوانیزه را گزینش می کند. همین مدل از ورق ها اصلی ماندگاری فراوان بالایی هستند و حتی وقتی که در محفظه های خورنده قرار گیرند می توانند عمری مابین 20 تا 30 سال داشته باشند. از آنجا که پوشش گالوانیزه به راحتی بوسیله دیده آنالیز می شود، می قدرت از شیوه های معمولی غیر مخرب، ضخامت آن را تعیین کرد.
دسته‌بندی نشده
به همین دلیل، کاربرد ورق گالوانیزه در مواردی است که تماس ورق فولادی اصلی رطوبت و آب بسیار میباشد مثل تولید مخازن آب. نکته حساس دیگر در گزینه این ورق‌ها، امکان ترمیم بخش‌هایی از آن است که در گذر زمان مبتلا جراحت می‌شود. ورق روغنی یک عدد از مهم‌ترین ورق‌های فولادی است که در فرایند نورد سرد تولید می‌شود.
به کانال‌های کولر آبی نگاه کنید؛ همین ورق‌ها در معرض رطوبت کولر قرار دارا هستند البته زنگ زده و پوسیده نمی‌شوند. مقاومت و ارتفاع قدمت بالا و ارزان بودن مهم‌ترین دلایل به کارگیری از ورق‌های فلزی گالوانیزه در صنعت ساخت و ساز و سایر صنعت های است. در صورتی که می خواهید بدانید عامل به کارگیری از همین ورق‌ها چیست و چرا کاربرد و فروش متعددی دارند، همین مطلب را از دست ندهید. اکسید شدن آهن یا این که زنگ زدگی هنگامی حادثه می‌ افتد که آهن آلات یا محصولاتی که حیاتی آلیاژ آهن هستند، به جهت زمان زیادی در معرض رطوبت و اکسیژن قرار گیرند. فرایند زنگ زدگی چنین میباشد که اکسیژن اصلی اتم های سطح فلز مخلوط می‌ شود و سبب ساز به وجود آمدن مخلوط اکسید خواهد شد. از سوی دیگر در شرایطی که رطوبت هوا بالا است، ذرات آب موجود در هوا منجر ارتقا سرعت واکنش آهن حیاتی اکسیژن می‌ شوند.

مقایسه ورق گالوانیزه گرم و سرد اساسی سایر ورق های آهن

ضریب تبدیل وزن پوشش بر حسب gr/m2 به ضخامت پوشش بر حسب میکرون 7.14 می باشد که مساوی 1 میکرومتر است. ورق های گالوانیزه گستره فولادهایی اساسی خواص شکل پذیری و مقاومت بالا ( اهمیت حداقل مقاومت کششی تا 460 نیوتن بر میلیمتر مربع ) را پوشش می دهد. ورق گالوانیزه پوشش مقاومی در برابر خوردگی ساخت می کند که همین پوشش چسبندگی خود را به سطح اساس ی فلز در طی عملیات رخ دهی نگهداری خواهد کرد و به حفاظت فلز مبنا به صورت کلی و اهمیت فدا کردن خود ادامه می دهد. از برش سی ان سی یا این که لیزری ورق های گالوانیزه در ساخت و تولید نتورک های کولر و تهویه هوا ، بدنه ی کولر ، لوله های بخاری ، کابینت های فلزی و هر جایی که احتمال پوسیدگی و فرسایش فولاد وجود داشته باشد به کارگیری می شود. داشتن ساختار متالورژیکی خاص ورق گالوانیزه، سبب ساز شده تا مقاومت مضاعف مهربانی در برابر صدمات مکانیکی، سایش، کارداران محیطی و خوردگی داشته باشد.

خطرات شوره سپید ورق

ورق گالوانیزه 0.6 میلرا می توان به آسانی جوشکاری نمود بنابراین به جهت اتصال دادن این ورق ها به هم و یا به بقیه ورق های دیگر هیچ مشکل یا چالشی پیش بر روی شما نخواهد بود. از طرفی به عامل فرم دهی و شکل دهی آسان به ورق گالوانیزه 0.6 میل می اقتدار از آن در مواقعی مختص که نیاز به انعطاف پذیری بالایی وجود داراست به کارگیری نمود. حتی می اقتدار اهمیت بعضا از طریق های ساخت و اجرای بعضی فرایند ها مقدار انعطاف پذیری ورق گالوانیزه 0.6 میل را حساس دقت به مراد خرید کننده اکثر نیز کرد. بهره مندی از ظواهر درخشان و براق این ورق ها موجب شده تا ظاهری شیک، صیقلی و نورانی به تجهیزات دیتا شود و نمای دارای کیفیتی در غایت جلوه گر شود. همانطور که در بالا نیز گفته شد هرچه درصد کوتینگ ورق گالوانیزه بخش اعظم باشد میزان مقاومت آن در برابر ضربه، پوسیدگی و خوردگی بخش اعظم خواهد شد و قدمت بنا نیز طولانی تر می شود. بدیهی ست که اهمیت بالا رفتن % کوتینگ قیمت ورق گالوانیزه 0.6 میل هم افزایش پیدا می کند.

قابلیت شکل پذیری و جوش پذیری بالا

این عمل در برخی مواقع حساس استعمال از طریق شناوری انجام می گیرد و به همین مضمون‌ می باشد که ورق روغنی را در استخرهایی از بر روی قرار می‌دهند. البته گاهی وقت ها نیز تولید ورق گالوانیزه از ورق سرد دارای به کار گیری از روش الکترولیت انجام می گردد که در این شیوه کنترل بیش‌تری بر روی میزان پوشش روی وجود دارد. این مدل ورق‌های فولادی در واقع همان ورق روغنی هستند که دارای انجام فرآیندهای بر روی آن‌ها، ویژگی‌ جدیدی به دست آورده‌اند. در واقع می‌توان گفت ورق گالوانیزه از پوشش دادن ورق روغنی حساس لایه‌های از بر روی ساخت می‌شود. از آن‌جایی که خوردگی و زنگ زدن از مهم‌ترین مشکلات ورق‌های فولادی هستند، این راهکار تا حد زیادی برای حل این اختلال کمک‌کننده بوده است.

آیا شوره سپید می تواند خطر آفرین باشد؟

در نورد گرم، پس از ساخت فولاد، بوسیله دستگاه های اختصاصی روند گالوانیزه رخ می گیرد. به اینگونه که یک لایه باریک از فلز روی، بر روی تراز خارجی ورق فولادی قرار می دهند. وسایلی مثل کولر، لباسشویی، ظرفشویی و یخچال چون در به نقل از تارنما مجله ای مکان‌های نسبتا مرطوب قرار گرفته و دارای آب سر و فعالیت دارند بی تردید می بایست در ساختار آنها از این ورق به کار گیری شود. برای این‌که ورق فولادی در برابر حرارت مقاومت بالایی داشته باشد، یک سری عنصر آلیاژی را به آن اضافه می‌کنند. ویدیوی بالا شما را با طریق ایجاد ورق گالوانیزه اهمیت دستگاه های تمام اتوماتیک آشنا می کند. به طور کلی همین پوشش ها هر کدام ویژگی های یگانه خویش را دارند و به جهت کاربردهای متعدد به کار می روند. در نخست باید مورد مصرف ورق کرکره ای معلوم شود تا بتوان بهترین و مقرون به صرفه ترین پوشش محافظت کننده را به جهت آن گزینش کرد. علت نام گذاری همین کالا این است که به واسطه نورد سرد ساخت می شود. در ادامه این نوشته حیاتی ما ملازم باشید تا اطلاعات جامعی در آیتم کاربرد ورق رنگی در صنایع به شما بدهیم.

عمر موءثر ورق گالوانیزه چقدر است ؟

این به این معناست که وقتی یک حلقه تبارک ورق فولاد به قطعات کوچک‌ خیس برش می ‌خورد، لبه ‌ها (جایی که فلز برش خورده است) گالوانیزه نشده‌ اند. البته یک طرز دیگر هم برای از دربین بردن شوره زدن ورق گالوانیزه وجود دارد؛ در همین طریق می‌توان از برس‌های محکم برای زدودن شوره‌های میانگین یا فراوان استفاده کرد. حتی در صورتی که در حین این کار، گوشه ای از فلز سطح ورق گالوانیزه از بین رفت، می‌توان مجدداً برای روی‌اندود کردن آن اقدام کرد. شوره زدن ورق گالوانیزه می‌تواند در کلیه سطح ها واقعه بیفتد، اما این حادثه معمولاً در قسمت درزها و نصیب نبشی ورق‌های گالوانیزه اکثر چشم می‌شود. علت پیدایش پدیده شوره زدن ورق گالوانیزه رد همین 2 نصیب به علت به‌هم چسبیدگی ورق‌ها و عدم وجود مسیری برای عبور آب می باشد که منجر حبس شدن رطوبت می‌شود.
این ورق ها در برابر اکسید شدن مقاوم میباشند و در برابر ضربه های شدید مقاومت بالایی از خود نشان می دهند به این ترتیب می توانند از تجهیزات طاقت فرسا افزاری به لطف نگهداری کنند. گونه های ورق گالوانیزه 0.6 میل از لحاظ گونه پوشش به دو مدل پوشش Z و پوشش ZF گونه بندی می شوند. اشکال ورق گالوانیزه 0.6 میل از حیث ساختار به سه دسته گل درشت، گل ریز و سوای گل دشته بندی می شود که دارای ارتباط اهمیت مقدار کریستال است. در همین گفتار ما عملکرد داریم به طور تخصصی این ورق پرکاربرد را مورد باز‌نگری قرار دهیم که به چرایی یک سری تا از پرسش ها حیاتی برسیم. ممکن است ورق هایی ارزانتر از ورق های گالوانیزه در بازار برای کاربری های ذکر شده بتوان پیدا کرد. البته قطعاً مقاومت و و ارتفاع عمر ورقهای گالوانیزه را نخواهند داشت و به همین جهت و کلیدی توجه به هزینه هایی همچون تعمیر و ترمیم که بر کارفرما زور می شود استفاده از آن ها توجیه اقتصادی ندارد. اما ایراد ویژه این فلزات محبوب این می باشد که درصورتیکه در زمان پردازش، درست پوشش دیتا نشود و زنگ بزند. همین زنگ زدن سبب ساز می‌­شود که یک لایه قرمز قهوه ای نارنجی روی فلز بنشیند قیمت ورق گالوانیزه رنگی و کارآیی آن را از بین برنده شود .برای این زیاد حائز دارای است تا وسایل آهنی و فولادی از زنگ زدگی زدوده شود. در حالتی‌که پوشش رویی ورق‌های گالوانیزه زخم ببیند، فولاد زیرین کماکان محافظت شده باقی‌ مانده و تا مدتی می‌تواند فارغ از زنگ زدگی به کار خود ادامه دهد. گفتنی است که گالوانیزه نمودن فلزات مهم این روش به جهت فلزاتی که به صورت دائمی مهم اسید در رابطه هستند، اثر گذار نخواهد بود و به جهت این فعالیت باید از فولادهای ضد زنگ و یا این که استنلس استیل به کارگیری نمود. گونه های ورق گالوانیزه 0.6 میل مهم استانداردهای مختلفی در ساخت میباشند به این ترتیب طبیعی ست که به برهان تفاوت در همین استانداردها قیمت ورق گالوانیزه 0.6 میل نیز دستخوش تغییرات شود. این گزینه را می اقتدار اهمیت میزان مرغوب بودن ایجاد ورق گالوانیزه 0.6 میل مضاعف نزدیک به هم دانست. کیفیت تولید ورق گالوانیزه 0.6 میل را می قدرت در مواردی چون استمرار عالی، عدم تغییر تحول رنگ، امکان تحمل دمای بالا، زیبایی ظاهری، بهره مندی از سطح حفظ کننده بدون نیاز به کروماته و مقاومت بالا در برابر منعکس شدن حرارت تفسیر کرد. ورق گالوانیزه گرم بیش از ۱۵۰ سال میباشد که در صنعت‌های متعدد کاربرد دارد. برای حفظ از ورق‌های فولادی در برابر خوردگی و زنگ زدگی ساخت گالوانیزه با روکش گالوانیزه گرم می‌باشد. یکی از ویژگی‌های شاخص گالوانیزه گرم مقاومتی می باشد که در برابر خوردگی دارااست و اما که ارزش گالوانیزه گرم از گالوانیزه سرد بالاتر است.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید