برسی جرئیات کپسول های اکسیژن

مخازن: قابل حمل یا سرپایی؟

اگر باید بتوانید با اکسیژن خود حرکت کنید ، می توانید یک کپسول اکسیژن حمل یا سرپایی را انتخاب کنید. مخازن قابل حمل مواردی هستند که می توانید به راحتی در خانه خود حرکت کنید. اما آنها معمولاً بیش از 10 پوند وزن دارند ، بنابراین می توانند هنگام بیرون آمدن بیش از حد سنگین برای حمل شما باشند.

 

مخازن سرپایی ، سیلندرهای کوچک آلومینیومی یا کپسول اکسیژن مایع هستند که شما با استفاده از OCD استفاده می کنید. وزن آنها کمتر از 10 پوند است. همانطور که از نام آن پیداست ، آنها طراحی شده اند تا بتوانید آنها را با خود به همراه داشته باشید. اگر قرار باشد 2 لیتر اکسیژن در دقیقه از بین بروند ، حدود 4-6 ساعت طول می کشد.

 

پزشک ممکن است پیشنهاد کند که شما مخزن E را در خانه خود نگه دارید. این یک مخزن بزرگ و سنگین است که می توانید در هنگام قطع برق یا به عنوان پشتیبان از آن استفاده کنید.

 

دستگاه های مدیریتی

چگونه از سیستم یا کپسول اکسیژن خود نفس می کشید؟ آنها هوا را به روشهای مختلف تحویل می دهند:

 

کانول بینی. بسیاری از افراد از یک کانول استفاده می کنند. این لوله پلاستیکی از طریق دو برآمدگی نرم و توخالی اکسیژن را درون بینی شما قرار می دهد. شما آن را بر روی گوش خود قلاب می کنید تا در جای خود قرار بگیرد و آن را به یک لوله متصل به مخزن خود وصل کنید.

 

ماسک صورت. اگر به اکسیژن بیشتری احتیاج دارید ، می توانید از ماسک صورت استفاده کنید که توسط یک بند الاستیک نگه داشته شده است. اگر به رطوبت بیشتری نیاز دارید یا اگر نمی توانید از مجرای بینی استفاده کنید ، این موارد ممکن است خوب باشد.

 

سوند ترانس استرال. این روش از طریق باز کردن کوچکی در گردن شما به نام استوما به طور مستقیم هوا را در قسمت بادی شما قرار می دهد. اگر نمی خواهید مردم آن را ببینند ، می توانید آن را در زیر پیراهن یا روسری خود مخفی کنید. ممکن است برای اضافه کردن رطوبت لازم باشد از آببندی مرطوب کننده با آن استفاده کنید ، زیرا گل اکسیژن بالاتر است که می تواند خشک شود. برای جلوگیری از ابتلا به عفونت ، باید استوم خود را نیز تمیز نگه دارید.

 

جریان اکسیژن

پزشک شما جریان لازم برای سبک زندگی خود را به عنوان بخشی از درمان شما تجویز می کند. جریان در لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود.

 

اگر پزشک شما میزان بالاتری از جریان را تجویز کند (4 لیتر در دقیقه یا بیشتر) ، به تجهیزات نیاز دارید که اکسیژن را در جریان مداوم و نه پالس قرار دهند. ممکن است یک OCD به اندازه کافی به شما ندهد. کپسول اکسیژن ثابت ممکن است سرعت بسیار بالایی تا 10 لیتر در دقیقه را فراهم کند.

 

از آنجا که سرعت بالاتر جریان می تواند خشک تر باشد ، استفاده از کانول ها ، ماسک ها یا مرطوب کننده های خاص می تواند به راحتی شما کمک کند.

 

برای جریان کمتر ، یک کپسول اکسیژن قابل حمل ممکن است مناسب شما باشد. از پزشک یا متخصص تنفس خود بپرسید که آیا POC اکسیژن کافی به شما می دهد.

 

تقویت رطوبت: می توانید یک بطری رطوبت ساز را به کپسول اکسیژن درمانی خود وصل کنید تا مجاری هوای شما خشک شود. در صورت استفاده از آن با جریان مداوم بیش از 4 لیتر در دقیقه ، به مرطوب کننده نیاز خواهید داشت.

 

با وجود برخی سیستم های درمانی ، یک تامین کننده به طور مرتب با پر کردن مجدد به خانه شما می آید. تحویل اکسیژن مایع و برخی از سیستم های گاز فشرده شده ضروری است. تأمین کننده شما می تواند مخازن قابل حمل را برای شما به ارمغان بیاورد و مخازن خالی را جمع کند. کپسول اکسیژن های خانگی از هوا در خانه شما استفاده می کنند ، بنابراین نیازی به تحویل آنها نیست.

 

قیمت سیستم ها یا دستگاه های مختلف متفاوت است. اکسیژن مایع نسبت به انواع دیگر گران تر است.

 

هزینه شما معمولاً به پوشش بیمه شما بستگی دارد. برخی از سیاست ها ممکن است هزینه های درمانی شما را بپردازد ، اما ممکن است شما نیاز به استفاده از مارک ها یا تهیه کنندگان خاص داشته باشید.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>