بررسی صفحه مرگ وردپرس و سریع ترین روش ها برای برطرف سازی آن

 

بررسی صفحه مرگ وردپرس و سریع ترین روش ها برای برطرف سازی آن

یکی‌ از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای یک سایتی که با وردپرس طراحی شده است رخ بدهد، حالت صفحه سفید مرگ وردپرس است، این حالتی است که کاربر با یک صفحه کاملا سفید و بدون هیچ گونه محتوایی رو به رو می شود، که در این مقاله قصد داریم به بررسی  صفحه سفید مرگ وردپرس و چگونگی رفع آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

صفحه سفید مرگ وردپرس چیست؟

 

WordPress white of Death یا به اختصار wsod یا همان صفحه سفید مرگ وردپرس زمانی رخ می دهد که کاربر با یک صفحه کاملا سفید مواجهه می شود، در هنگامی که این اتفاق برای کاربر رخ می دهد در مرورگرهای مختلف با پیام های گوناگون رو به رو خواهد شد.

در شبکه های اجتماعی لینکدین و توییتر عضو شوید.

به طور مثال مرورگر گوگل کروم   خطای HTTP500 را به کاربر نمایش می دهد، یا در مرورگر فایرفاکس در هنگام بروز اتفاق Wsod یک صفحه کاملا سفید به کاربر نمایش داده می شود.

این اتفاق معمولا به دلیل بروز مشکلاتی از قبیل: خطاهای برنامه نویسی php، وجود یک قالب معیوب، محدودیت حافظه و… رخ می دهد و به هر دلیلی که باشد به راحتی می توان این مشکل را حل نمایید که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

روش های حل مشکل مرگ صفحه وردپرس

 

برای حل مشکل صفحه سفید وردپرس روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از این راه حل ها می پردازیم تا بتوانید در هنگامی که با این مشکل رو به رو شدید به راحتی آن را حل کنید.

خرید فضای ابری می تواند داده ها و فایل های شما را در یک فضای ایمن و مطمئن نگه داری کند. این فضا باعث می شود تا نگران از دست رفتن داده های حساس خود نباشید.

۱.فعال کردن حالت دیباگ در سیستم مدیریت محتوای وردپرس

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا در هنگامی که با مشکل مرگ صفحه وردپرس خود روبه رو شدید آن را حل کنید، فعال کردن حالت دیباگ در سیستم مدیریت محتوای وردپرس است.

برای این که بتوانید این حالت را فعال نمایید لازم است که به هاست خود بروید و مسیر file manager_> public_html_> wp_config.php را دنبال کنید. سپس سه خط کد زیر که مشاهده می کنید را باید به کد موجود در فایل Wp_config اضافه کنید.

error_reporting(E_ALL);
 
ini_set('display_errors', 1);
 
define( 'WP_DEBUG', true);

با انجام این کار حالت وردپرس شما فعال شده و شما می توانید پلاگین و یا قالبی که در سایت شما باعث بروز این مشکل شده است را بیابید و این خطا و مشکل را حل کنید؛ اما نکته مهمی که باید حتما به آن توجه کنید این موضوع است که باید قبل از فعال نمودن حالت دیابگ وردپرس، نحوه دیابگ کردن وردپرس و عیب یابی آن را یاد بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

۲.غیر فعال نمودن برخی افزونه ها

در برخی موارد مدیران سایت ها برای این که بتوانند امکانات مختلفی را به سایت خود اضافه کنند از افزونه های گوناگونی بهره می برند، که در برخی موارد این افزونه ها می توانند سبب بروز مشکلاتی در سایت بشوند.

یکی از راه هایی که می تواند این مشکل را حل کند این موضوع است که باید افزونه های سایت خود را غیر فعال کنید. برای این کار دو روش وجود دارد:

در روش اول: شما باید وارد بخش پیشخوان وردپرس خود شده و سپس اقدام به غیر فعال کردن افزونه های سایت خود نمایید.

در روش دوم: شما نمی توانید از طریق بخش پیشخوان اقدام کنید، از این رو باید وارد پنل کاربری هاست شده و به پوشه Wp_content/plugins رفته و نام پوشه plugins خود را تغییر بدهید تا تمام افزونه های شما غیر فعال بشوند.

۳. مشکلات به روز رسانی خودکار ناموفق وردپرس را بررسی نمایید.

یکی از دلایلی که می تواند سبب بروز مشکل Wsod بشود، مشکل به روز رسانی معیوب وردپرس است. برای حل این مشکل لازم است که در بین فایل های خود نگاه کنید و اگر فایلی تحت عنوان maintenanceیا مخفف این کلمه را مشاهده نمودید آن را حذف نموده و سایت را رفرش کنید یا به صورت دستی سایت را به روز رسانی نمایید.

جمع بندی

حال که با مرگ صفحه وردپرس آشنا شدید می توانید با انجام این ۳ راه و یا راه های دیگر برای حل این مشکل اقدام کنید.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر