بررسی قدرت سگ جنبه متفاوتی را نشان داد – یک داستان تحقیقاتی روزانه


به روز رسانی های Power of the Dog: در طول همه گیری COVID-19، نیویورک تایمز متعهد شد که فیلم های جدید را در سینماها تماشا کند. از آنجایی که رفتن به سینما در این دوره می‌تواند خطرناک باشد، از خوانندگان می‌خواهیم اقدامات احتیاطی و ایمنی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و مقامات بهداشتی محلی را رعایت کنند.

فیل بربنک مزرعه ای از دهه 1920 است که یک سوارکار طبیعی و یک رهبر مردان توانا است. او همچنین یک سادیست، استاد آزار روانی و یکی از ترسناک ترین تبهکارانی است که امسال در یک فیلم خواهید دید، به لطف بازی وحشتناک و جذاب بندیکت کامبربچ.

با این حال، او ممکن است کمتر ترسناک باشد تا مغرور، و از کنترل خود بر روی زمین و چیزهای بزرگ و کوچک آن لذت می برد. او به ویژه به استعداد خود برای بینایی افتخار می کند، که به او اجازه می دهد چیزهایی را ببیند که دیگران نمی توانند، مانند دید عجیب و مرموز ایجاد شده توسط سایه ها در تپه های نزدیک مزرعه خود در مونتانا. “چیزی اونجا هست؟” یکی از مردانش می پرسد. فیل پاسخ می دهد: “نه، اگر نمی توانید آن را ببینید، نه.”

«قدرت سگ» با بازی فوق العاده جین کمپیون، اقتباسی موذیانه و جذاب از رمان توماس ساویج در سال 1967، درباره راز مرئی و پنهان است. این ادبیات، مانند این ادبیات، حول مجموعه‌ای از شگفتی‌های هوشمندانه پوشیده شده است، که گفتمان مدرن آن‌ها را خراب‌کننده می‌نامد، اما بهتر به عنوان ترفندهای درک مبتکرانه درک می‌شود.

این فیلم با اخراج گاوهای صبحگاهی اش در برابر آسمان خاکستری غمگین و مناظر خشن، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. (سینمای باشکوه آری وگنر التماس می کند که در یکی از سینماهایی که فیلم در آن نمایش داده می شود قبل از پخش در نتفلیکس در 1 دسامبر) دیده شود. در نیوزیلند خود کمپیون فیلمبرداری شده است که به طرز عجیبی در یک فیلم کلاهبرداری مناسب به نظر می رسد.

قدرت سگ در یک نگاه

قدرت سگ
هفته نامه سرگرمی

در نگاه اول، فیل و برادرش جورج (جسی پلمونز) به نظر می رسد که هماهنگی بین خواهر و برادرها را تجسم می دهند و مزرعه خود را حفظ می کنند در حالی که والدینشان در شهر زندگی می کنند (فرانس کانروی و پیتر کارول). تفاوت آنها قابل توجه است، اگرچه آنها بیشتر مکمل یکدیگر هستند.

فیل قطعاً آلفا در فیلمی است که در آن سگ‌ها هم کارگران حیاتی و هم نمادهای قدرتمندی هستند: او مردی روی زمین است، مانند مربی مورد ستایشش برونکو هنری، که به عنوان یک طلسم به خاطره‌اش می‌چسبد، همیشه دستانش را لکه‌دار می‌کند و خونریزی می‌کند. شستن به ندرت در رودخانه مجاور

جورج که فیل او را “چاق” می نامد، مخالف جنتلمنی او است، همیشه تازه حمام شده، زیبا لباس پوشیده و همیشه مودب. این دو پیوند واضحی بین خواهر و برادر دارند، اما هوای بین آنها پر از تنش است، گویی حتی کوچکترین ضربه مغزی می تواند پویایی شکننده آنها را بشکند.

برادران بوربنک و مردمشان وقتی در مسافرخانه و رستورانی که توسط بیوه‌ای به نام رز گوردون (کرستن دانست) اداره می‌شود، توقف می‌کنند و پسر ساکتش پیتر (کودی اسمیت-مک فی) از آنها خدمات می‌دهد. فیل در حالی که به تزئینات کاغذ رنگی با دقت برش خورده روی میز شام – و در دکوراسیون، مرد جوانی با آداب ظریفی که آنها را طراحی کرده است – به زنجیره ای از حوادث که با تنش بسیار منظمی در حال رخ دادن است، رگباری از توهین به راه می اندازد.

رز در اثر حمله شدید به پسرش اشک می ریزد که جورج به سرعت آن را برمی دارد. تسلی او سریعتر می شود، اما آنها به زودی ازدواج می کنند، حرکتی که فیل را خشمگین می کند، تا حدی به این دلیل که او فکر می کند تنها اوست که مقصر است.

کمپیون عمداً متن ساویج را کوتاه کرد – شوهر اول رز که هنوز در فصل‌های ابتدایی رمان زنده است، چهار سال بود که در زمان شروع فیلم مرده بود – و داستان را در هم شکست و سرها به جای شکافتن شتاب رو به رشد، این سرعت را شکستند. داستان.

وقتی پیتر برای تحصیل در رشته پزشکی به کالج می رود و رز در مزرعه بوربنکس مستقر می شود، جورج تمام تلاش خود را می کند تا او احساس راحتی کند، در حالی که فیل دقیقا برعکس عمل می کند. کمپیون یکی دو چیز در مورد عروس های جوان در موقعیت های سخت می داند و طرفداران شاهکار او در سال 1993 بدون شک وقتی جورج به آرامی یک پیانوی گرند بچه برای رز به عنوان هدیه می خرد، خوشحال خواهند شد. (هواداران Dunst و Plemens، که یک زوج واقعی هستند، با لحظات خوشبختی زودگذر کمپیون در ازدواج خود در صفحه نمایش آرامش خواهند یافت.)

نفوذ آرام فیل مانند یک غبار سمی در سراسر خانه پخش می شود و فضاهای کسل کننده و غاردار آن را پر می کند تا جایی که آنها به اندازه مراتع اطراف احساس بی قراری می کنند و عشق رز به پیانو و همچنین روح او را خفه می کند.

چمپیون که به تازگی برنده جایزه کارگردانی در جشنواره بین المللی فیلم ونیز شده است، سنت های ژانر فرضی خود را به یک معنا تحریف می کند. «قدرت سگ» یک فیلم هیجان‌انگیز روان‌شناختی است که در قالب یک وسترن مبدل شده و همچنین یک داستان عشقی احتمالی است که در قالب یک تریلر روان‌شناختی پنهان شده است. همه چیز در آن، از طراحی تولیدی مینیمالیستی و فراگیر گرنت ماژور گرفته تا ناهماهنگی های عصبی جانی گرین وود، توجه ما را از درون به خود جلب می کند.

چهره چهار بازیگر برجسته او شاید قابل توجه ترین صحنه های فیلم باشد. دوربین روی Smith-Gaunt، ویژگی‌های ظریف مک فی که می‌تواند چیزهای زیادی را پنهان کند و چهره نرم‌تر پلمون‌ها که تقریباً هیچ چیز را پنهان نمی‌کند، تمرکز می‌کند. رز زیر بار تحقیر سریالی فیل منقبض می شود و با نوشیدن الکلی که قبلاً آن را ترک کرده بود به الکلیسم می افتد.

در همین حال، دانست صورت خود را در نقابی از درد و ویرانی می‌پیچاند که رز زیر بار تحقیر سریالی فیل کوچک می‌شود و با نوشیدن الکلی که قبلاً آن را ترک کرده بود، به الکلیسم فرو می‌رود. (فیلم در سال 1925 شروع شد، یک سال قبل از اینکه مونتانا اولین ایالتی باشد که به ممنوعیت پایان داد.)

سپس کامبربچ است که در لانگ شات سوار بر اسب و همچنین در نمای نزدیک درخشان به همان اندازه مجذوب کننده است. The Rough Border Guard اولین شخصیت کامبربچ نیست که به خاطر ظرافت تراشیده و سخنان معلم بریتانیایی اش شناخته می شود، اما اجرای او که ترکیبی از هوش پولادین و بدنی بی پروا است، باعث می شود تعجب کنید که چرا هیچکس زودتر به آن فکر نکرده است.

با این حال، به نظر می رسد که او همانقدر که از داستان روی صفحه نمایش خودش استفاده می کند، از آن استفاده می کند. وقتی فیل خود و برادرش را با رومولوس و رموس در سخنرانی اولیه مقایسه می کند، این را احساس می کنید. او باهوش‌تر از آن چیزی است که پسران، خارها و عادات کثیفش نشان می‌دهند، که به خودی خود آزاردهنده است. به نظر می رسد نفرت او از رز و پیتر از چیزی شوم و کینه توزانه تر از حماقت ساده ناشی می شود.

قدرت سگ پیتر باز می گردد

قدرت سگ
هالیوود ریپورتر

با این حال، وقتی پیتر از مدرسه برای دیدن مادرش باز می گردد، به نظر می رسد که این انتقام کم رنگ می شود یا عمیق تر می شود؟ – و با وجود همه چیز، او شروع به ایجاد رابطه ای باورنکردنی با شکنجه گر سابق خود می کند. آیا فیل مرد جوان را به این دلیل که نظرش تغییر کرده است زیر بال خود می گیرد یا فقط سعی می کند دشمنش را نزدیک نگه دارد؟

ابهام قصد جالب است. برای اولین بار، به نظر می رسد که او با فردی با چشمان تیزبین قابل مقایسه با چشمان خود آشنا شده است. پیتر دیگر گل کاغذی نمی سازد. او حیوانات کوچک را برای معاینه تشریح می کند و این کار را با بی طرفی بالینی مورد نیاز حرفه خود انجام می دهد.

اعمال او ممکن است شما را به یاد تجربه جراحی خود فیل بیاندازد که او طناب را در هم می بندد، فرآیندی که به قدرت و استقامت و همچنین ظرافت و هماهنگی نیاز دارد. همچنین یک استعاره بصری عالی برای اینکه چگونه رشته های تاریخ به طور محکم و اجتناب ناپذیر به هم تنیده شده اند.

علامت تجاری کمپیون با توجه تقریباً لمسی آن به جزئیات مشخص می شود، که در ژانری که تحت سلطه تصویر بزرگ است، برجسته می شود. استعداد هنرپیشه هالی هانتر با عاج در پیانو، اما همچنین غیرتی که انگشتان ابی کورنیش با آن نامه ای عاشقانه را در رمان عاشقانه نفیس قرن نوزدهمی ستاره درخشان می گیرند، همیشه به ویژه به دست ها و صنایع دستی شخصیت های او توجه داشته است. .

کمپیون کار خود را در زندگی عمیق درونی این زنان و سایر زنان گذرانده است، و خواسته هایی را که اغلب مجبور به سرکوب یا جذب آنها هستند، زنده کرده است. جای تعجب نیست که او مانند تیغ هنجارهای تحریف شده و ناهماهنگی مردانگی آمریکایی را درک می کند.

“قدرت سگ” نشان دهنده بازگشت پیروزمندانه کمپیون به فرم است، شرط بندی عصبی که گواهی بر مهارت او می شود، 11 سال پس از “ستاره درخشان” (او کارگردان و نویسنده دو فصل از سریال درام مرموز “Top” بود. از دریاچه”). در همین حال). اگرچه این قسمت از مونتانا از نظر جغرافیایی جدید است، اما هیچ چیز در اسرار و جریان های زیر آب آن برای کارگردانی که همیشه در فضاهای باز بیشتر احساس راحتی می کرد، بیگانه نیست.

داستان مانند یک پازل کمپیون با دقت پردازش می‌شود، اما قدرت فیلم فراتر از ساختار مکانیکی و نتیجه‌گیری تکان‌دهنده و هیجان‌انگیز آن است. او در آن زمان‌های پرتنش می‌ماند که فیل، به بینایی‌اش افتخار می‌کند، اما نسبت به عواقب انسانی کور، خیلی دیر به آنچه در پیش است نگاه می‌کند.

کمپیون آن را چندین بار از در انبار یا از پنجره قاب می‌کند، و آن را در منظره‌ای به دام می‌اندازد که به همان اندازه کوچک به نظر می‌رسد. او دیگر ترسناک نیست. در عوض او می ترسد.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر