عطاری‌ها صلاحیت علمی تجویز و توصیه دارو ندارند

مدیرکل نظارت بر محصولات غذایی طبیعی ، سنتی و مکمل اظهار داشت: “عطر سازان صلاحیت علمی برای تجویز دارو را ندارند و فقط باید گیاهان خشک شده و تزریق های گیاهی را بفروشند.”
به گزارش گروه اجتماعی “خبرگزاری دانشجو” ، امیر حسین جمشیدی درباره تخلفات عطر سازان اظهار داشت: هرگونه عرضه و فروش مکمل های گیاهی ، شیمیایی و دارویی (پودر پروتئین و غیره) باید در داروخانه های مجاز تحت نظارت به فروش برسد. یک داروساز. ”

وی با ابراز تأسف از اینکه برخی از عطرهای فروش داروهای فوق را که اغلب قاچاق و غیرقانونی است ، می فروشند ، افزود: این خلاف قوانین و صلاحیت علمی آنها است.

جمشیدی با اشاره به تخلف دیگری که در برخی از عطرها صورت گرفته است ، گفت: مواردی از قبیل حجامت ، تزریقات ، معاینات پزشکی ویژه و غیره از جمله مواردی است که باید به شدت مورد رسیدگی قرار گرفت زیرا در برخی موارد خطراتی قابل بررسی است. جانی متوجه خسارات جبران ناپذیری به مشتری می شود.

مدیرکل نظارت بر محصولات طبیعی ، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: آنچه قانون اجازه فعالیت طبقه فروشندگان گیاهان دارویی را می دهد ، فروش انواع گیاهان دارویی خشک ، تزریق های فله ای و گیاهی است.

لینک سایت محلول

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>