درگیری یمن – جنگ چگونه آغاز شد؟ – حوثی ها، نقش صالح و تلاش های سازمان ملل

[ad_1]

داستان در مورد درگیری در یمن است که منجر به جنگ داخلی شد بیش از 100000 نفر و بیش از 12000 غیرنظامی تا کنون. یمن که از قلب عربستان باستان به یکی از فقیرترین کشورهای خاورمیانه تبدیل شده است، از یک بحران بزرگ انسانی رنج می برد. سال هاست که یمن و مردم آن در اثر جنگ داخلی این کشور ویران شده اند. کشوری که روزگاری آن را «عربیا فلیکس» به معنای «عربستان شاد یا خوشبخت» می‌نامیدند، اگرچه منابع نفت و گاز فراوانی دارد و بخش زیادی از زمین‌های زراعی زراعی را در خود جای داده است، اما در وضعیت بسیار بدی قرار دارد، زیرا مردم در همه زمینه‌ها عقب هستند. نیاز، از جمله مراقبت های پزشکی لازم.

در بین این جنگ که سال ها طول کشیده است، میلیون ها یمنی هر روز در مورد بقای خود رنج می برند. مردم یمن در آستانه قحطی هستند و وضعیت آنها رو به وخامت است. در حالی که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از بالا بمباران می کند، گروه های محلی در حال مبارزه با یکدیگر در زمین هستند. تقریباً کل جمعیت یمن در رنج هستند. سال‌هاست که وضعیت به همین منوال بوده است و غیرنظامیان یمنی از خود می‌پرسند که آیا چیزی وجود دارد که بتواند آنها را از بحران خارج کند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی
محمد حویس / خبرگزاری فرانسه

یمن کشوری در خاورمیانه است و در منتهی الیه جنوبی شبه جزیره عربستان واقع شده است. به گفته کارشناسان، جمعیت این کشور نزدیک به 30.8 میلیون نفر است و حدود 20 میلیون نفر به کمک های بشردوستانه نیاز دارند. این بدان معناست که حدود 66 درصد از کل جمعیت یمن بیشتر از کل جمعیت بسیاری از کشورهای ثروتمند است. یمن در واقع در داخل و خارج از مناقشه بوده است و بی ثباتی سیاسی از دهه 1960 در اینجا حاکم بوده است.

در تمام این جنگ‌هایی که در سال‌های گذشته رخ داده است، هزاران یمنی کشته شده‌اند و تعداد زیادی از مردم مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. بر اساس گزارش UNHCR، آژانس پناهندگان سازمان ملل، از هر هشت یمنی یک نفر آواره شده است. تعداد انگشت شماری از مردم که از نظر مالی باثبات بودند توانستند هزینه نقل مکان را بپردازند، اما جمعیت زیادی به اندازه کافی بدشانس بودند. این جنگ‌های مداوم بر اقتصاد کشور و توسعه زیرساخت‌ها مانند بیمارستان‌ها، مدارس، مسکن، جاده‌ها و غیره تأثیر بدی گذاشته است. آنها هدف بودند

این امر همچنین منجر به کمبود شدید مواد غذایی و تجهیزات پزشکی شد. دانستن اینکه اکثر مردم یمن برای خرید غذا برای خانواده های خود با مشکل مواجه هستند، تکان دهنده نخواهد بود، در حالی که برخی حتی نمی توانند روی تشک بخوابند. در چند سال گذشته، یمن از یک اپیدمی گسترده وبا رنج برده است، اما 50 درصد، یعنی. نیمی از مراکز درمانی کار می کردند. جنگ داخلی را باید مقصر وضعیت اسفبار یمنی هایی دانست که در آستانه قحطی قرار دارند.

درگیری در یمن: جنگ چگونه آغاز شد؟

علی عبدالله صالح از سال 1990 به مدت 20 سال رئیس جمهور یمن بوده است و او فردی بود که زمانی حکومت یمن را به رقص مارها تشبیه کرد. یمنی ها برای دفاع از انتظارات خود، در بهار عربی 2011 با صالح روبرو شدند، به این امید که این امر بتواند وضعیت را بهبود بخشد، اما متأسفانه نه. به جای اینکه آنها را به صلح برساند، به جنگ داخلی منجر شد. به بازیکن بزرگ بعدی می رسد، یعنی. عربستان سعودی. عربستان سعودی یکی از بانفوذترین اعضای باشگاهی از کشورها به نام شورای شرکت خلیج فارس (GCC) است.

علی عبدالله صالح
الجزیرا / EPA

هیچ کس جز شورای همکاری خلیج فارس بر مذاکراتی که صالح را مجبور به ترک یمن کرد، نظارت نداشت. کمک شورای همکاری خلیج فارس منجر به تشکیل دولت جدید در یمن شد و عبدربه منصور هادی معاون رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد منصوب شد.

تا سال 2014، برخی از گروه های یمنی قدرت تحمل خود را از دست داده بودند و یکی از آنها هوتوها بودند. هوتوها اقلیت مسلمان شیعه در شمال یمن هستند. به گفته آنها، آنها به حاشیه رانده شده بودند و اغلب علیه دولت شورش می کردند. در جریان بهار عربی نیز در قیام علیه صالح شرکت فعال داشتند. حال آنچه که کل سناریو را تغییر داده است این است که هم هوتوها و هم صالح زمانی از برنامه های دولت جدید شورای همکاری خلیج فارس منزوی شده بودند و این رقابت اتحاد آنها را تشکیل داد.

همچنین اگر پیکی بلایندرز را دوست دارید، 7 سریالی را که باید تماشا کنید، بخوانید.

هوتوها به همراه برخی از حامیان صالح در سال 2014 صنعا، پایتخت یمن را تصرف کردند. هادی به عربستان سعودی گریخت و سپس سعودی ها برای بازگرداندن هادی به قدرت، با کشورهای دیگر ائتلاف کردند. مداخله به رهبری عربستان در نهایت منجر به حملات هوایی بی رحمانه شد. گروه های سعودی می گویند دشمنان را هدف قرار داده اند اما در واقع هزاران یمنی را با بمباران مدارس و بیمارستان ها کشته اند.

اکنون تاسف بارترین چیز فقط جنگ نیست، بلکه درماندگی غیرنظامیان یمنی حتی برای دریافت کمک پزشکی است. در سال 2015، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی یک مانع زمینی، دریایی و هوایی در اطراف یمن ایجاد کرد که ورود یا خروج تجهیزات را تقریبا غیرممکن کرد. مردم یمن به شدت به کمک پزشکی نیاز دارند، اما آنچه در وضعیت آنها اتفاق می افتد بدتر می شود.

مردم یمن از غذا محروم هستند، پزشکان اغلب بدون دارو می مانند، بیماری های جدی مانند اپیدمی وبا در سراسر کشور گسترش یافته است و اکثریت مردم در فقر زندگی می کنند. علیرغم داشتن چنین منابع عظیم نفت و گاز، این کشور همچنان یکی از فقیرترین کشورهای جهان است. بسیاری از کودکان نیاز مبرمی به کمک های بشردوستانه دارند و برخی کارشناسان می گویند وضعیت یمن به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بدترین وضعیت ها در این کشور است.

حسینیان یمن و رئیس جمهور سابق صالح
EPA

در حال حاضر، برخی از پویایی های جنگ تغییر کرده است. ائتلاف حوثی و صالح در سال 2017 پس از مبارزه با گروه تحت رهبری عربستان منحل شدند. صالح در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که می خواست با ائتلاف صحبت کند، اما تنها دو روز بعد توسط هوتوها کشته شد. در حال حاضر، هوسی ها همچنان بر صنعا تسلط دارند و در جنگ نیز تسلط دارند. بیایید در مورد نقش ایران در اینجا صحبت کنیم. ایران به عنوان بزرگترین قدرت شیعه در منطقه، آشکارا مدعی حمایت از هوتوها است، اما حمایت نظامی از آنها را رد می کند.

اما عربستان سعودی و سایر کشورها معتقدند که ایران واقعاً در جنگ شرکت داشته است. این خطرناک است زیرا دو رقیب بزرگ، یعنی. عربستان سعودی و ایران از دو طرف اصلی مخالف در جنگ حمایت می کنند. هر دو طرف عملاً هرگز به یکدیگر اعلام جنگ نکرده اند، اما شاهد حمایت طرف های مقابل بوده اند. در میان همه این حوادث، مردم عادی در یمن به شدت آسیب می بینند.

به گفته یک مقام حوثی، چند روز پیش در حمله هوایی به زندانی در شمال یمن ده ها نفر کشته شدند. این پس از آن رخ داد که یک بمب گذاری مرگبار تشدید شدید خشونت را در درگیری طولانی مدت این کشور نشان داد. به نظر می رسد این جنگ داخلی که سال هاست ادامه دارد پایانی ندارد در حالی که برخی کارشناسان معتقدند دیپلماسی تنها سلاحی است که می تواند صلح را به ارمغان بیاورد. در حال حاضر با وجود تلاش‌های فراوان سازمان ملل برای توافق‌نامه‌های صلح، بین بازیگران بزرگ جنگ، بن‌بست وجود دارد.

اما مانند هر جنگ دیگری، دیپلماسی ممکن است تنها راه برای پایان دادن به جنگ در یمن باشد که میلیون ها یمنی را مجبور می کند هر روز رنج بکشند. مردم یمن شایسته بسیار بهتر از این هستند و زندگی آنها باید تغییر کند. جوانان که بخش عمده ای از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، قطعاً به زندگی بهتر نیاز دارند، زیرا خود را آینده کشور می دانند.

ما یک ناشر خبر مستقل و بی میل هستیم. لطفا به ما در مدیریت پست کمک کنید،
به پاترون اهدا کنید[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter buy instagram followersWonmaniaşişli travestikusadasi escortgüvenilir takipçi satın almabetroadbet365