خرید دستگاه تصفیه هوا؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید وجود دارد

ده ها دستگاه تصفیه هوا در داخل ساختمان وجود دارد ، اما بسیاری از تولید کنندگان فقط توضیحات مبهمی در مورد نحوه کار محصولاتشان ارائه می دهند ، یا ادعاهای بهداشتی عجیب و غریبی را ارائه می دهند. واقعیت این است که دستگاه های تصفیه هوا نوعی تهویه برای بهبود کیفیت هوای داخل خانه نیستند ، اما درست ممکن است هنوز به شما کمک کند کمی بهتر تنفس کنید.

بنابراین چگونه می توانید بگویید کدام یک برای شما مناسب است؟ ما با هم قرار داده یک راهنمای برای کاهش سردرگمی و به شما کمک کند انتخاب بهترین تصفیه کننده هوا برای اندازه خانه و بودجه خود را.

راهنمایی سریع
بفهمید که در کجا می خواهید دستگاه تصفیه خود را قرار دهید تا بتوانید اندازه مناسبی برای فضای خود انتخاب کنید.
به دنبال یک تصفیه کننده باشید که در فیلتر کردن آلاینده های خاص برای منزل یا نیازهای بهداشتی شما مفید باشد (برای مثال از بین بردن شوره سر حیوان خانگی یا دود سیگار).
رتبه بندی های CADR را مقایسه کنید ، که نشان می دهد چگونه یک دستگاه تصفیه کننده آلودگی های خاص را فیلتر می کند.
دستگاهی را انتخاب کنید که از فیلتر HEPA استفاده کند ، استاندارد طلا برای تصفیه هوا در محیط داخلی.
سطح مشخصات نویز (ذکر شده در دسی بل) را در مشخصات محصول مشاهده کنید . بسته به جایی که از دستگاه تصفیه هوا استفاده می کنید ، ممکن است دستگاهی ساکت تر بخواهید.
هزینه های تعمیر و نگهداری جاری و برق را محاسبه کنید تا بتوانید فراتر از خرید اولیه خود بودجه کنید.
ویژگی های پاداش ، مانند ادغام برنامه را پرش کنید ، مگر اینکه پول بدون هدف باشد.
اندازه اتاق
اولین قدم برای فیلتر کردن دستگاه های تصفیه هوا (بدون هدف در نظر گرفته شده) این است که بدانید فضای شما برای تمیز کردن فضای شما چقدر است. دستگاههای رومیزی کوچک در فضاهای بزرگ زندگی مؤثر نیستند ، در حالی که ممکن است دستگاههای تصفیه سنگین بزرگتر در اتاق خواب کودک شما بیش از حد کشته شوند.

یک راه برای یافتن بهترین مناسب ، نگاهی به “تغییرات هوا در ساعت” است. این متریک ممکن است در مشخصات تصفیه کننده شما گنجانده شود. این می تواند به شما در درک چگونگی عملکرد تصفیه کمک کند ، زیرا یک دستگاه تصفیه کوچکتر می تواند در یک اتاق 350 فوت مربع هشت بار در ساعت هوا را روشن کند اما فقط چهار تغییر هوا در ساعت را در یک اتاق 700 فوت مربعی مدیریت کند.

فیلم های تبلیغاتی را برای شما توصیه کرد …
بستن
همچنین می توانید نرخ تحویل هوای پاک (CADR) را مقایسه کنید ، که در زیر می خواهیم.

اگر مطمئن نیستید که چه مقدار فضا برای تمیز کردن نیاز دارید ، احتمالاً بهتر است یک دستگاه تصفیه بزرگتر از آنچه فکر می کنید به شما نیاز دارید ، بدست آورید تا زمانی که در بودجه شما باشد.

انواع آلاینده
بعضی از دستگاه های تصفیه کننده بهتر از سایر آلاینده ها را فیلتر می کنند. اگر دغدغه اصلی شما دود سیگار است ، برای مثال ، ممکن است شما به یک وسیله متفاوت از کسی که با حیوانات اهلی حیوانات اهلی زندگی می کند ، نیاز داشته باشید.

Coway Airmega 400
Coway Airmega 400 (اعتبار تصویر: Conway)
تصفیه کننده هوا بر اساس چگونگی فیلتر اندازه گیری آلاینده های مختلف رتبه بندی می شود. در حالی که اکثر تصفیه کننده ها در سراسر تخته مشابه هستند ، بعضی از آنها در جذب گرد و غبار و خشکی نسبت به دود کمی مؤثر هستند (یا برعکس). اگر بوها نگرانی دارند ، می خواهید بهترین دستگاه تصفیه هوا پیدا کنید که دارای فیلتر کربن فعال مانند Coway Airmega 400 باشد.

اگر قصد بهبود کیفیت هوا را دارید ، به دنبال یک دستگاه تصفیه مانند Coway AP-1512HH Mighty باشید که عملکرد خوبی در سطح صفحه داشته باشد.

بهترین معاملات امروز Coway Airmega 400
Coway Airmega 400 Smart Air …
والمارت
649 دلار
مشاهده معامله
نمایش معاملات بیشتر
ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم
امتیاز CADR
بیشتر دستگاه های تصفیه هوا با میزان تحویل هوای پاک (CADR) ، معیاری ساخته شده توسط انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی ساخته شده است که به مصرف کنندگان کمک می کند تا درک کنند که چه وسیله ای در فیلتر ذرات مختلف در یک اندازه اتاق خاص موثر است.

IQAir HealthPro Plus
IQAir HealthPro Plus (اعتبار تصویر: IQAir)
به عنوان مثال ، یک CADR 200 برای گرده بدین معنی است که تصفیه کننده می تواند غلظت گرده را به معادل اضافه کردن 200 فوت مکعب هوای تازه در دقیقه کاهش دهد. به طور کلی ، هرچه تعداد این تعداد بیشتر باشد ، بیشتر ذرات تصفیه کننده را حذف می کنند و فضای اتاق را بزرگتر می توان تمیز کرد.

آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) دستورالعمل هایی برای حداقل رتبه های CADR با توجه به اندازه اتاق دارد:

مساحت (فوت مربع)
100 200 300 400 500 600
حداقل CADR (فوت مکعب در دقیقه)
60 130 195 260 325 390
برخی از دستگاه ها دارای یک شماره CADR واحد هستند ، در حالی که برخی دیگر دارای رتبه بندی های مختلفی برای دود (و ذرات مشابه به طور مشابه) ، گرد و غبار و گرده (و ذرات به همان اندازه بزرگ) هستند. EPA هشدار می دهد که برای اندازه یک اتاق معمولی ، اکثر دستگاه های تصفیه کننده دارای درجه بندی CADR به اندازه کافی نیستند تا بتوانند آلاینده های بزرگی مانند کنه های گرد و غبار و آلرژن های مربوط به سوسک را از بین ببرند.

بیشتر: 5 دلیل شما به دستگاه تصفیه هوا احتیاج دارید

همچنین به خاطر داشته باشید که رتبه بندی CADR یک دستگاه منعکس کننده بهترین سناریو است. این اعداد در محیط های آزمایش شده کنترل می شوند. متغیرهایی در خانه شما ، از قبیل پیش نویس یا رطوبت ، ممکن است مانع از تصفیه دستگاه شما به رتبه مطلوب آن شود.

سرانجام ، هر دستگاه تصفیه با استفاده از سیستم CADR آزمایش نمی شود. سازنده IQAir HealthPro Plus ، یکی از مدلهای پیشنهادی ما ، دستگاه را برای آزمایش AHAM ارسال نمی کند. بررسی های مستقل را بخوانید تا ایده ای در مورد عملکرد یک دستگاه داشته باشید.

بهترین معاملات امروز IQAir HealthPro Plus
کاهش قیمت
IQAir HealthPro Plus Air …
والمارت
1،284.29 دلار
899 دلار
مشاهده معامله
نمایش معاملات بیشتر
ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم
انواع فیلتر
دستگاه های تصفیه هوا که توصیه می کنیم از فیلتراسیون مکانیکی استفاده کنند ، به این معنی که آلاینده هایی را که از طریق آنها عبور می کنند از نظر جسمی به دام می اندازند. دستگاه تصفیه هوا احتمالاً دارای حداقل دو فیلتر است: یک پیش پالتر ، که ذرات بزرگی مانند موهای حیوان خانگی را به خود جلب می کند ، و فیلتر اصلی که آلاینده های کوچکتر را به خود اختصاص می دهد.

غنی سازی خالص PureZone 3-in-1
غنی سازی خالص PureZone 3-in-1 (اعتبار تصویر: PureZone)
تفاوت زیادی بین پیش آگهی ها وجود ندارد. برخی از آنها قابل شستشو (یا جاروبرقی) هستند ، در حالی که برخی دیگر یکبار مصرف دارند. دومی ممکن است در دراز مدت کمی بیشتر برای شما هزینه داشته باشد ، اما در غیر این صورت ، مقایسه چندانی ندارد.

آنچه که واقعاً مهم است ، فیلتر اصلی دستگاه شماست. به طور کلی ، شما می خواهید به دنبال تصفیه کننده ای باشید که از فیلتر هوا با ذرات با راندمان بالا (HEPA) استفاده کند ، استانداردی که توسط EPA و انجمن ریه های آمریکایی توصیه می شود.

بیشتر: چگونه تصفیه کننده هوا کار می کند؟

فیلترهای HEPA 99.97٪ ذرات با 0.3 میکرون یا اندازه بزرگتر و تقریباً تمام ذرات کوچکتر را به دام می اندازند. از این منظر ، به طور متوسط ​​چشم انسان می تواند اشیاء با اندازه 70 میکرون را ببیند و ممکن است قادر باشد ذرات موجود در هوا پراکنده کننده نور را به اندازه 10 میکرون از یکدیگر تشخیص دهد.

ممکن است دستگاه هایی را پیدا کنید که فیلترهای “نوع HEPA” را تبلیغ می کنند اما در واقع برای برآورده شدن با سطح فیلتراسیون HEPA رتبه بندی نمی شوند. از آنجا که فیلترهای HEPA جداگانه آزمایش نشده اند ، سخت است که بگوییم صرفاً فیلترهای نوع HEPA همیشه ضعیف تر عمل می کنند. اما بهترین شرط شما این است که با دستگاه تصفیه ای بروید که می گوید از فیلترهای HEPA یا “True” استفاده می کند ، که همین مقدار را دارد.

Blueair Blue Pure 411
Blueair Blue Pure 411 (اعتبار تصویر: Blueair)
بعضی از تصفیه کننده ها دارای فیلترهای اضافی هستند که غالباً از کربن فعال ساخته شده اند ، گازهای دام ، ترکیبات آلی فرار (VOC) و ترکیبات بو. این فیلترهای اضافی در صورتی که با یک سیگاری زندگی می کنید یا حیوانات خانگی دارند می توانند مفید باشند ، اما آنها به گونه ای طراحی شده اند که فقط تعداد محدودی از ترکیبات خاص را جذب می کنند و برای مؤثر بودن باید به طور منظم تغییر کنند.

برخی از دستگاه های تصفیه هوا فرآیندهای تصفیه را که به یونیزه کننده ها یا نور ماوراء بنفش تکیه می کنند ، تبلیغ می کنند. اثربخشی این دستگاه ها به خوبی نشان داده نشده است. آنها همچنین ممکن است ازن تولید کنند ، که یک ماده تحریک کننده ریه است و می تواند هرگونه مشکلات مربوط به تنفس را بهتر از بهتر کند.

تصفیه آب Coway AP-1512HH توانا است یونیزه است که می تواند خاموش شود. دستگاه Blueair آبی خالص 211+ و دستگاه Blueair آبی خالص 411 دارند فیلتر درست در فیلتر HEPASilent اختصاصی خود ساخته شده است، اما تولید کننده خود می گوید که آنها تولید ازن بسیار کم است. دستگاه تصفیه هوا PureZone PureZone 3-in-1 True HEPA دارای تابش اشعه ماوراء بنفش است.

بهترین معاملات امروز غنی سازی خالص PureZone 3-in-1
PureZone 3-in-1 True HEPA Air …
والمارت
89،99 دلار
مشاهده معامله
نمایش معاملات بیشتر
ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم
سر و صدا
بیشتر دستگاه های تصفیه هوا دارای فن های داخلی هستند که هوا را از طریق یک سری فیلترها می کشند. برخی از طرفداران عملاً ساکت هستند ، به خصوص در تنظیمات کم. وقتی دیگران آنها را روشن می کنید ، صدای دیگری صدا می کنند. به عنوان مثال اگر از دستگاه تصفیه خود در اتاق خواب یا اتاق کودک استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید دستگاهی را انتخاب کنید که نسبتاً ساکت باشد ، حتی با سرعت بالاتر.

Austin Air HealthMate HM400
Austin Air HealthMate HM400 (اعتبار تصویر: Austin)
دامنه های میزان نویز را در مشخصات دستگاه خود به صورت دسی بل اندازه گیری می کنید. ما دیده ایم تصفیه کننده هوا ، مانند Blueair Blue Pure 411 ، به اندازه حداقل 17 دسی بل (شبیه به برگهای زنگ زدگی ) ، اما سایرین ، مانند Austin Air HealthMate HM400 ، می توانند به بیش از 60 دسی بل برسند (مشابه به یک واحد AC 100 فوت فاصله دارد).

بهترین معاملات امروز Austin Air HM 400 HealthMate
هوادار آستین هوا …
والمارت
594.99 دلار
مشاهده معامله
نمایش معاملات بیشتر
ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم
قابلیت حمل
برخی از دستگاه های تصفیه هوا سبک تر و متحرک تر از سایرین هستند. کوچکترین آنها روی یک میز یا قفسه می نشینند و به راحتی از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل می شوند.

Blueair Blue خالص 211+
Blueair Blue خالص 211+ (اعتبار تصویر: Blueair)
بزرگتر و سنگین تر آن ها به بهترین حالت در حالت ثابت قرار دارند ، اگرچه برخی از آنها برای حمل و نقل دارای کاستری هستند. اگر می خواهید در طول روز از دستگاه تصفیه کننده خود در دفتر خانه خود ، اتاق نشیمن خود در عصر و اتاق خواب خود یک شبه استفاده کنید ، به دنبال یک وسیله کوچکتر یا وسیله ای باشید که بصورت رول شود.

همانطور که اشاره کردیم ، اندازه یک دستگاه تصفیه کننده با اندازه اتاق که به طور موثر تمیز می شود ، کاملاً همبسته است ، بنابراین احتمالاً بهترین گزینه برای مهد کودک شما انتخاب مناسبی برای یک اتاق خانوادگی که سه یا چهار برابر بزرگتر باشد نخواهد بود. . اگر می خواهید یک دستگاه تصفیه کننده تمام خانه خود را پوشش دهد ، می خواهید یک فضای شاد بین اندازه و قابلیت حمل پیدا کنید.

هزینه های نگهداری
هزینه بودجه تصفیه هوا در صورت بودجه مهم است ، اما فرض نکنید که هنگامی که آن را در خانه خود تنظیم کردید ، هزینه دستگاه را پرداخت می کنید. باید بطور دوره ای فیلترها را به صورت مداوم جایگزین کنید.

Coway AP-1512HH Mighty
Coway AP-1512HH Mighty (اعتبار تصویر: Coway)
هزینه ها از دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت است: برخی از آنها فیلترهای بسیار گران قیمت دارند که سالها طول می کشد ، در حالی که برخی دیگر از فیلترهای ارزان قیمت استفاده می کنند که باید مرتباً تغییر کنند. به علاوه ، در حالی که برخی از پیشوندها قابل شستشو هستند ، خود فیلترهای HEPA یکبار مصرف هستند و باید کاملاً تعویض شوند.

قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا ، هزینه سالانه برای نگهداری آن را محاسبه کرده و آن هزینه را با هزینه هر دستگاه تصفیه هوا دیگری که ممکن است در نظر بگیرید مقایسه کنید.

بهره وری انرژی
دستگاه های تصفیه هوا در هنگام کار تقریباً مؤثر هستند ، بنابراین می خواهید در هزینه های برق نیز مؤثر باشید. برخی از دستگاه هایی که ما توصیه می کنیم دارای مجوز انرژی Energy Star هستند ، اما هر کدام بسته به سرعت فن که استفاده می کنید مقادیر مختلفی از قدرت را به همراه دارند.

Levoit LV-H132
Levoit LV-H132 (اعتبار تصویر: Levoit)
دستگاه های تصفیه کننده کوچکتر مانند Levoit LV-H132 عموما از انرژی کمتری استفاده می کنند اما آنها فضاهای بسیار کمتری را تمیز می کنند. در قسمت تلنگر ، دستگاه هایی که دارای اتاق های بزرگتر هستند و دارای سرعت فن بیشتری هستند ، مانند Coway Airmega 400 ، تمایل به جذب انرژی بیشتری دارند.

چند تصفیه کننده حالت “eco” دارند که دستگاه ها را خاموش می کند و وقتی سنسورهای آنها دیگر آلودگی های موجود در هوا را تشخیص ندهند ، آنها را در حالت آماده به کار قرار می دهند.

بیشتر: بهترین دستگاه های تصفیه هوا: هوای تمیز برای آلرژی ، حیوانات اهلی و قالب

معمولاً می توانید میزان مصرف انرژی تخمینی دستگاه تصفیه شده خود را در مشخصات محصول بیابید. ما دستگاههایی را دیدیم که ظاهراً به اندازه 1.5 وات کم ، و همچنین گرسنه هایی با قدرت کم دارند که بیش از 200 وات را از ارتفاع بالایی می کشند. شما حتی ممکن است متوجه تاثیر سابق در قبض برق خود نشوید ، اما مورد دوم می تواند اضافه شود.

بهترین معاملات امروز LEVOIT LV-H132
کاهش قیمت
دستگاه تصفیه هوا LEVOIT LV-H132 …
والمارت
89،99 دلار
82.27 دلار
مشاهده معامله
نمایش معاملات بیشتر
ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم
ویژگی های جایزه
برخی از تصفیه کننده ها دارای ویژگی های اضافی هستند:

چراغ نشانگر فیلتر
گزینه های خاموش و نمایش خاموش
تایمر قابل برنامه ریزی
از راه دور
عملکردهای هوشمند (دستیار دیجیتال و / یا ادغام برنامه)
این موارد اضافی ممکن است کمی راحتی به شما اضافه کند ، اما احتمالاً ارزش دریافت هزینه های قابل توجهی برای دریافت آن را ندارند. برای نمونه ای از کارهایی که می توانند انجام دهند ، با یکی از این ویژگیها ، می توانید یک یادآوری تقویم تنظیم کنید تا فیلتر خود را بر اساس برنامه نگهداری دستگاه خود تغییر دهید.

انتخاب برتر تصفیه هوا ما ، Coway AP-1512HH Mighty ، شامل چندین مورد از این ویژگی های خوب و دارای قیمت مناسب است. اما به طور کلی ، در صورت نگرانی بودجه شما به سایر عوامل اولویت بندی می کنیم.

بهترین معاملات امروز Coway AP1512HH
69 بررسی مشتری Walmart
☆☆☆☆☆
کاهش قیمت
Coway AP-1512HH Mighty White …
والمارت
224.99 دلار
165.65 دلار
مشاهده معامله
نمایش معاملات بیشتر
ما روزانه بیش از 130 میلیون محصول را با بهترین قیمت بررسی می کنیم
خط پایین
هیچ تصفیه کننده هوا وجود ندارد که مناسب همه باشد. هنگامی که در حال خرید یک دستگاه تصفیه خانه هستید ، همیشه به رتبه بندی های CADR دستگاه و انواع فیلتر توجه کنید تا ایده ای در مورد اثربخشی دستگاه تصفیه خانه برای نیازهای خاص خود داشته باشید.

پس از شناسایی تصفیه کننده ای که بهترین تصفیه را برای آلاینده های معمولی در خانه شما ارائه می دهد و اندازه مناسب فضای شماست ، ویژگی های ثانویه مانند سطح سر و صدای و قابلیت حمل را ارزیابی کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که انرژی و هزینه های نگهداری مداوم در بودجه شما است.