امیدواری به بهبود وضع کرونا و برگزاری کلاس‌های‌ عملی در تابستان/ نمره کلاس عملی ترم بعد برای همین ترم منظور می‌شود

[ad_1]

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس برای برگزاری کلاس‌های عملی و کارگاهی در ترم تابستان ابراز امیدواری کرد.

وی گفت:‌ امیدواریم با مقداری آرام شدن فضا از نظر شیوع ویروس کرونا در کشور دانشگاه ها بتوانند کلاس های عملی و کارگاهی را در ترم تابستان برگزار کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: اگر به دلایلی در تابستان هم امکان برگزاری کلاس‌های عملی و کارگاهی فراهم نشد یا شرایط دانشجویان برای حضور در کلاس‌های عملی و کارگاهی فراهم نبود؛ دانشگاه‌ها می توانند این کلاس‌ها را در ترم آینده برگزار کننده و نمره درس برای همین ترم منظور شود.

به گزارش فارس، اخیرا محمد رضا آهنچیان، مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفته: دانشجویان به طور معمول نمی‌توانند ترم تابستان داشته باشند مگر اینکه در سال آخر تحصیل شأن واحدهایی تا دانش آموختگی آنها به تشخیص دانشگاه باقی مانده باشد، در قوانین و مقررات داشته ایم دانشجو به طور معمول در شروع سال تحصیلی می‌توانست دو درس برای معرفی به استاد بگیرد که نیاز نباشد ترم جدید ثبت نام کند، الان دو برابر افزایش یافته است بنابراین دانشجویانی که در شرف فارغ التحصیلی هستند با فراغت بال بیشتری می‌توانند ترم تابستان را پشت سر بگذارند.

انتهای پیام/


[ad_2]

Source link