آشنایی با انواع سیستم لوله کشی – شرکت تاسیسات مردانی

نوع K: این نوع ضخیم ترین دیواره ها را دارد و آن را برای شرایط سخت ایده آل می کند بر خلاف انواع M و L، نوع K گزینه خوبی برای لوله بدون درز استیل خطوط زیرزمینی است. این نوع برای خطوط تامین آب گرم و سرد در خانه به خوبی کار می کند. ایمنی: باکتری ها نمی توانند در لوله های مسی رشد کنند و مس به هیچ وجه آب را آلوده نمی کند بنابراین برای انتقال آب آشامیدنی ایمن است. گرفتگی: با گذشت زمان، تجمع مواد معدنی در داخل لوله های گالوانیزه می تواند باعث ایجاد گرفتگی هایی شود که جریان آب را مسدود می کنند.

زنگ زدگی: به خصوص در لوله هایی با قطر کم، به مرور زمان زنگ زدگی در داخل ایجاد می شود. “بوشن روپيچ توپيچ” :همانند بوشن ساده است ولي دردوسربه ترتيب ازداخل و خارج دنده شده است وجهت اتصال دو قطعه كه يكي ازرو و ديگري از داخل دنده شده باشد مورد استفاده قرارميگيرد . “زانويي روپيچ توپيچ 90 درجه” :اين وصاله كه به نام زانوي چپقي معروف است همانندزانويي قائم 90 بوده ولي دردو سربه ترتيب ازداخل وخارج دنده شده است وجهت قطعات هم قطركه يك قطعه در محل اتصال از رو و ديگري ازداخل دنده شده باشد به كار ميرود .

شاخه فولاد پس از حرارت باید به گونهای طراحی شود که فضای داخلی آن به طور کامل خالی شده باشد. برای لوله کشی های توکار تنها می توانیم از جوش الکتریکی استفاده کنیم و تمامی محل های جوشکاری شده باید کاملا یک دست و بدون برآمدگی باشند. در برخی موارد، این زنگ زدگی می تواند از دیواره های داخلی لوله شکسته شود و در نتیجه در حین جریان با آب مخلوط شود.

در حال حاضر انواع مختلفی از لوله های فاضلاب وجود دارند که این وظایف را به خوبی انجام می دهند و ما در این مقاله سعی در معرفی و مقایسه آن ها داریم. این نوارها از نوار لوله کش فلزی یا قلاب ها و آویزهای ناخن روکش دار وینیل تشکیل شده اند که لوله ها را به قاب می چسبانند. این باعث تغییر رنگ آب می شود.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی


آموزش سئو

ایندکسر