طرز تهیه زرشک پلو

زرشک پلو یکی از غذاهای مجلس  ایران است که طرفداران بسیاری دارد. زرشک پلو با مرغ این غذای خوشمزه در سبک های مختلفی تهیه می شود. زرشک پلو با مرغ این برای جلسات طبق اولین روش دستور العمل ارائه می شود.
مواد لازم برای تهیه پلو زرشک با مرغ:

تزیین زرشک و زعفران روی برنج

3 قطعه مرغ
3 فنجان برنج
زرشک 1 فنجان
1 پیاز
زعفران رقیق شده در مقدار لازم
نمک و فلفل را در صورت لزوم
1 هویج
در صورت لزوم شکر

طرز تهیه زرشک pilaf با مرغ:

برای طبخ زعفران زرشک با مرغ ، ابتدا مرغ را در نمک زرشک پلو با مرغ ، فلفل و زعفران آغشته کرده و برای چند ساعت در ظرف قرار دهید.

طرز تهیه زرشک و زعفران روی برنج

 

پیاز را ریز خرد کنید و با مقداری روغن سرخ کنید ، سپس مرغ را اضافه کرده و بگذارید با هم سرخ شود ، سپس مقداری خمیر را با کمی زرشک پلو با مرغ روغن سرخ کنید و نمک ، زردچوبه و فلفل را اضافه کنید. . و مقداری آب جوش داخل آن بریزید. زرشک پلو با مرغ و به مرغ اضافه کنید. مقداری زعفران را به مرغ پخت و پز خود اضافه کنید. هویج ها را خرد کنید و بگذارید مرغ و هویج بپزد.

 

آب را در گلدان مناسب برای زرشک پلو با مرغ برنج بریزید و بگذارید آب آن جوش آید ، آب برنج خود را تخلیه کرده و برنج را درون آب جوش بریزید. مقداری نمک به آن اضافه کنید تا برنج شما نمک یا شور نشود. وقتی برنج کمی نرم شد برنج را خرد کنید. اگر در وسط کمی سخت است ، زمان آن است که برنج ها را تخلیه کنید. آن را تخلیه کنید زرشک پلو با مرغ ، سپس کف قابلمه را روغن کنید و بگذارید تا گرم شود و کف قابلمه را بگذارید. و برنج را روی آن بریزید و چند سوراخ در آن درست کنید و مقداری آب و روغن را روی آن بریزید زرشک پلو با مرغ و داخل آن بگذارید تا داخل آب قرار گیرد ، کف آن را زیاد کنید ، آن را افزایش دهید ، وقتی بخار بیفتد کف را کم کنید.

طرز تهیه مرغ برای 15 نفر

برای تهیه زرشک برای زرشک پلو ، ابتدا زرشک را تمیز کرده و چوب آنرا بگیرید ، زرشک پلو با مرغ سپس آنها را درون یک کاسه بریزید و روی آن آب بریزید. زرشک خوب روی آب می آید و زرشک های بد و بد زیر آب می روند. .

 

زرشک ها را روی آب جمع کرده زرشک پلو با مرغ و آنها را درون یک سبد قرار داده و سپس روی آن ها آب بریزید و بگذارید آب آن تخلیه شود.

 

مقداری کره یا روغن را در قابلمه بریزید و بگذارید زرشک پلو با مرغ تا گرم شود ، سپس زرشک ها را با مقداری شکر سرخ کنید و سپس برش های پسته را به آن اضافه کنید. زرشک پلو با مرغ اکنون می توانید زعفران اضافه کنید. در صورت تمایل می توانید زعفران را روی برنج بریزید.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر