اهنگ رپ

سیاه پوستان آمریکایی در دهه 1970 به خیابانهای نیویورک آمدند که توسط تبعیض نژادی و ستم سفید مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و در اعتراض به آن قافیه و آواز خواندند. از این رو سبک جدیدی از موسیقی به نام “رپ” ایجاد شد که در اصل توسط آمریکایی های سیاهپوست به دلیل سازندگان آن آهنگ های رپ شناخته می شد.

در حقیقت ، “رپ” سبک جدیدی از موسیقی غربی است که برای بیان اعتراضات عمومی و خشونت سیاسی-اجتماعی استفاده می شود. در آغاز ، این سبک از موسیقی آهنگ های رپ تمایل رو به رشدی به دور از انحرافات فردی و اجتماعی داشت ، اما به تدریج ، در طول سرمایه داری غربی ، که از همه ابزارهای طمع خود استفاده می کرد ، دو پدیده “اعتیاد” و “روابط غیرقانونی” به آی تی. به منظور اشاعه آن در بین جوانان ، ضمن جلوگیری از اعتراضات مرسوم و استفاده هدفمند از آن در دستور كار ، همچنین دیدیم كه آهنگ های رپ به تدریج از مسیر اصلی خود و با تحریفات گسترده ای مانند گسترش خشونت اجتماعی خارج می شود. کلمات بی ادب و توهین آمیز و حتی اعتیاد.

اما لازم به ذکر است که آهنگ های رپ به سرعت از انحصار سیاه بیرون آمد و سفیدپوستان نیز به این سبک موسیقی روی آوردند و زیر ژانرهای دیگری را نیز به آن اضافه کردند تا این موسیقی را از ضرب های بسیار سریع خلق کنند ، زیرا خواننده فریاد زد که صدای خشن و خشن دارد ، مشاغل عادی. آن را فارغ از اخلاق و گاهی با کلمات موزون ، موزون ، سریع و سازگار بیان کنید. زیرا برای طرفداران این سبک آهنگ های رپ ، تندخوانی در هنگام استفاده از کلمات نامناسب جذابیت رپ را افزایش می دهد!

تحریف “رپ” در ایران

در این بازار آشفته کشور ما از آهنگ های رپ مستثنی نیست و در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 بسیاری از خوانندگان جوان به آن روی آوردند. اما از آنجا که بیشتر محتوای اشعار “رپ” حاوی کلمات نامناسب ، اعتراض ، عصبانیت ، توهین و کفر است ، جامعه فرهنگی و نخبگان موسیقی سنتی به قدری اعتراض کردند که قوانین محدودکننده ای وضع شد.

امروزه غم ، اندوه ، خشم و اعتراض عمدتا در آهنگ های رپ بیان می شود و به همین دلیل توجه و علاقه بسیاری از جوانان را به خود جلب می کند. از طرف دیگر ، از آنجا که تولید این نوع موسیقی به دلیل انتشار نشدن آلبوم و دریافت مجوز هزینه زیادی ندارد ، هر کسی در هر استریو با شعری دارای محتوای کمی و استحکام ادبی است اما یک موضوع اعتراض آمیز خود را “رپر” می نامد . او عمداً شروع به تولید کارهای موسیقی کرد و متأسفانه این روند زمینه را برای قارچ های رپرها در ایران فراهم کرد.

آهنگ های رپ در شکل اصلی خود که توسط سیاه پوستان خلق شده ، ریشه اعتراضی دارد. با این حال ، حتی در کشورهایی مانند ایالات متحده نیز این نوع موسیقی تغییر کرده است. در کشور ما موسیقی رپ قانونی نیست و در اصل رپ نمی تواند قانونی باشد ، زیرا هدف آن اعتراض و فراتر رفتن است. اگر بخواهیم موسیقی رپ را به عنوان مجوز به یک فریم محدود کنیم ، منطقی نیست و دیگر نمی تواند رپ باشد. در حقیقت ، موسیقی “رپ فارسی” را نمی توان موسیقی معترض نامید ، اگرچه بیشتر جوانانی که به این نوع موسیقی می روند ، ذاتاً معترض هستند ، اما کلماتی که ارائه می دهند ، فکر پیشرفته ای در پشت آنها نیست و شاید فقط یکی در جامعه شما باشد اگر ایده ای وجود داشته باشد ، باید متفاوت صحبت کند و من ایده ای در رپ فارسی ندیده ام. “(3)

آسیب های رپ

دکتر سوزان باتروس درباره آهنگ های رپ ، رئیس گروه بیماری های رفتاری و گفت: “اگر کودکان بین 2 تا 18 سال روزانه 7 ساعت را در نوعی رسانه بگذرانند ، شما نمی توانید مانند کبک سر خود را در خاک دفن کنید.” رشد کودک. و انتظار داشته باشید که فرزندان شما فقط به موارد خوب و مفید بپردازند. مطمئناً ، اهنگ رپ تنها موسیقی نیست که الگوی بدی را ایجاد می کند یا می تواند بر رفتار نوجوان شما تأثیر منفی بگذارد. این کار انجام شده و همه به این نتیجه رسیده اند که تأثیر زیادی دارد. “(4)

اما جدا از تحقیقات جهانی ، به طور کلی ، این نوع موسیقی می تواند آسیب های روحی و جسمی زیادی به افراد وارد کند که شامل موارد زیر است:
– اعتیاد
“خودکشی کردن.”
– مازوخیسم
– ترمز دیگه
– عصبانیت اجتماعی
– ناامیدی و افسردگی

اهنگ رپ به زیرشاخه های “هیپ هاپ” ، “رپ عاشقانه” و “دیس لاو” تقسیم می شود که گروه های خشن و مبارز آنها را “رپرهای خیابانی” می نامند. گروه های اخلاقی بیشتری که ارزش های اجتماعی را در آیات خود گنجانده و با دیدگاه مثبت تری با انسانها

ی بد مبارزه می کنند رپ pop-up ، سرگرم کننده ، عاشقانه و رمانتیک هستند ، اما رپ عاشقانه به دلیل روحیه اش در بین مخاطبان ایرانی محبوبیت بیشتری دارد. و منافع آنها سازگارتر است.

به طور قابل توجهی ، دیس لاوها عمیقاً از یأس و نابودی صحبت می کنند ، و اغلب شنونده را به مرگ و خودکشی می کشاند تا حدی که طبق گفته مربیان و مشاوران مدرسه ، علت اصلی بیشترین آسیب به خود و افسردگی در جوانان و نوجوانان پس از شنیدن اهنگ رپ ، این سبک موسیقی را بارها کشف کرد.

همچنین ، بیان شدید کلمات تحریک کننده جنسی تأثیر عمیقی در رفتارهای غیرعادی جنسی شنونده دارد و از آنجا که بسیاری از رپرها پس از مصرف مواد مخدر هیجان زده می شوند و آواز و اهنگ رپ را شروع می کنند ، جوانان نیز تمایل به استفاده از چنین موادی دارند.

بیشتر افراد مبتلا به روان پریشی به موسیقی رپ علاقه مند هستند. اهنگ رپ همچنین می تواند به پیش بینی این اختلال روانی در آینده کمک کند.

از طرف دیگر ، به گفته محققان آمریکایی ، آنچه باعث خشونت پس از گوش دادن به برخی از موسیقی می شود ، آهنگ نیست ، بلکه بار معنایی کلمات استفاده شده در آن اهنگ رپ است. بار معنایی منفی کلمات گاهی اوقات می تواند احساسات منفی و رفتار خشن را افزایش دهد. کلمات حتی می توانند بر نوع نگاه ما به جامعه تأثیر بگذارند. این امر به ویژه در هنگام استفاده از کلمات ناپسند در موسیقی بیشتر به چشم می خورد. (5)

مجله Daily Milder با استناد به دکتر پاسكال والیش (محقق دانشگاه نیویورك) می نویسد: “بیشتر افراد مبتلا به روان پریشی به موسیقی رپ علاقه مند هستند. اهنگ رپ همچنین می تواند به پیش بینی این اختلال روانی در آینده كمك كند.” . (6)

ما بارها درباره تأثیر موسیقی بر روان انسان شنیده و شنیده ایم. اگر موسیقی بسیار مهیج و معنی دار است ، چگونه می تواند روح انسان را صیقل داده و روشن کند و اهنگ رپ مبتذل ، خشن یا بیش از حد غم انگیز منجر به پوچی و بی معنایی می شود و روح و روان و ناکارآمدی آن را از بین می برد. با این وجود برخی از کارشناسان موسیقی از رپ فارسی حمایت می کنند و می گویند: “بخاطر محبوبیت آن در بین جوانان ، خوب است که وزارت شرق آن را با ترانه هایی با مضامین حساس میهن پرستی و نوع دوستی مانند” سرباز سرزمین مادری. ” “به طور قانونی تولید شود تا بتوانیم بدون رویارویی با جوانان این روند اهنگ رپ را اصلاح كنیم.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو